Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Traseu catre Bran

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
SwatKat

SwatKat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 01.12.2005
Hello!

Stie cineva cum se mai prezinta DN72A (Targoviste-Campulung) si apoi DN73 spre Bran. Am drum in weekend si ma gandeam sa evit blocajele pana la Predeal.

Dar nu stiu daca DN73 e finalizat (citisem ca au reziliat contractul) si, de asemenea, pe la Campulung ultima data era destul de spart drumul - dar n-am mai fost de niste ani pe acolo...
Sau sa o iau direct pe Pitesti?
Mersi

#2
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,944
  • Înscris: 03.08.2008
Targoviste-Campulung e decent, are pe ici pe colo niste denivelari dar e circulabil fara probleme.

Rucar Bran are portiunea dinspre Bran incepand cu zona Dambovicioara cu asfalt nou nout. Acum 1 luna nu erau lucrari si se mergea ok.


Vezi pe street view, e updatat de anul asta mare parte din traseu

#3
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 24.09.2017
pe dn73 am fost acum 2 saptamani. mi s a parut decent. am fost cu un megane cu roti pe 17, deci daca era ceva trebuia sa simt. Mai bine mergi pe Pitesti, cred ca sunt cam la fel nr. de km, fata de tg-campulung, pe care nu l cunosc.

Edited by bobitad, 16 August 2022 - 15:46.


#4
SwatKat

SwatKat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 01.12.2005
Multumesc!

#5
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,852
  • Înscris: 04.07.2010

 SwatKat, on 16 august 2022 - 15:34, said:

... nu stiu daca DN73 e finalizat ...

Confirm, e finalizat, am fost la sfârșitul lunii mai de la Brașov la Câmpulung, apoi Câmpulung - Pitești - București. Asfalt ca-n palmă de la Brașov la Pitești, cu excepția intravilanului din Câmpulung, unde sunt denivelările obișnuite. Parcă nici în Rucăr nu rețin să mai fi întâlnit denivelări. Mișto e că prinzi bucățica de autostradă de la Brașov spre Bran.
În Câmpulung se lucrează chiar în centru, Corso e inchis, ia-o pe variantă, aka pe la autogară. De fapt așa nici nu mai riști să prinzi bariera de cale ferată pusă, drumul iese chiar în aval de bariera aia, apoi la câteva sute de metri mai la vale poți vizita Muzeul Automobilului Românesc, aflat pe mâna stângă cum mergi către Pitești.
Pe Târgoviște - Câmpulung nu am mai fost din 1991, habar n-am cum e.
Dar și eu recomand să nu te încurci, A1 și la km 115 ieși către Câmpulung/Brașov.


Sănătate și tcb !

Edited by OvidiuNS, 16 August 2022 - 20:02.


#6
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,546
  • Înscris: 01.02.2007
Poate te ajuta: https://pum.project-...ty/#map=7/46/25

#7
Cellini60

Cellini60

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 26.10.2022
E chiar de preferat traseul din Bucuresti.
Asfaltul e bun, nu-i aceeasi aglomeratie ca pe DN1 si, in plus, pana la deschiderea Transfagarasanului era cel mai frumos drum montan de la noi.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate