Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Cum sa trec peste prima mea relatie si sa inteleg unde am gresit?

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
117 replies to this topic

#73
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View PostEv_eee, on 08 august 2022 - 16:57, said:

Ideal ar fi s o întrebi pe aia cu care vrei să te cuplezi, nu crezi? Posted Image

În mare, nu ne plac mârlanii (ca cel din poveste), grobienii (gen Buhnici), autosuficienții, misoginii.

Ne plac bărbații asumați care știu ce vor. De asemenea, ne plac bărbații care dacă nu vor mai mult decât o partidă de huța huța să ne scutească de trandafiri, da? Că noi vom înțelege că există și o latură romantică. Sau că ar putea exista.

Vorbeați despre frumusețe. Păi, măi băieți, încă nu ați aflat că frumusețea este relativă? Deci nu, nu contează. Sau contează cel mai puțin în sensul să nu vă aflați în extrema cealaltă.

Pe scurt, ne plac bărbații - oameni, nu bărbații - animale. Posted Image

ideal ar fi s-o intrebe p-aia care are raspunsul. ca dupa cum vezi, tovarasa din poveste nu pare a-l avea ;)

altfel, fracturile tale logice sunt un pic triste daca ai peste 30 :) frumusetea da, este relativa. dar asta nu inseamna ca nu conteaza :) daca ar fi fost asa hoarda de groupies s-ar fi mutat din cabina lu' elvis presley in cea a lu' pruteanu. i very much doubt that :)
un bombardier poate sa fie mega-asumat si sa stie foarte clar ce vrea ;) deci nu-i excluzi cu fraza aia, asa cum incerci sa faci.

#74
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,728
  • Înscris: 12.07.2022
Bombardierul este, prin definiție, mârlan.

Păi tu îmi dai drept exemplu un star? Pe bune? Dacă plecăm de la exemplul ăsta, atunci ar trebui să fiți aproape toți singuri. :lol: La fel, îmi dai exemplu hoarde de groupies? Să ne liniștim și să pășim în lumea obișnuită, fără staruri cu fane la ușă.

Adevărul ăsta este: pentru noi, femeile, fizicul nu contează f mult precum contează la voi. Vă iertăm burtica, începutul de chelie și faptul că sunteți crăcănați. Pe cuvânt! :)

#75
stefians

stefians

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 12.09.2019
Initiatoare ai greșit pentru ca te ai culcat cu el la a 4 a întâlnire,fetele de modă veche nu se culcau cu băieții la a 4 a întâlnire.Nu ai cum sa cunosti omu din 4 întâlniri,lucru confirmat si de la ce ți s a intamplat.

#76
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View PostEv_eee, on 08 august 2022 - 16:57, said:

Ideal ar fi s o întrebi pe aia cu care vrei să te cuplezi, nu crezi? Posted Image

În mare, nu ne plac mârlanii (ca cel din poveste), grobienii (gen Buhnici), autosuficienții, misoginii.

Ne plac bărbații asumați care știu ce vor.
La prima propozitie , in primul rand nu cred ca ar fi de acord sotia , in al doilea rand asteptam sa aflu ''minunatii''...nu sa o intreb pe una...alta si in al treilea rand imi plac frumoasele si nu as dori sa le intreb nimic...ca imi pot strica dispozitia .
La 2 , inseamna ca raman papagalii...tocilarii si orice barbat cu stima de sine care tinde spre 0 . As intreba ce grup reprezentati ca totul e cu ''NE plac...nu NE...''.
La 3 , aia ''asumatii'' nu corespund deloc la 2 si vor tipe superbe...cat mai tacute...minunat ar fi mute Posted Image .

Mai bine ma opresc aici , nu doresc sa o supar pe doamna moderatoare !

Edited by Alltrack, 08 August 2022 - 17:31.


#77
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,577
  • Înscris: 11.06.2010
Buna ziua. Am aflat la stiri ca aici este locul unde se gaseste o femeie care stie ce vrea.

#78
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Mda.
Inalt, brunet si cu portofelul mare si gros.

#79
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 17.10.2018

View Postpasilla, on 08 august 2022 - 17:39, said:

Mda.
Inalt, brunet si cu portofelul mare si gros.
Inalt ,blond :) eu asa prefer

#80
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013

View PostEv_eee, on 08 august 2022 - 14:45, said:

@Alltrack, nu mai presupune tu cum gândim noi. Întreabă ne, ascultă!
oh, yes!
Cred ca se poate inchide. Adevarul a fost gasit.
Posted Image
Chiar mi-a placut asta, buna rau! Pe bune, fara gluma!

Edited by viotl, 08 August 2022 - 18:00.


#81
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Posthelen76, on 08 august 2022 - 17:46, said:

Inalt ,blond :) eu asa prefer
QED Posted Image

Edited by pasilla, 08 August 2022 - 18:00.


#82
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Radeti voi radeti....
Pana la urma tot aici ajungeti.... Umblati din floare in floare pana va pune una capastru... Nu va umflati in pene. Nu sunteti puternici, doar n-ati intalnit-o inca!

Attached File  help.jpg   22.23K   26 downloads

View PostEv_eee, on 08 august 2022 - 14:45, said:

@Alltrack, nu mai presupune tu cum gândim noi. Întreabă ne, ascultă!
Uf. Noi am vrea, dar cand vedem ce patesc altii... Posted Image

Attached File  supi.jpg   33.01K   24 downloads

Edited by viotl, 08 August 2022 - 18:21.


#83
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013

View PostAlltrack, on 08 august 2022 - 14:24, said:

Am zis ca nu mai intru pe topic...asta e Posted Image !

Esenta feminina !

Pentru iubire .... .
Daca vrea ..... .
Daca nu ramane .... .
Daca nu vrea sa ... .

PS - Apelativele de dobitoc si badaran sunt preluate de la colegi si in special de la colege .

Aprecierea e reciproca dar... la naiba, parca nu esti tu aici.
Chiar nu vreau sa deranjez. Ma tem ca esti surescitat si n-ai citit cu atentie.
Eu nu am inteles ca colega in suferinta isi facea vise pana la adanci batraneti si daca n-au murit si azi traiesc. Stia foarte bine unde merge si pentru ce. Doar ca nu s-a asteptat sa fie tratata ca o carpa asa de repede. O fi ea mai naiva si inocenta dar las-o drequ, e studenta, un minim tot a auzit intre colege, de la mai calugarite decat ea la alea care declara ca week-endu' asta sa n-o cauti ca n-o scoti din pwla nici cu macaraua.
Eu asta inteleg ca e problem ei. Nu s-a asteptat sa fie tratata ca o carpa, asa de repede.

Asta e greseala ei. Ca nu a cautat mai bine, sa se ofere cuiva care aprecia mai mult gestul. Ca sunt destui.

Gata, nu mai combat cu tine. Am vrut doar sa-mi clarific un pic parerea.

PS. Am mai zis-o, am 33 de ani de casnicie si tot cu ea m-as lua... de aia vorbesc.

#84
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View PostHandicarpati, on 08 august 2022 - 17:38, said:

Buna ziua. Am aflat la stiri ca aici este locul unde se gaseste o femeie care stie ce vrea.

asteptam si noi la coada, da' cre' ca s-a dat...

View PostEv_eee, on 08 august 2022 - 17:22, said:

Bombardierul este, prin definiție, mârlan.

Păi tu îmi dai drept exemplu un star? Pe bune? Dacă plecăm de la exemplul ăsta, atunci ar trebui să fiți aproape toți singuri. Posted Image La fel, îmi dai exemplu hoarde de groupies? Să ne liniștim și să pășim în lumea obișnuită, fără staruri cu fane la ușă.

Adevărul ăsta este: pentru noi, femeile, fizicul nu contează f mult precum contează la voi. Vă iertăm burtica, începutul de chelie și faptul că sunteți crăcănați. Pe cuvânt! Posted Image

bai frate, pe bune, deja coboram rau nivelul discutiei...

nu e un star, sunt doua personalitati din domenii diferite. special alese la extreme ca sa intareasca o idee.

nu am avut nici o relatie in care sa nu trec prin proba fizica eliminatorie. actuala mi-a spus: cand ti-ai dat jos tricoul...evident ca nu mi-a spus-o atunci, pe loc, ci mult mai incolo, dupa ce partida era jucata.
toate studiile facute de toti greucenii din domeniu' asta arata ca primordial alegem pe baza fizicului, si unii, si altii. pentru ca, ce sa vezi, suntem si noi niste animale si avem niste instincte. daca e mic, gras si cu chelie, poa' sa aiba 5 doctorate si cel mai bun suflet de pe lume, nu apuca sa deschida gura, ca nu se califica.

#85
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View Postviotl, on 08 august 2022 - 18:39, said:

un minim tot a auzit intre colege, de la mai calugarite decat ea la alea care declara ca week-endu'
Eu asta inteleg ca e problem ei. Nu s-a asteptat sa fie tratata ca o carpa, asa de repede.

Asta e greseala ei. Ca nu a cautat mai bine, sa se ofere cuiva care aprecia mai mult gestul. Ca sunt destui.

Gata, nu mai combat cu tine.
Greseli a facut foarte multe , nu numai una , daca e sa vorbim serios ! Virgina , nevirgina...nu te bagi in pat cu unul pe care il cunosti doar de la intalniri singuri in oras .
Ti-a placut de el la o petrecere , intentionezi o relatie cu el , te interesezi de el...taica , ce face...cum este...ce fel de prietene a avut...cat au durat relatiile lui si pot continua cateva pagini .
Ca sunt ''surescitat'' ti se pare , sunt putin nervos pentru ca asa e stilul pe SP , daca intra unul cu un topic de ''sunt cel mai dragut om din lume si m-a parasit una'' , toti se ingramadesc sa o faca pe aia in toate felurile din jeg si c...va nu o scot .
Asa si cu acest topic dar de natura inversa...ala nu iese din dobitoc&etc. dar NIMENI nu stie cu adevarat ce este si a fost intre ei .
Sa nu vorbesc ca sunt unele care pe un ton sclifosit , inca de la intalnirea 2 incep cu ce va purta ea la nunta...cati copii o sa aiba...din 3 cuvinte 2 sunt cu iubirea noastra...si vor sa-l prezinte parintilor , pot continua alte pagini .
Nici nu vreau sa mai intru in niste partide de sex...mai ales prima data cu una virgina sau nevirgina , care incep cu tine-ma in brate juma' de ora...iar juma' de ora sa ne mai sarutam...iar juma'de ora sa ne privim , asa nu imi place...nu sta asa...misca-te mai in dreapta/stanga....muuuult de mai bine tac , de iti vine sa o dai pe aia afara asa dezbracata .
Nu combate nimeni pe nimeni , doar emitem pareri .

#86
stefians

stefians

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 12.09.2019
Ehehee..si io cate am ratat din cauza pretentiilor ce le aveau...
Că să nu mai beau să mă îmbăt ca le fac de râs..🤦
Ia zât de aici ..

#87
represor

represor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 05.04.2007

View PostEv_eee, on 08 august 2022 - 16:57, said:

Ideal ar fi s o întrebi pe aia cu care vrei să te cuplezi, nu crezi? Posted Image

În mare, nu ne plac mârlanii (ca cel din poveste), grobienii (gen Buhnici), autosuficienții, misoginii.

Ne plac bărbații asumați care știu ce vor. De asemenea, ne plac bărbații care dacă nu vor mai mult decât o partidă de huța huța să ne scutească de trandafiri, da? Că noi vom înțelege că există și o latură romantică. Sau că ar putea exista.

Vorbeați despre frumusețe. Păi, măi băieți, încă nu ați aflat că frumusețea este relativă? Deci nu, nu contează. Sau contează cel mai puțin în sensul să nu vă aflați în extrema cealaltă.

Pe scurt, ne plac bărbații - oameni, nu bărbații - animale. Posted Image

de multa vreme nu am mai vazut atatea minciuni intr-un singur post ... chiar am ras.
sau e pe principiul femeiesc ... nu inseamna da si invers.

#88
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
Decat sa stai sa-ti cauti vinovatia, mai bine treci peste. Zici ca vrei sa inveti din asta , dar faci in continuare aceleasi greseli.
Ai fost naiva, te-a pacalit, dar macar vezi partea plina a paharului.
Ar trebui sa ai mai multe motive pt a te bucura de experienta,decat sa-ti para rau.
Bucura-te de vacanta , ca nu mai ai  alta vacanta la 20 ani.Posted Image

#89
Evonxxx

Evonxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 17.02.2022

View PostMarina200002, on 07 august 2022 - 20:11, said:

Ba esti prost Posted Image acum am intrat pe facebook numai sa vad si eu prima mea iubire ca se marita......aceasi stare de spirit o am si eu acum de cacat......

Edited by Evonxxx, 08 August 2022 - 23:06.


#90
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013

View Postlaur_radu, on 08 august 2022 - 21:50, said:

Ai fost naiva, te-a pacalit, dar macar vezi partea plina a paharului.
Ar trebui sa ai mai multe motive pt a te bucura de experienta,
Ea sufera, colegule, sufera.... si e grea tare suferinta asta. Unele nu-si revin toata viata.
"Ce sa-i fac daca-i proasta", nu-i asa?
Daca era fiica-mea... nu sunt eu Kit Dale, dar cunosc vreo cativa asemenea, care pt o bere..... Nu tot timpu' se intalneste hotu' cu prostu'.
Fiica-mea poate o fi proasta, dar poate eu is mai prost ca ea si poate nu-mi pasa de consecinte....
Tipu' e mare smecher, nu?
Si-a trecut pe raboj o pustoaică de 20 de ani, eh, alta gâscă proastă... viteazul de el. Cel mai tare din parcare, Gigi Duru' din Alexandria. Nu exista virgine, exista doar fete care nu l-au intâlnit pe Marean.... Hmmm.... merge, are balta peste... Doar ca, au descoperit cercetatorii britanici ca oricât ai fi de smecher, exista altcineva mai smecher ca tine. Toata chestia e sa nu-l nimeresti pe ala pe acelasi trotuar.

Attached File  stayclearboys.jpg   86.61K   23 downloads

Poate vi se pare ca blufez. Asa o fi. Stiu si eu..... Pentru cine e curios, cautati istoria sefului mecanic Leucă. Posibil sa dea de gândit unora.

Pfoaaa ce m-ar distra sa se trezeasca pustoaica noastra, si sa i-o intoarca.... o femeie cand isi pune mintea gaseste cai nebanuite sa-si atinga scopul. Asa, peste vreo 20 de ani, cand i-o pica lui mai bine....

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate