Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Google Pixel 7 & 7 Pro

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
2607 replies to this topic

#541
Malte11

Malte11

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.08.2021
Salutare,
Ce folii de protectie folositi pentru ecran si camera?

#542
QAZ

QAZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 18.09.2003
Pentru ecran am fost la 24gsm, pe lentile nu se monteaza folii, iti bati joc de camera...

A trecut ceva timp de cand il am si mi-am facut o parere, tel nu este setat daily, eu nu pot sa il folosesc fara volte.
-gps slab
-ecran cu tenta galbuie(gen amoled de pe samsunguri mai vechi)
-camera principala buna dar avem lensflare la greu gen iphone
-camera ultrawide are probleme cu focusul
-tele 5x nu functioneaaza HDR plus difera culorile mult vs camera principala. mai salvez ceva prin editare dar...
-2x aici avem tneta magenta la greu, faci o poza cu 1x si arata foarte  bine, bagi 2x din aceiasi pozitie si te ia capu, bugul se manifeste cel mai mult  >>>golden hour
-ecranul la apasaaare faace un zgomot ciudat de "gol" cel mai mult ma deraanjeaaza cand filmez si fac zoom in/out atunci se aude la greu pe filmare.

Edited by QAZ, 27 November 2022 - 12:23.


#543
-Ro

-Ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 08.05.2013

 Malte11, on 26 noiembrie 2022 - 15:54, said:

Salutare,
Ce folii de protectie folositi pentru ecran si camera?

Eu am luat folie de la alien wear l, și o husa simpla de la catmobile.
Intenționez să iau husa cea neagra, originala google, d pe Amazon.

 QAZ, on 27 noiembrie 2022 - 12:22, said:

Pentru ecran am fost la 24gsm, pe lentile nu se monteaza folii, iti bati joc de camera...

A trecut ceva timp de cand il am si mi-am facut o parere, tel nu este setat daily, eu nu pot sa il folosesc fara volte.
-gps slab
-ecran cu tenta galbuie(gen amoled de pe samsunguri mai vechi)
-camera principala buna dar avem lensflare la greu gen iphone
-camera ultrawide are probleme cu focusul
-tele 5x nu functioneaaza HDR plus difera culorile mult vs camera principala. mai salvez ceva prin editare dar...
-2x aici avem tneta magenta la greu, faci o poza cu 1x si arata foarte  bine, bagi 2x din aceiasi pozitie si te ia capu, bugul se manifeste cel mai mult  >>>golden hour
-ecranul la apasaaare faace un zgomot ciudat de "gol" cel mai mult ma deraanjeaaza cand filmez si fac zoom in/out atunci se aude la greu pe filmare.

Eu îl folosesc că telefon de zi cu zi de când l-am cumpărat.
Tenta de ecran gălbui, am observat-o de când l-am deschis, punandu-l unul langa altul, cu vechiul meu Sony. Cred dacă chiar postasem aici pe forum pozele cu diferente. La fel și despre sunetul acela din ecran "gol" la apasare.
Ce e drept, m-am obișnuit cu ambele. Soția mea are iPhone 12 și pare că ecranul sună tot cam la fel, aproximativ 😂. Deci mi-a mai trecut "supărarea" asta.

In rest, la partea de camere, mi se pare ok. Vad mai multa procesare și contrast când schimbi zoom-urile. Dar pentru camera de zi cu zi, facand poze pe auto, eu zic că e ok. Pentru ceva mai profi, probabil mai trebuie umblat la ele.


Iar pe partea de gps, mi se pare chiar ok, nu am avut probleme

Edited by -Ro, 27 November 2022 - 12:30.


#544
cris_balan

cris_balan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 772
  • Înscris: 22.06.2006
@QAZ 7 simplu sau pro ?

#545
QAZ

QAZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 18.09.2003

 cris_balan, on 27 noiembrie 2022 - 12:38, said:

@QAZ 7 simplu sau pro ?
Pro

#546
Malte11

Malte11

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.08.2021
Folia nu obtureaza camerele, este decupata in drept cu ele, cel putin asa am impresia.
Referitor la ecran, ca tot a venit vorba,fiind oled este foarte predispus la burn in, ce pot face ca sa intarzii momentul aparitiei burn in-ului?
Am un lg oled si la fel, am probleme mari cu burn in-ul desi nu il tin pentru o perioada lunga pe acelasi canal etc.Pixelii individuali ai oledului au un fel de memorie, si in timp se produce burn in-ul, inevitabil.La telefonul samsung la fel, dupa aprox.3 ani a aparut burn in-ul, toata tastatura imprimata fad pe ecran.
Orice sfat este binevenit,multumesc!

#547
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Era cât pe ce să-l comand de pe Amazon, Pixel 7. Mi se pare că sunt cam multe probleme, relatate de oameni care par normali ca cap, nu poveşti închipuite sau minore, mai ales pe partea de conectivitate, în special semnal şi apeluri. Eu, unul, încă sunt heavy user pe telefonie clasică, pe două sim-uri...

Mulţumesc celor care ne-au relatat experienţele!

#548
Gasparov

Gasparov

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.11.2022
Salutare tuturor!! Intampin o problema la plata comenzii pe amazon. Am folosit un card debit virtual revolut. Imi apar diverse mesaje cum ca ar trebui sa actualizez plata. In contul revolut banii au fost luati dar tranzactia este in astepare. Din aceasta cauza sa fie acele mesaje? Ar trebui facuta plata din nou?
https://drive.google...?usp=share_link
https://drive.google...?usp=share_link
https://drive.google...?usp=share_link

#549
d0d00

d0d00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,195
  • Înscris: 06.05.2015
Pai vrei sa mai plătești o data?🤔
Mai degrabă mesaj cu dovada plății

Edited by d0d00, 28 November 2022 - 17:51.


#550
Gasparov

Gasparov

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.11.2022

 d0d00, on 28 noiembrie 2022 - 17:50, said:

Pai vrei sa mai plătești o data?��
Mai degrabă mesaj cu dovada plății

Mesaj cu dovada platii cui, unde? Scuze, dar nu inteleg. N-am mai dat comenzi pe amazon.

#551
d0d00

d0d00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,195
  • Înscris: 06.05.2015
La suport Amazon

#552
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Revin după câteva zile

Întreruperile au fost doar in prima zi. Singurul lucru pe care l am modificat a fost sa deselectez 5g și să aleg doar lte.

Amprenta este foarte proasta. E 50/50 gradul de reușită. Și fără folie și cu folie. Am tot băgat amprenta in sistem, dar fara îmbunătățiri

Camera foto este f buna, fara îmbunătățiri foarte mari față de pixel 3, dar pe video se vede clar progresul.

Bateria nu mă da pe spate, ajunge totuși o zi

Încarcă foarte greu, ori nu am găsit eu până acum quick charge, dar nu am văzut până acum sa scrie asta pe ecran.

Semnalul in București este mereu maxim, inclusiv clădiri, metrou și lte peste tot cu viteze f bune. In convorbiri se aude bine.

Edited by ReKo, 29 November 2022 - 09:35.


#553
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 09.01.2007

 Gasparov, on 28 noiembrie 2022 - 17:08, said:

Salutare tuturor!! Intampin o problema la plata comenzii pe amazon. Am folosit un card debit virtual revolut. Imi apar diverse mesaje cum ca ar trebui sa actualizez plata. In contul revolut banii au fost luati dar tranzactia este in astepare. Din aceasta cauza sa fie acele mesaje? Ar trebui facuta plata din nou?
https://drive.google...?usp=share_link
https://drive.google...?usp=share_link
https://drive.google...?usp=share_link

Din ce scrie in a 3-a poza, amazon nu o sa revendice acel payment, deci il vei primi inapoi de la Revolut cand expira perioada respectiva.
Poti sa le scrii la suport, dar cel mai probabil va trebui refacuta plata.

#554
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,114
  • Înscris: 04.08.2007
La mine amprenta merge foarte bine. Nu a avut nicio nereușită in 10 zile de când îl am.

#555
-Ro

-Ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 08.05.2013

 ReKo, on 29 noiembrie 2022 - 09:27, said:

Revin după câteva zile

Întreruperile au fost doar in prima zi. Singurul lucru pe care l am modificat a fost sa deselectez 5g și să aleg doar lte.    

Amprenta este foarte proasta. E 50/50 gradul de reușită. Și fără folie și cu folie. Am tot băgat amprenta in sistem, dar fara îmbunătățiri

Camera foto este f buna, fara îmbunătățiri foarte mari față de pixel 3, dar pe video se vede clar progresul.

Bateria nu mă da pe spate, ajunge totuși o zi

Încarcă foarte greu, ori nu am găsit eu până acum quick charge, dar nu am văzut până acum sa scrie asta pe ecran.

Semnalul in București este mereu maxim, inclusiv clădiri, metrou și lte peste tot cu viteze f bune. In convorbiri se aude bine.


Si eu l-am setat doar LTE, dar pentur ca oricum nu e acoperire pe Brasov, 5G, foarte mare. Insa trece destul de greu de pe H+ pe LTE uneori, dupa o convorbire, sau dupa ce ies din casa. insa nu e cine stie ce de deranjant....

Cu amprenta nu am deloc probleme, si am si folie. Bine, o folosesc doar cand nu se deblocheaza cu fata sau in aplicatiile bancii.

Bateria, tine destul de bine, prind cam 24-27 ore. Il scot dimineata la 7-8 si ma tine pana urmatoarea zi pe la 12. Iar in utilizare mai "masiva", linistit pana seara cu 10-15%.

#556
cfodor

cfodor

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.11.2022
Și eu am P7 cam de 2 săptămâni și la mine e totul în regulă cu semnalul, chiar și în Roaming. Deocamdată nu am simțit lipsa VoLTE și VoWIFI deoarece calitatea apelurilor este foarte bună, chiar și în locuri unde semnalul e mai slab. Am pățit de vreo 2 ori sa rămân fără date mobile (apărea doar un semn al exclamării) dar după ce am activat și dezactivat modul avion și-a revenit instant. Și eu am schimbat de pe 5G pe LTE, oricum 5G nu avem. Nici cu senzorul de amprentă nu am avut probleme, se întâmplă foarte rar sa nu mi-l ia. Per total sunt foarte mulțumit de telefon. Singurul minus din punctul meu de vedere este încărcarea lentă dar îl încarc peste noapte cu adaptive charging și e ok, nu le putem avea chiar pe toate :))

#557
DjSmurfy

DjSmurfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 04.05.2007
Din ce am inteles noi acum avem apelurile prin 3G , LTE e netul, si cica se aude ca vor sa desfinteze 3G parca la Digi deja au inceput...e acum daca e sa fie asa la Pixel o sa fie apelurile prin 2G ...hmmm

#558
dr_junior1980

dr_junior1980

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,295
  • Înscris: 10.04.2007
Probabil va fi la fel , doar ca va scadea viteza de navigare pe internet in timpul convorbirilor la viteza 2G/EDGE (maxim sa primesti un email mic) , nu cred ca va scadea si calitatea convorbirilor.

Edited by dr_junior1980, 30 November 2022 - 09:56.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate