Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

Samsung ue55mu6402 optiuni/setari...

Transmitere Index ENEL

Tradiția impodobirii bradulu...
 R.I.P avocatul31

Plutitor cu temporizator

Lacuit la temperaturi scazute

Network Signal Guru
 Cum se monteaza obiectul asta?

Curent AC produs de alternator

GDPR | Algoritm computer vision p...

Elveția ia in considerare in...
 Windows Defender recuperare

Hackintosh Ryzen 5600g fara placa...

Cum izolez acest fir?

rtorrent - scripting

BSOD Windows 11 22H2

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

86C415

86C415

Active Member

• Grup: Members
Salutare.

Sa da un sistem 3600/b450/1060. Merge(a) fara nicio problema de vreo 2 ani de zile. Win11 proaspat instalat cu toate update-urile si cele mai noi drivere.

La nici doua ore de cand l-am pus pe picioare insa:

Attached File  bsod1.jpg   302.45K   71 downloadsAttached File  bsod2.jpg   280.23K   69 downloadsAttached File  bsod3.jpg   609.48K   57 downloads

Nu ma pricep mai deloc. Sa inteleg ca'i AVG-ul de vina?

tEo

tEo

Senior Member

• Grup: Senior Members
22H2 e de vina

poti scoate avg-ul din ecuatie dezinstalindu-l. windowsul are un antivirus destul de decent.

GT_Xpress

GT_Xpress

Active Member

Poate este de la un program pe care l-ai instalat si nu apartine de Windows. Verifica daca in BIOS nu ai facut un OC gresit / exagerat sau o setare gresita.
Nu am primit nici un BSOD in 22H2.

__Dan__

__Dan__

Senior Member

View PostGT_Xpress, on 27 septembrie 2022 - 01:40, said:

Nu am primit nici un BSOD in 22H2.
Nu am primit nici un BSOD in Win 11 (de vreun an, ultima versiune, ultimul update). Pe 3 calculatoare avand configuratii diferite. Alte probleme (mai usoare) au fost...
Eu am si Avastul - free - separat.

Edited by __Dan__, 27 September 2022 - 03:29.

tEo

tEo

Senior Member

ultimul update major, 22h2, este lansat de... 5-6 zile

@86C415
incearca sa instalezi 21h2, pare mai stabil

in rest...

https://www.windowsl...bugs-hit-users/

https://forum.softpe...__ 22h2__st__72

https://www.windowsl...s-due-to-bsods/

stiu, ai sistem pe amd, dar 22h2 chiar da bsod-uri, si ma gindesc ca da si pe amd-uri!

(evident, pot sa ma si insel)

Edited by tEo, 27 September 2022 - 06:36.

Ravy

Ravy

Don't be sad, get MAD!

• Grup: Moderators
Eroarea avgbidsdriver unknown_function pare mai degrabă de la antivirus totuși...

eiffel

eiffel

BusyWorm

Exact - antivirus AVG.

Sunt probleme la multi antivirusi cand apare o versiune noua de Windows. Din nu stiu ce motive unii producatori se misca mai greu decat Microsoft cu update-urile ptr antivirusii lor.
Problema a aparut inca de la Windows 10 si AVG-ul de obicei e pe lisat.

Daca vrei neaparat AVG-ul mai asteapta o luna-doua pana apare o versiune updatata - compatibila cu ultima versiune de 11.

E si unul din motivele ptr care eu recomand amanarea Feature Update cu cateva luni - cam 6 e ok.
Eu la munca merg chiar cu amanarea pe un an. Versiunile vechi oricum primesc update-uri de securitate cam un an jumate.

Ravy

Ravy

Don't be sad, get MAD!

Sau daca nu are versiunea premium care sa-i ofere niste lucruri extra atunci poate ramane cu antivirusul incorporat in win si sa mearga mai departe cu acea versiune de w11...

andreic

andreic

Very OLD Member

AVG-ul e buba, driverul de kernel da error fatal. Incearca fara el si vezi cum se comporta.

Edited by andreic, 27 September 2022 - 09:42.

86C415

86C415

Active Member

Merci frumos pentru raspunsuri.

Nu am cautat special 22H2-ul. Asta mi-a fost bagat pe gat de catre Media Creation Tool.

AVG-ul tine mai mult de obisnuinta. Daca intr-adevar el era problema, este suficient ca l-am scos, sau mai trebuie facut ceva? Un reinstall al sistemului de operare este jusitificat sau doar pierdere de timp? Sfc /scannow zice ca totu'i in regula.

Ravy

Ravy

Don't be sad, get MAD!

Eu zic ca este suficient scoaterea lui, sau cel putin pe alte situatii ce le-am vazut in google asa se dadea de inteles...

Vlad_22

Vlad_22

Senior Member

La alții, a dat ceva erori și în BIOS, acest update 22H2, fiind nevoie downgrade de BIOS, pentru a putea reintra în sistem, fără formatare și clean install.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate