Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 

Cum sa trec peste prima mea relatie si sa inteleg unde am gresit?

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
117 replies to this topic

#55
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,728
  • Înscris: 12.07.2022

View Postsirgoofy, on 08 august 2022 - 13:20, said:

Ar trebui sa le zica cineva acestor fete ca baietii frumosi NU au de ce sa se lege cu vreuna cand toate ii vor ..e normal sa devina Fboy Posted Image

Nu toti mint Evee, de fapt majoritatea barbatilor sunt oameni seriosi.
Mint mult doar cei care au multe fete la dispozitie, iar voi faceti posibila acea realitate. Posted Image

De ce pleci de la premisa că e frumos? Doar pt că are activitate sexuală? :w00t: De altfel, inițiatoarea nu a spus decât că a dat o pe spate pentru atitudine, că a fost curtenitor. Nu că era frumos. :lol:

#56
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,032
  • Înscris: 06.09.2008

View PostEv_eee, on 08 august 2022 - 13:41, said:

De ce pleci de la premisa că e frumos? ...
De altfel, inițiatoarea nu a spus decât că a dat o pe spate pentru atitudine, că a fost curtenitor. Nu că era frumos. Posted Image

View PostMarina200002, on 07 august 2022 - 20:11, said:

...am cunoscut un baiat de 26 de ani la o petrecere, la cineva acasa.
Mi-a placut mult de el.
Era chipes si foarte manierat,

View PostEv_eee, on 08 august 2022 - 13:41, said:

De ce pleci de la premisa că e frumos? Doar pt că are activitate sexuală? Posted Image
Asa ganditi voi Posted Image, ia zi, unu ce umbla cu fete multe/frumoase automat vi se pare mai interesant,  corect ?
Pt barbati o femeie ce umbla cu multi are valoare scazuta, e pt 'distractie' .

Edited by sirgoofy, 08 August 2022 - 13:50.


#57
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,541
  • Înscris: 04.01.2006

View PostDeathRipple, on 08 august 2022 - 13:39, said:


are dooj' de ani, ce-ai fi vrut sa presupuna?

se pare ca nu ma plictisesc la birou nici saptamana asta Posted Image multumesc. apreciez.

Eu nu voiam sa presupuna nimic. Tot ce "vreau" e sa inteleaga ca si la 25, si la 30 si chiar si la 40 de ani, daca gaseste altul care ii aduce o floare la intalnire si vrea sex din prima, sa nu se mire ca dupa ce isi face moftul, dispare in ceata. Nu e ceva deloc rar intalnit in natura. Iar sexul nu inseamna neaparat ca s-a intrat in relatie serioasa, trebuie sa inveti sa mai si citesti omul si sa vezi daca ce are de oferit e ce vrei.

#58
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Educatia sexuala e foarte diferita de educatia emotionala, dupa cum se vede in primul post.

#59
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
Nu exista nici o solutie care iti poate fi recomandata pe forum si sa te ajute sau nu. Fiecare om prelucreaza sentimentele, durerea si traitele complet diferit. Unii se inchid in casa si sunt tristi, altii ies si petrec non stop. Altii uita dupa 2 zile, altii dupa 3 ani. Si asa mai departe.

Ai fost poate putin naiva, dar nu este un lucru rau, la final doar asa poti invata si evolua in viata. De fiecare data cand o sa cazi, incerci sa te ridici de 10 ori mai puternica, plus cu experienta (mai buna sau mai rea) capatata.

Eu am avut o relatie de 9 ani, care s-a stins brusc dupa ce aveam planuri serioase de viitor. Intotdeauna am incercat sa ma gandesc ca alte cupluri s-au despartit dupa mult mai mult timp decat mine si poate cu totul la o alta varsta. Inceputul mereu este greu, dar incet incet te obisnuiesti si incepi sa intelegi ca destinul le organizeaza pe toate.

Incearca sa iti umpli gandurile cu lucruri pozitive, sa ai activitati in asa fel incat sa nu te gandesti foarte mult la ce s-a intamplat si in interiorul tau prelucrezi cele intamplate.

Capul sus, viata merge mereu mai departe.

Edited by business11, 08 August 2022 - 14:07.


#60
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,588
  • Înscris: 10.04.2009

View Postsirgoofy, on 08 august 2022 - 13:17, said:

Daca vrea sa se culce cu toti barbatii pe care-i place atunci bine.
Sunt mai multe cuvinte ce descriu asemenea femei dar nu se pot spune aici...

Insa daca ea crede ca va convinge un Fboy sa fie prietenul ei viseaza ... cel mult va deveni una din multele lui "prietene" simultane Posted Image

80% din ele doar asa ceva cauta... iar apoi sunt supi ca le lasa cu ochii in soare... oare de ce?

iesisem la un suc acum 1 luna cu o tipa de 32 ani, divortata de 2 ani (la 4 luni de la nunta sotul fugise cu alta si facuse si copil)

cand am vazut ce figuri/ impresii/ fantasme avea in cap... m-am lamurit... caz pierdut (tot in cautare de "bad boys" era... care sa-i faca precum ex, eventual sa o mai lase si gravida)

macar @Marina200002 e tanara, are timp sa invete din greseli (si sa nu le mai repete), dar cele trecute de 30 ani cam greu...

#61
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Am zis ca nu mai intru pe topic...asta e Posted Image !

Esenta feminina !

Pentru iubire pura , dragoste , fineturi , floricici si stelute ...TE DUCI la cel mai afemeiat fboy/golanas din anturajele frecventatePosted Image .
Daca vrea sa faca sex cu tine e un dobitoc...daca nu vrea , incepi sa te intrebi de ce e dobitoc si nu vrea Posted Image .
Daca nu ramane cu tine desigur e un badaran si un dobitoc , daca ramane incepi operatiunea de schimbare a lui Posted Image .
Daca nu vrea sa se schimbe desigur e tot badaran si dobitoc , daca se schimba...devine banal si nu ii mai place Posted Image .

PS - Apelativele de dobitoc si badaran sunt preluate de la colegi si in special de la colege .

Edited by Alltrack, 08 August 2022 - 14:24.


#62
clausio

clausio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,030
  • Înscris: 09.05.2006
Nu pot sa-ti spun unde ai gresit, aici doar tu poti sa-ti dai seama...
Pot sa-ti spun doar ca daca vrei sa uiti un baiat, poti sa faci asta bagandu-te sub un alt baiat.

Pe de alta parte, dupa baieti si autobuze sa nu fugi niciodata, intotdeauna vine altul...

#63
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,728
  • Înscris: 12.07.2022
@Alltrack, nu mai presupune tu cum gândim noi. Întreabă ne, ascultă!

#64
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View PostEv_eee, on 08 august 2022 - 14:45, said:

@Alltrack, nu mai presupune tu cum gândim noi. Întreabă ne, ascultă!
C U M     G A N D I T I   V O I ???
Ascult cu mare atentie , cred ca sunt interesati mai multi colegi .
Dar asa , cu detalii si argumente ! Daca se poate sa fie si credibil , ar fi minunat .

Edited by Alltrack, 08 August 2022 - 15:10.


#65
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 17.10.2018

View Postsirgoofy, on 08 august 2022 - 13:42, said:

Asa ganditi voi Posted Image, ia zi, unu ce umbla cu fete multe/frumoase automat vi se pare mai interesant,  corect ?
Pt barbati o femeie ce umbla cu multi are valoare scazuta, e pt 'distractie' .

Mai interesant da ,da daca nu are nimic special si e doar un papagal :))) Oricum barbatii frumosi (si cu ceva situatie ok) au de unde alege.

View PostAlltrack, on 08 august 2022 - 15:07, said:

C U M G A N D I T I   V O I ???
Ascult cu mare atentie , cred ca sunt interesati mai multi colegi .
Dar asa , cu detalii si argumente ! Daca se poate sa fie si credibil , ar fi minunat .

Eu gandesc asa .
Daca ai ce discuta cu un tip,subiecte in comun ,stii sa l asculti si sa-l sustii ai de castigat.Trebuie sa arati ca esti capabila si responsabila pt deciziile pt viata ta.
Cine vrea ramane  cine nu,  e liber sa plece.Oamenii vin si pleaca.Ciclul vietii

#66
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View Posthelen76, on 08 august 2022 - 15:50, said:

Eu gandesc asa .
Daca ai ce discuta cu un tip,subiecte in comun ,stii sa l asculti si sa-l sustii ai de castigat.Trebuie sa arati ca esti capabila si responsabila pt deciziile pt viata ta.
Cine vrea ramane  cine nu,  e liber sa plece.Oamenii vin si pleaca.Ciclul vietii

la dooj' de ani fix asa gandeai. scanai sala de lectura din biblioteca judeteana - ia uite-l p-ala ce ochelari are, precis stie de razboiul de 100 de ani. al meu e.

#67
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,032
  • Înscris: 06.09.2008

View Postclausio, on 08 august 2022 - 14:30, said:

...Pot sa-ti spun doar ca daca vrei sa uiti un baiat, poti sa faci asta bagandu-te sub un alt baiat.
Macar sa umble cu toti... de acord, fara discriminare Posted Image

View Postclausio, on 08 august 2022 - 14:30, said:

...Pe de alta parte, dupa baieti si autobuze sa nu fugi niciodata, intotdeauna vine altul...
Da da, tot vine altul pana nu mai vine... Posted Image

#68
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 17.10.2018

View PostDeathRipple, on 08 august 2022 - 16:07, said:

la dooj' de ani fix asa gandeai. scanai sala de lectura din biblioteca judeteana - ia uite-l p-ala ce ochelari are, precis stie de razboiul de 100 de ani. al meu e.

Nu cred ca poti sa vorbesti tu in numele meu ,ca nu ai si fost sa si vezi Posted Image))

Edited by helen76, 08 August 2022 - 16:25.


#69
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View Posthelen76, on 08 august 2022 - 16:24, said:

Nu cred ca poti sa vorbesti tu in numele meu ,ca nu ai si fost sa si vezi Posted Image))

scoate legitimatia de la biblioteca :)

#70
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,728
  • Înscris: 12.07.2022
E un tipar. După ce le spui ce și cum îți place, îți spun ei că știu mai bine ce ți place și ce vrei. Este obositor și absurd.

#71
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View PostEv_eee, on 08 august 2022 - 16:34, said:

Doamna , eu de doua ore tot astept/ascult ! Ati uitat de mine ? M-ati pus sa intreb , am intrebat cu litere mari si departate .
Va rog sa nu uitati , ca stau si ascult/citesc dar inca nu a aparut nimic !

Edited by Alltrack, 08 August 2022 - 16:47.


#72
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,728
  • Înscris: 12.07.2022
Ideal ar fi s o întrebi pe aia cu care vrei să te cuplezi, nu crezi? :lol:

În mare, nu ne plac mârlanii (ca cel din poveste), grobienii (gen Buhnici), autosuficienții, misoginii.

Ne plac bărbații asumați care știu ce vor. De asemenea, ne plac bărbații care dacă nu vor mai mult decât o partidă de huța huța să ne scutească de trandafiri, da? Că noi vom înțelege că există și o latură romantică. Sau că ar putea exista.

Vorbeați despre frumusețe. Păi, măi băieți, încă nu ați aflat că frumusețea este relativă? Deci nu, nu contează. Sau contează cel mai puțin în sensul să nu vă aflați în extrema cealaltă.

Pe scurt, ne plac bărbații - oameni, nu bărbații - animale. :D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate