Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

Google Pixel 7 & 7 Pro

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
2607 replies to this topic

#2575
dr_junior1980

dr_junior1980

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,295
  • Înscris: 10.04.2007
E foarte posibil sa existe problemele astea din cauza faptului ca nu e suportat oficial in tara noastra si operatorii nu colaboreaza in mod oficial cu Google ...

#2576
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,004
  • Înscris: 13.09.2007
Ete scârț! De 3 luni treaba a fost ok și acum câteva zile și-au amintit cei de la Google că în România nu vând oficial și s-au gândit să le bulească?🙂

#2577
dr_junior1980

dr_junior1980

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,295
  • Înscris: 10.04.2007
Probleme au fost si inainte , dar mai rare ...
Cine stie acum ...

#2578
DjSmurfy

DjSmurfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,156
  • Înscris: 04.05.2007

Vizualizare mesajdr_junior1980, pe 28 martie 2024 - 17:30, a scris:

E foarte posibil sa existe problemele astea din cauza faptului ca nu e suportat oficial in tara noastra si operatorii nu colaboreaza in mod oficial cu Google ...

Vedem la 8a care vine cu garantie electronica, atunci nu cred ca putem zice ca nu e suportat oficial in tara noastra...

#2579
Lucian_x

Lucian_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 27.02.2007
Eu nu cred că o să fie mare brânză. Poate numai dacă apare România pe store google, si cred că nici așa. Dar sigur o sa fie când le va vinde vreun operator. Însă google, ca apple, cere certificări, și pentru asta operatorii trebuie sa plătească, ma refer la VoLTE. Și de ce ar platii, dacă nu le și vând? Și de ce le-ar vinde dacă ar fi prea putini care le-ar cumpăra? Din punctul de vedere al funcționalității, Samsung este ok. Pe Samsung nu sunt problemele care le avem noi. Oricum sunt multe variabile la mijloc. E greu... Deci nu vrei bătăi de cap? Cumpăra Samsung. Și în timp de obișnuiești cu Samsung

#2580
DjSmurfy

DjSmurfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,156
  • Înscris: 04.05.2007
Pot sa confirm, ieri a mers toata ziua cu volte dezactivat, deci aia e buba

#2581
Lucian_x

Lucian_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 27.02.2007

View PostDjSmurfy, on 29 martie 2024 - 08:31, said:

Pot sa confirm, ieri a mers toata ziua cu volte dezactivat, deci aia e buba
dar ce ne facem? ca ieri mie mi-a mers toata ziua cu VoLTE activ Posted Image
asa ceva...
sa vedem astazi. Si ieri chiar am vorbit. Insa am VoWIFI disable, ca oricum nu mai merge pe digi. Sa-mi mearga, cand sunt legat la wifi, trebuie sa-i dau mod avion. Dar dupa ca ies de pe wifi si intru iar, iar nu merge, si trebuie iar sa-i dau mod avion. Si tot asa... Posted Image Asa ca i-am dat disable. Nu stiu daca faptul ca il am off a facut sa mearga ieri toata ziua telefonul fara probleme. Mai vad si astazi. Sau o fi facut google ceva in backgound, vreun update. Eu ieri dimineata i-am facut update de mana la google play service, atat.

Edited by Lucian_x, 29 March 2024 - 08:39.


#2582
DjSmurfy

DjSmurfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,156
  • Înscris: 04.05.2007

Vizualizare mesajLucian_x, pe 29 martie 2024 - 08:39, a scris:

dar ce ne facem? ca ieri mie mi-a mers toata ziua cu VoLTE activ Posted image
asa ceva...
sa vedem astazi. Si ieri chiar am vorbit. Insa am VoWIFI disable, ca oricum nu mai merge pe digi. Sa-mi mearga, cand sunt legat la wifi, trebuie sa-i dau mod avion. Dar dupa ca ies de pe wifi si intru iar, iar nu merge, si trebuie iar sa-i dau mod avion. Si tot asa... Posted image Asa ca i-am dat disable. Nu stiu daca faptul ca il am off a facut sa mearga ieri toata ziua telefonul fara probleme. Mai vad si astazi. Sau o fi facut google ceva in backgound, vreun update. Eu ieri dimineata i-am facut update de mana la google play service, atat.

Am si Digi, dar pentru apeluri folosesc Orange, e si vowifi si volte dezactivat la Orange, si a mers ieri toata ziua, Digi e de backup..am activat iar volte sa vad daca face scheme daca da e clara treaba ca acolo a stricat gogu ceva..

#2583
Lucian_x

Lucian_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 27.02.2007
eu ti-as recomanda sa activezi numai VoLTE, nu si VoWIFI. Sa nu faci doua modificari in acelasi timp. Am citit si eu aseara, ca sincer nu citisem nimic, si sunt probleme prin europa, canada, us.
Si in canada si us se vand oficial Clar au facut o prostie cei de la google.

Edited by Lucian_x, 29 March 2024 - 08:52.


#2584
Andrei4948

Andrei4948

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 20.12.2021
Eu momentan am setat sa folosească doar retele 4G, pentru ca 5G in București mi se pare ca merge foarte prost in multe zone. Sincer mi se pare ca îmi incarca mai bine paginile de net. Astept sa vad daca mai am probleme cu apelurile.

#2585
Lucian_x

Lucian_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 27.02.2007
apropo, da, si eu m-am gandit, insa eu ieri am vazut ca a stat mai mult in 4G, nu stiu de ce. zilele trecute stiu ca-l vedeam mereu in 5G.
o sa fac si eu testul cu setat in 4G, daca-mi mai apar probleme. pe digi esim

#2586
10tacl3_

10tacl3_

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 09.01.2023

View Postdr_junior1980, on 28 martie 2024 - 17:30, said:

E foarte posibil sa existe problemele astea din cauza faptului ca nu e suportat oficial in tara noastra si operatorii nu colaboreaza in mod oficial cu Google ...
daca e asa... eu pe P7P cu Vodafone sim si eSim yoxo de ce nu am probleme? :) e un bug de soft...nimic mai mult.

#2587
Lucian_x

Lucian_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 27.02.2007
eu iar am un apel nepreluat. telefonul era langa mine, si mi-a venit sms, m-am bucurat degeaba
era in 5G, ca am oprit wifi, sa vad mai repede. deci o sa-l dau pe 4G. si daca tot asa face, mai mai gandesc. Ieri dubios, nu prea l-am vazut in 5G, si toata ziua nu am avut probleme.

#2588
DjSmurfy

DjSmurfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,156
  • Înscris: 04.05.2007

Vizualizare mesajLucian_x, pe 29 martie 2024 - 15:14, a scris:

eu iar am un apel nepreluat. telefonul era langa mine, si mi-a venit sms, m-am bucurat degeaba
era in 5G, ca am oprit wifi, sa vad mai repede. deci o sa-l dau pe 4G. si daca tot asa face, mai mai gandesc. Ieri dubios, nu prea l-am vazut in 5G, si toata ziua nu am avut probleme.

Exact la fel si eu apeluri ratate, si doar am activat volte de dimineata, bun deci e clara treaba volte off

#2589
Lucian_x

Lucian_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 27.02.2007
dar l-ai dat pe 4g? ca poate ai apeluri ratate cand sta in 5g, cum am vazut eu la al meu

#2590
cipri47

cipri47

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 18.02.2023
mi se pare că și setarea aia conectivitate adaptivă face ca telefonul să sară între 4G și 5G.
Eu nu am probleme. Am VoLTE și VoWifi active si totul merge bine. O singură chestie mă deranjează, dar asta nu e chiar o problemă foarte mare și anume, îmi intră apel HD doar când sunt sunat, când apelez eu nu intră, deși stă în VoLTE tot timpul. Am făcut sesizare la Digi și bineînțeles că nu au făcut nimic.

#2591
10tacl3_

10tacl3_

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 09.01.2023

View Postcipri47, on 29 martie 2024 - 19:23, said:

îmi intră apel HD doar când sunt sunat, când apelez eu nu intră, deși stă în VoLTE tot timpul. Am făcut sesizare la Digi și bineînțeles că nu au făcut nimic.

read this:D

#2592
cipri47

cipri47

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 18.02.2023

View Post10tacl3_, on 01 aprilie 2024 - 10:33, said:

read thisPosted Image
știam deja ce scrie acolo, însă cei de la Digi tot asta insistau, că să am tot timpul VoLTE activ că depinde apelul HD de el. Normal că e o problemă cu codecurile pe partea de rețea. Mă gândesc ca la mine pe cont ceva eroare nu permite să intre apelul HD

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate