Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Erorile antivirusului BITDEFENDER

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
MhG_51

MhG_51

    :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,319
  • Înscris: 04.05.2009
S-a spus si explicat, cum se face.
Daca tu, cu telefonul si serviciu tehnic, n-ai reusit, vrei sa facem noi miracole?
Urmaresc, cu interes, acest subiect.
Levittown, PA(Pennsylvania).
CCCP
Interesant!

Edited by MhG_51, 09 September 2022 - 20:34.


#20
ccc190577

ccc190577

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 02.08.2020

View PostNAlexQ, on 08 septembrie 2022 - 07:34, said:

Ne poti oferi o captura de ecran (printScreen sau screnshot) cu reszultatul data de BD la scanarea unui fisier problema?

Poftim o captura de ecran!
Am scanat un fisier,atat am selectat,el zice ca a scanat 2.
Dupa mai multe scanari afiseaza corect,ca scaneaza un fisier.
Nu e clar ca este eroare si ca bitdefender nu mai e ce a fost?
CUM RECUPEREZ BANII?

Attached Files



#21
NAlexQ

NAlexQ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 21.07.2011
OK. si la View Log ar trebui sa iTi spuna care sunt cele 2 fisiere scanare. (La fel daca poti pune un screenshot)

#22
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
O scana vreun temporar legat de fișierul ăla.

#23
Beda_Venerabilis

Beda_Venerabilis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 05.03.2009
Eroare? Chiar nu înțelegi că un fișier poate conține mai multe elemente decît poți vedea tu?

Ca să te convingi singur:
- deschide Word și scrie: Salut! (atât și nimic altceva),
- salvează (numele nu contează),
- scanează documentul și vei vedea că BitDefender îți arată mai multe obiecte scanate (ar trebui să fie 12),
- acum modifică numele extensiei din docx în zip,
- dezarhivează,
- te-ai convins?

Nimeni de aici nu-ți poate spune exact cum scanează un AV, pentru că doar cei care l-au creat cunosc procedurile.
În concluzie: poți păstra antivirusul liniștit, nu e vorba despre erori.

#24
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009

View Postccc190577, on 11 septembrie 2022 - 13:09, said:

Nu e clar ca este eroare si ca bitdefender nu mai e ce a fost?

Nu. Este clar ca te depaseste modul de functionare al unui antivirus.

#25
MhG_51

MhG_51

    :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,319
  • Înscris: 04.05.2009

View Postccc190577, on 11 septembrie 2022 - 13:09, said:

CUM RECUPEREZ BANII?
Simplu, suna, te rog, serviciul tehnic.

Incercarile de denigrare vor fi pedepsite!

#26
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
Eu ce nu inteleg e cum l-ai cumparat online si nu ai primit cod...
Ala il primesti pe mail daca faci achizitia online.

Si e normal sa scaneze mai multe fisiere.

Ce ma mira e ca a reaparut scanarea fisierelor. A disparut acum vreo 3 ani si daca vroiam sa scanez un singur fisier trebuia sa dau custom scan si sa-l adaug si pe ala.

Si teoretic am Bitdefenderul la zi...

#27
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,224
  • Înscris: 05.01.2006
Click dreapta pe acel fisier si scan nu da comanda de a scana acel fisier (si serviciile/etc care folosesc acel fisier) in BitDefender fara sa mai fie nevoie de custom scan?

#28
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
Nu mai apare in meniul contextual - click dreapta.

De vreo 2-3 ani.

#29
Beda_Venerabilis

Beda_Venerabilis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 05.03.2009

View Posteiffel, on 13 septembrie 2022 - 12:07, said:

Ce ma mira e ca a reaparut scanarea fisierelor. A disparut acum vreo 3 ani si daca vroiam sa scanez un singur fisier trebuia sa dau custom scan si sa-l adaug si pe ala.

Si teoretic am Bitdefenderul la zi...

View Posteiffel, on 13 septembrie 2022 - 13:21, said:

Nu mai apare in meniul contextual - click dreapta.
De vreo 2-3 ani.

Nu înțeleg, la tine apare sau nu? La mine apare scanarea când dau click-dreapta.

#30
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
La mine nu.

#31
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,297
  • Înscris: 16.01.2007
Se poate scana individual un fișier dorit din meniul contextual - click dreapta:

Attached Files



#32
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,808
  • Înscris: 30.08.2006
Bitdefender scaneaza automat orice fisier accesat si orice dispozitiv de stocare conectat la usb. Si la mine face la fel cand scaneaza manual un fisier excel. Imi raporteaza 11 elemente scanate. La a doua scanare afiseaza corect. Poate ai descoperit un bug minor si probabil ca la unul din update-uri va fi corectat. Nu e un motiv sa renunti la el. E posibil ca cei de la suport sa-ti ofere ca si compensare pentru neplacerile create, o prelungire cu inca un an al licentei cumparate. Discuta cu ei si aceasta posibilitate.

#33
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Si mie imi arata un numar diferit de fisiere la scanare insa ma gandesc ca scaneaza initial TOT: fisierele vizibile, unele sunt arhive la baza si includ mai multe alte fisiere, altele sunt ascunse, etc. Ulterior daca dau iar scanare nu le mai scaneaza pe toate - unele fiind deja scanate si nemodificate in niciun fel de la ultima scanare.

-------------

INSA eu am alte probleme cu Bitdifender. Unele care ma calca pe nervi si-mi strica sistemul periodic, altele cred ca tin de cum a fost proiectat.

- Cand scaneaza si "gaseste" ceva in neregula care nu e neaparat vreun virus ci cine stie ce potentially crede el imi STERGE/RESETEAZA Group Policy din Windows - si automat setarile facute de mine: Dezactivarea updatarii automate a driverelor prin Windows Update care imi instaleaza automat driver AMD vechi si incompatibil stricand tot. Se intampla mereu.

- Cand scaneaza si "gaseste" ceva in neregula modifica setarile din File Explorer incat ascunde fisierele "ascunse" si afiseaza extensiile - eu setand mereu Windows fix invers, sa afiseze fisierele ascunse si sa nu afiseze extensiile.

- Ii setez anumite fisiere sa le ignore, stiind ca sunt ok, se trezeste el aleatoriu la o scanare sa stearga fisierele desi erau trecute la IGNORE, le duce in carantina, ii dau Restore si apoi nu ma lasa sa dau restore pentru ca nu are drepturile necesare sa scrie acolo. Pai bine ca ai drept sa-mi ignori setarile, sa-mi stergi fisierele si apoi nu poti sa le pui la loc cum le-ai gasit.

- Nu exista o varianta de export (din cate stiu) a setarilor complete, mai ales Firewall, incat sa nu fie necesar sa imi iau o ora din zi sa bag manual reguli atunci cand fac vreun test/reinstalez/etc, fiind aceeasi configuratie unde aceleasi setari ar functiona.

Chestiile astea ma calca pe nervi si-mi strica ziua sa stau o groaza de timp cu resetari, dezinstalari, safe mode, reinstalari, restarturi si nervi si probleme cand face sistemul inutilizabil prin asta.
Si l-am folosit ani multi pe Windows 8.1, 10, acum 11, cu niste reinstalari de Windows intre timp, update-uri de BTS, nimic nu s-a schimbat.
Pe alte sisteme nu am avut toate problemele - cea cu Group Policy/Drivere sau cel putin nu m-a interesat, ca nu erau AMD si Windows Update nu instala drivere gresite stricand tot, dar pe unul asta face.

Drept urmare trebuie sa schimb suita de securitate pentru ca nu pot sa stau sa-mi strice sistemul, driverele, tot... Dar nu stiu ce altceva as putea instala sa ofere siguranta, protectie la tot ce ofera Total Security.

#34
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,358
  • Înscris: 23.05.2003

View Postd4m4g3, on 27 septembrie 2022 - 21:47, said:

Dar nu stiu ce altceva as putea instala sa ofere siguranta, protectie la tot ce ofera Total Security.
Windows Defender, Comodo Firewall (atât, nu toată suita) cu setările lui cruelsister de pe forumul wilderssecurity plus WiseVector Stop-X. Moka.
IMO, doar dacă ești targhetat de vreun APT ai probleme, în rest poți zburda liniștit. :)

Dacă vrei să scoți cam tot ce se poate din Windows poți încerca Hard Configurator by Andy Ful.

Dacă-ți place să faci tot felul de teste/instalări/experimente o licență lifetime de Shadow Defender e tot ce-ți trebuie.

Și bineînțeles nu în ultimul rând un pic de common sense și atenție unde dai clickuri că până la urmă beleaua apare de la ăla care folosește tastatura și mouse-ul.

#35
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013

View Postburebista, on 27 septembrie 2022 - 22:50, said:

...
Mersi! :cheers: Acum multi ani aveam Avira Free + Comodo Firewall pe care il setasem cum considerasem eu cu dialog pentru aplicatii, ce-i drept ma exaspera cu ele dar parea ok. Am vazut ca si ZoneAlarm Free e ok-ish.

Dar cel mai probabil voi incerca cum ai spus tu - sa raman cu Defender + Firewall + inca ceva, depinde. Dupa ce mi se termina subscriptia la Bitdefender in < 1 luna.

#36
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
Ca tot vorbiti de erorile Bitdefender, uite inca una:
https://www.biziday....W9C4JvjWX-EQUO4

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate