Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Turul Frantei in Bucuresti mergeti?

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#37
Varonul

Varonul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 02.06.2021
gata v-ati trezit, inca un pic si se da startul.

#38
Legi

Legi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,619
  • Înscris: 24.05.2014
Craiova e in top!
Cursa scurta
Catalin Sandu loc 2 categorie/loc 3 general!
Marius Novac loc 7 categorie
Andrei Bobia loc 8 categorie

Felicitari!


#39
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Bineinteles, la 85km a trecut finish-ul primul Adi Grosu. Brasov, representing :harhar:

#40
cristinub2

cristinub2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 29.09.2009
Ieri s-a desfasurat in Bucuresti concursul de ciclism intitulat "L’Étape Romania by Tour de France".
Am participat si eu alaturi de sute de ciclisti la o cursa deosebita prin Bucuresti. Desi a produs destule inconveniente cetatenilor orasului prin inchiderea mai multor artere sau devierea traficului, pentru ciclisti a fost o experienta memorabila.
Toate bune si frumoase, insa dupa incheiere deja sunt zeci de critici adresate organizatorilor pe pagina de Facebook legate de faptul ca, desi a fost (asa cum este in toata lumea) promovata ca o competitie dedicata amatorilor care vor sa intre in spiritul Tour de France, castigatorii au fost in marea majoritate daca nu chiar in totalitate profesionisti. Nu s-a organizat un clasament separat pentru amatori si profesionisti, ca atare amatorii nu au facut decat sa contribuie cu fonduri pentru premierea profesionistilor.
Oare e normal asa?

Attached Files



#41
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,475
  • Înscris: 17.04.2006
Pentru ca nu este deschis in sectiunea de ciclism imi bag si eu nasul: care este placerea sa te plimbi printre betoanele unui oras?
Nu pare ok nici modul de premiere.

#42
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,386
  • Înscris: 24.09.2017
si cum crezi ca pot diferentia cei de acolo intre amatori si profesionisti?
vina e a profesionistilor care au participat la un concurs de amatori. puteau sa faca separat, dar nici nu stiu cati profesionisti se strangeau. a fost cam 200 de ron parca?

Edited by bobitad, 29 August 2022 - 12:09.


#43
Varonul

Varonul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 02.06.2021

View Postcristinub2, on 29 august 2022 - 11:51, said:

Nu s-a organizat un clasament separat pentru amatori si profesionisti, ca atare amatorii nu au facut decat sa contribuie cu fonduri pentru premierea profesionistilor.
Oare e normal asa?
ai topic aici
https://forum.softpe...uresti-mergeti/

Asta cu premierea e discutabila, da se putea face 2 categorii de premii pt elite si amatori
Poate la editioa viitoare se schimba ceva

View PostSef-chenko, on 29 august 2022 - 12:03, said:

care este placerea sa te plimbi printre betoanele unui oras?
nu a fost plimbare ci a fost un concurs.
e diferenta mare
Pe mine m-au enervat fetele care cum dadeau peste o pata de apa urlau, apa, apa de ziceai ca are 1m adancime

#44
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 27.08.2013

View Postbobitad, on 29 august 2022 - 12:05, said:

si cum crezi ca pot diferentia cei de acolo intre amatori si profesionisti?
vina e a profesionistilor care au participat la un concurs de amatori. puteau sa faca separat, dar nici nu stiu cati profesionisti se strangeau. a fost cam 200 de ron parca?
Într-un mod evident de simplu, cum este și la competițiile de triatlon unde sunt premii în funcție de vârstă/sex.
Există un clasament general și diferite alte clase de clasamente.

View PostSef-chenko, on 29 august 2022 - 12:03, said:

care este placerea sa te plimbi printre betoanele unui oras?
Ai încercat și ți s-a făcut greață sau doar ție frică să încerci?

#45
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,475
  • Înscris: 17.04.2006

View Postonisifor12, on 29 august 2022 - 12:20, said:

Ai încercat și ți s-a făcut greață sau doar ție frică să încerci?

Da.
A fost deschis la Dezbateri cand am postat eu si pe urma mutat. Va las sa pedalati intre voi.

Edited by Sef-chenko, 29 August 2022 - 12:23.


#46
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 27.08.2013
Sper că ai gândit Edi și ai scris Adi.

View PostNikoroB, on 18 august 2022 - 08:55, said:

Nu degeaba eram noi micul Paris...
Ai fi surprins, dar și Belgradul se numea micul Paris.

Ziceți care ați fost cum a fost? Ați gâfâit frumos?

Edited by onisifor12, 29 August 2022 - 12:34.


#47
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 15.08.2005
cand vrei sa dai drumul la o dezbatere sau pur si simplu la o cearta scrii un mesaj si la sfarsit adaugi "Oare e normal asa?"

sincer e cat se poate de normal: voi v-ati inscris in mod voluntar acolo, stiati clar de la inceput cat costa si ce clasamente se fac, adica ca se iau in considerare doar cei sositi primii, nu conteaza ca sunt profesionisti sau amatori.
daca nu iti convine sa concurezi cu profesionistii fie te retragi, fie nu mai faci galagie si gata !!!

#48
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Da, Edi am gandit.

Oricum, legat de Edi si restul de profesionisti, a fost urat faptul ca nu au avut categorie separata. Era vorba ca L´Etape e competitie de amatori.

#49
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 27.08.2013

View PostAnn0nyym0us, on 18 august 2022 - 12:25, said:

Eu înțeleg ca este organizat de aceiași oameni care pun la cale Turul Franței. Acum nu știu dacă asta înseamnă UCI sau alta divizie.
The race was first organized in 1903 to increase sales for the newspaper L'Auto[2] and is currently run by the Amaury Sport Organisation.
UCI e „doar” „arbitrul”.

View PostAnn0nyym0us, on 29 august 2022 - 12:43, said:

Da, Edi am gandit.

Oricum, legat de Edi si restul de profesionisti, a fost urat faptul ca nu au avut categorie separata. Era vorba ca L´Etape e competitie de amatori.
Mă uit acum pe niște clipuri de pe youtube. Deci efectiv și pișpireii ăia mici și juniorii și adulții au concurat pe același clasament(întrebare retorică)? Incredibil, adică nașpa cumva.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_Ai2-xZApCI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View PostLegi, on 28 august 2022 - 10:54, said:

Craiova e in top!
Cursa scurta
Catalin Sandu loc 2 categorie/loc 3 general!
Marius Novac loc 7 categorie
Andrei Bobia loc 8 categorie
Despre ce categorii spui?

View Postrexx, on 18 august 2022 - 11:39, said:

si astia s-au gandit sa il faca in mijlocul  Bucurestiului sa blocheze tot orasul

View PostBarboso, on 24 august 2022 - 15:18, said:

Stie cineva la ce ora se termina balamucul asta ?  Ca unii mai vor sa si circule prin oras.
Nu gasesc informatia asta...

View PostBarboso, on 25 august 2022 - 02:31, said:

(Legi, pe 24 august 2022 - 23:26, a scris:
Cred ca metroul circula.)
Nu, merci !
Ce rău îmi pare de voi. Da' rău de tot, nu altfel.

Edited by onisifor12, 29 August 2022 - 12:55.


#50
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017

View Postcristinub2, on 29 august 2022 - 11:51, said:

ca atare amatorii nu au facut decat sa contribuie cu fonduri pentru premierea profesionistilor.
Oare e normal asa?


Si la maratoane e la fel man.  Am o colega care participa mereu si crede-ma e numai fibra tipa si are o rezistenta de invidiat. De regula participa la maratoane montane, care sunt cele mai dure.

Insa a participat si la semimaratonul din \bucuresti (ca amatoare). A ajuns pe locul 200 si ceva.  Primii erau atleti de performanta , veniti din nu stiu ce tari ....

#51
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 15.08.2005
adica i-a placut ca a concurat alaturi de ciclistii din tour de france, are ce povesti la toate intalnirile de biciclisti, dar se plange ca aia s-au calificat primii (e logic ca doar de aia sunt atleti de performanta) si ca nu s-au dat premii si ptr mucosii de rand.
adica vrem egalitate, dar doar cand ne convine noua !!!

Edited by rexx, 29 August 2022 - 13:17.


#52
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 15.08.2005

View Postonisifor12, on 29 august 2022 - 13:03, said:

Ce rău îmi pare de voi. Da' rău de tot, nu altfel.
si mie imi pare la fel de rau ptr voi ca nu ati primit premii ptr mucosi...pardon amatori

#53
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 27.08.2013
Chiar nu e cazul, nu m-a interesat să particip.

#54
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 22.08.2012
1. Am participat si io cu nevasta si ne-am simtit foarte misto ca ne-am dat cu bicicletele printr-un oras fara masini. :)  Visez la momentul cand va fi asa zilnic. Posted Image
2. Din motive tehnice m-am dat cu un MTB (din peste 1000 de inscrisi, au fost vreo 50 de MTB-uri - la 42 si la 84, nu stiu la cursa mica) si am fost uimit sa vad ca am iesit in jur de locul 200 din 500 (la 42 km) de participanti - unii aveau biciclete mai scumpe decat am eu masina si niste toale de megafitze si au terminat cursa scuipand ficat (stiu, nu e frumos ce zic). Posted Image
3. Cand ne-am inscris, am fost constient ca vor veni o gramada de sportivi de la cluburi si nu m-a deranjat. Pana la urma, desi e doar un spectacol de promovare, e pentru profesionisti, nu pentru pantofari.
4. Organizarea foarte buna.
5. De la anul, cred ca se muta pe undeva prin munti, anul asta a fost de promovare.
6. Per total, o experienta frumoasa si inca o ocazie pentru ghiolbani de injuraturi si inca o ocazie pentru copiii nostri sa se uite si spre transportul alternativ, nu doar la beamveuri si mertzane.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate