Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Ce temperatura o sa aveti iarna asta in case?

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
893 replies to this topic

Poll: Ce temperatura o sa aveti iarna asta in casa? (311 member(s) have cast votes)

Ce temperatura o sa aveti iarna asta in casa?

  1. 18-19 (45 votes [14.47%])

    Percentage of vote: 14.47%

  2. 20-21 (112 votes [36.01%])

    Percentage of vote: 36.01%

  3. 22-23 (86 votes [27.65%])

    Percentage of vote: 27.65%

  4. 23+ (53 votes [17.04%])

    Percentage of vote: 17.04%

  5. ce da Radet sau alte firme de genul (15 votes [4.82%])

    Percentage of vote: 4.82%

Vote Guests cannot vote

#73
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006

View PostEv_eee, on 07 septembrie 2022 - 14:25, said:

Da, eu stau în tricou și iarna. Mă sperie puțin treaba asta cu scumpirile. Adică la tv se vorbește de parcă vine apocalipsa. :|
Și care e faza ca stai in tricou (și iarna)? Poți sta bine-mersi dacă vrei și la 16 grade și la 25 in funcție de cât de frigurosenie ești și cum te obișnuiești, cât efort fizic faci, etc.

#74
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Asa sunt majoritatea fetelor Luna, trebuie sa le intelegem.

Cand ea are preferinte mult mai calde decat el, e bine sa stea in camere separate. Posted Image

#75
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005

View PostNeaceasca85, on 08 septembrie 2022 - 12:11, said:

Cand ea are preferinte mult mai calde decat el, e bine sa stea in camere separate. Posted Image
Adica tu la tine acasa si ea la ea acasa... :D

#76
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,728
  • Înscris: 12.07.2022

View PostNeaceasca85, on 08 septembrie 2022 - 12:11, said:

Cand ea are preferinte mult mai calde decat el, e bine sa stea in camere separate. Posted Image

Sau el se dă după ea și dorm împreună naked.

#77
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006
Nu toți și nu toate sunt nudiști. Defapt de pe softpedia am și aflat prima oară ca unii ar practica/practica nudismul acasă. In ce proporție greu de zis, însă sunt sigur ca nu mare, altfel cunosteam și in viața reala demult persoane ce sa practice nudism casnic. Nici prin gând nu mi-ar fi trecut sa încerc măcar așa ceva chiar și in epoca ante-aer conditionat când nu mai puteam de cald și tind sa cred ca la fel și in prezent majoritatea celor care nu au aer conditionat.


View PostNeaceasca85, on 08 septembrie 2022 - 12:11, said:

Asa sunt majoritatea fetelor Luna, trebuie sa le intelegem.

Cand ea are preferinte mult mai calde decat el, e bine sa stea in camere separate. Posted Image
Ete scârț la ambele.

Edited by LunaCrystal, 08 September 2022 - 13:09.


#78
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Il practic si cu AC. Cand nu aveam AC, cu atat mai mult.

Dar nu ies in pijamale pe strada cum fac unii.

#79
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Asta cu statul la mineca scurta iarna e un snobism specific romanilor.E un fel de Iote ce tare sunt,ce cald tin in casa! E deajuns sa privesti cum sunt imbracati cine prezinta stirile din tarile civilizate si apoi la noi.Doar la noi sunt toti la mineca scurta.....Hainele sunt specifice anotimpurilor respective,indiferent daca in casa sau afara,etc.Poate odata cu scumpirile energiei sa se conformeze regulilor de bun simt si romanii.

#80
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,390
  • Înscris: 24.09.2017
oamenii o fac si ca sa stea lejer, nu doar din snobism, desi exista si destui care fac si asta. cum se lauda altii cu bmw, altii se lauda ca la ei nu e frigureala ca la saraki.

totusi majoritatea au votat unde la 21 de grade, trebuia sa pun eu mai multe optiuni, dar nu faceam vreun studiu profi, era pentru curiozitatea mea. la 21 probabil majoritatea stau in tricou.

#81
Don_Costica

Don_Costica

    Mos cam nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 18.07.2022
Astia micii o sa aiba o surpriza la iarna. Dai de robinet, cad cuburi de gheata. Apesi butonul la aragaz, nexam gaze. Te uiti la calorifer, are turturi. Si tu esti in chiloti, la bustul gol. Ambianta sonora e asigurata de ghiortaitul matelor.
Trebuie multa vodca sa rezisti :D

Gubernul nostru incredibil de prost lasa industria sa moara ca sa faca ei cativa dolari din exportul de energie "scumpa". Ce tara isi vinde resursele insuficiente in timp de criza? Ati ghicit: Burkina Faso.

#82
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008

View PostMelteanu, on 08 septembrie 2022 - 16:33, said:

Asta cu statul la mineca scurta iarna e un snobism specific romanilor.E un fel de Iote ce tare sunt,ce cald tin in casa! E deajuns sa privesti cum sunt imbracati cine prezinta stirile din tarile civilizate si apoi la noi.Doar la noi sunt toti la mineca scurta.....Hainele sunt specifice anotimpurilor respective,indiferent daca in casa sau afara,etc.Poate odata cu scumpirile energiei sa se conformeze regulilor de bun simt si romanii.
Problema nu e la mine care stau la maneca scurta pana la 17 C, problema e daca esti friguros si vrei sa stai in maneca scurta, pentru ca va trebui sa bagi 26 C nu 19 ca mine.

#83
icssizero

icssizero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 28.02.2022
Am observat ca desi greu, e drept, m-am obisnuit relativ repede cu caldura, lucru pe care nu il pot spune despre frig...

Altfel, in era pufuletilor, cu -10/-15 grade iarna, e frigggg, sa ii fi vazut in anii 2000 la -23/-24 de grade si nitel de crivat ce faceau pufuletii cu ousoarele goale si conversi iarna pe zloata...

#84
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,728
  • Înscris: 12.07.2022

View PostMelteanu, on 08 septembrie 2022 - 16:33, said:

Asta cu statul la mineca scurta iarna e un snobism specific romanilor.E un fel de Iote ce tare sunt,ce cald tin in casa! E deajuns sa privesti cum sunt imbracati cine prezinta stirile din tarile civilizate si apoi la noi.Doar la noi sunt toti la mineca scurta.....Hainele sunt specifice anotimpurilor respective,indiferent daca in casa sau afara,etc.Poate odata cu scumpirile energiei sa se conformeze regulilor de bun simt si romanii.

:blink: Wtf? Am un prieten care locuiește în Danemarca, stă în casă cu șosete n picioare și pluover. Nu pt că i se pare civilizat, ci pt că este scump. Când mai vine la mine iarna, e f fericit că poate sta lejer și confortabil. :lol:

A fi civilizat nu înseamnă a face frigu', de unde ați scos o?

#85
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
Civilizatia nu e nici sa stai in chiloti.

Edited by andreic, 09 September 2022 - 06:29.


#86
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006

View PostEv_eee, on 08 septembrie 2022 - 12:16, said:



Sau el se dă după ea și dorm împreună naked.
There can be no peace between someone who loves 18Celsius and another one who loves 26.
There can be only problems. always problems

😂😂😂

(E o parafrazare după unul de pe tiktok, de-aia am scris in engleză)

View PostEv_eee, on 08 septembrie 2022 - 12:16, said:



Sau el se dă după ea și dorm împreună naked.
There can be no peace between someone who loves 18Celsius and another one who loves 26.
There can be only problems. always problems

😂😂😂

(E o parafrazare după unul de pe tiktok, de-aia am scris in engleză)

#87
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,611
  • Înscris: 15.06.2007

View PostSerafim606, on 06 septembrie 2022 - 22:20, said:

Beleaua mea e ca Radet nu face fata. In fiecare iarna am compensat electric pana la 22 de grade. Iarna asta presimt ca o sa ma rupa factura la curent Posted Image .
amintiri din anii '90. Eram la un prieten, si parintii erau agitati ca sunt doar 16-17 grade in casa.   Nu era rau, dar nici confortabil. Doar doua pulovere, si muci 24/7.

View PostNeaceasca85, on 08 septembrie 2022 - 17:04, said:


Problema nu e la mine care stau la maneca scurta pana la 17 C, problema e daca esti friguros si vrei sa stai in maneca scurta, pentru ca va trebui sa bagi 26 C nu 19 ca mine.
problema e cand realizezi ca o sa platesti pe incalzire egal sau mai mult decat costa chiria unui apartament intr-o tara unde nici nu ai nevoie de incalzire iarna..

#88
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,728
  • Înscris: 12.07.2022

View Postandreic, on 09 septembrie 2022 - 06:29, said:

Civilizatia nu e nici sa stai in chiloti.

Civilizat este să stai în propria casă cum vrei. Așa cum te simți confortabil.

#89
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
E sa stai precum englezii, frumos imbracat ca si cum te-ar vizita cineva important, aia inseamna civilizat Posted Image

Edited by andreic, 09 September 2022 - 08:29.


#90
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,728
  • Înscris: 12.07.2022
Nu, civilizat înseamnă să ți vezi de treabă și să nu te intereseze ce face omul în casa lui. Și cum face

Edited by Ev_eee, 09 September 2022 - 08:30.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate