Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 

reMarkable 2

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#55
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,263
  • Înscris: 06.01.2007
Eu vreau Boox max 3, dar e scump, al naibii de scump.
Imi pare foarte rau ca acum 1 an l-am gasit pe olx cu 1800 lei, de pe undeva din Timisoara si nu l-am luat.
Daca era in Bucuresti, il luam.
Speram sa se mai ieftineasca, dar de fapt s-au scumpit.

Intre timp folosesc o tableta grafica wacom. Impropriu zis ca folosesc pentru ca nu prea folosesc. E dificil de folosit si nu m-am putut obisnui.
Si Remarkable ar fi bun, dar e prea mic deoarece vreau sa-l folosesc in split. Pe jumate sa am o carte deschisa, pe cealalta jumate sa pot eu mazgali.
Nu mai vreau combinatia Laptop+Hartie sau Paperwhite+hartie.
De fapt nici Paperwhite-ul nu prea il mai folosesc., desi l-am folosit la inceput.

#56
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005
Dupa cateva updateuri care au venit, unele chiar bine-venite din punctul meu de vedere, acum a venit si mult asteptata tastatura, Type Folio.
Deja ma gandesc sa mi-o comand.

https://remarkable.c...k-on-remarkable

Si un video
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wEABeD7PnAc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by tehnics, 09 March 2023 - 11:26.


#57
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,192
  • Înscris: 07.08.2003
Sincer nu văd utilitatea. Dacă vroiam tastatura scriam la laptop sau la iPad. rM2 este “caiet”

#58
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005

 daniel28, on 09 martie 2023 - 19:09, said:

Sincer nu văd utilitatea. Dacă vroiam tastatura scriam la laptop sau la iPad. rM2 este “caiet”
Da, fiecare cum vrea.
Ma uitam la multe comentarii si multi zic ca cu tastatura i-au stricat utilitatea. Nu au stricat nimic. Tastatura e optionala, nu vine atasata de caiet si nu e obligatorie pentru a functiona. Adica poti sa faci acleasi lucru ca pana acum fara probleme.

Doar ca din ce observasem pe grupurile de FB, chiar si prin comentariile de aici daca nu ma insel, multi au zis ca ar fi bine sa se scoata si o tastatura. Si baietii au scos-o. Acum fiecare alege daca o cumpara sau nu

#59
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,859
  • Înscris: 17.09.2003
Ce formate suporta Remarkable 2 ? Are iluminare backlight ca Kindle Paperwhite ?

#60
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,192
  • Înscris: 07.08.2003
PDF (fără DRM) și ePub. Nu are iluminare.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate