Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Pulverizator manual pentru erbicid

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
dtd234

dtd234

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,062
  • Înscris: 29.03.2021
Imi trebuie un pulverizator pentru erbicidat. Ceva simplu, pana in 10 litri, si sa fie durabil.
Am avut acum cativa ani un Solo dar a tinut abia cateva luni pana s-a rupt lancea in doua. Avea lance de plastic. Si nici nu era ieftin, vreo 350 de lei la vremea aia. Deci exclus solo, exclus lance de plastic. Sa fie cat mai mult metal pe el. Dar sa nu fie greu.
Si sa fie usor de purtat in spate, si sa nu te taie hamul.

#2
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,041
  • Înscris: 30.04.2007
daca esti din bucuresti, gasesti in obor, pe platforma, atomizoare de diferite lungimi, metalice. nu cred ca este o problema sa o elimini pe cea stricata si sa montezi una noua, eventual sa o asiguri si cu un colier ...

#3
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,176
  • Înscris: 05.06.2006
Gasesti lance metalica de la 0.5 metri pana la cele telescopice de 4 metri. poti atasa unul sau doua pulverizatoaare pe lance.

#4
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,693
  • Înscris: 12.01.2018
când calci lancea indiferent din ce-i făcută rămâi fără vermorel

#5
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Da ce faci colegu' ? Tractiuni in lance ? Solo e foarte bun !
Poti incerca un Stihl SG 71 , dar lancea tot de plastic e !
Mai bine zici bugetul , ca ce vrei tu e scump !

#6
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Ala de la brico de 5L facut in Franta (marca proprie). E destul de ieftin si tine.

#7
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,179
  • Înscris: 08.12.2006
Nu ne-ai zis ce buget ai pentru el.
LA 350 cat ai da pe precedentul, luai unul pe baterie . Eu mi -am luat cu doua saptamani in urma un Ruris din Leroy , mi l-am luat pe cel mare de 18 L , a fost 265. Mi se pare bestbuy la ce ofera . Am stropit doua livezi cu el plus curtea proprie plus o vie, a mucit saracul in doua saptamani de l-a luat aghiuta. Super mi s. a parut, nu m-as mai intoarce la manivela acum pentru nimic in lume.
Aaa...si partea cea mai interesanta pentru tine, lancea e din metal. Ce nu imi place totusi la el, are furtunul cam scurt dar cred ca se poate gasi unul ceva mai lung daca chiar e nevoie. In rest...mi se pare ok aparatul.
Ruris au si versiunea de 12 L, mai mic si mai usor, accesoriile fiind aceleasi (aceeasi lance, aceleasi capete de stropire, aceeasi baterie si presupun ca si acceeasi pompa). Ce nu mi-a placut la cel de 12 L, rezervorul are o forma cam ciudata , daca prinzi ceva mizerie pe fundul rezervorului, nu prea ai acces sa bagi. mana sa cureti

Edited by cuculea, 26 June 2022 - 06:34.


#8
dtd234

dtd234

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,062
  • Înscris: 29.03.2021
As plati pana in 1000 de lei daca e ceva care se poate lasa mostenire.
Am vazut ca la pretu ala deja gasesti cu recipient din inox. Dar nu stiu daca inox e ok sa tii erbicid in el.
Sa adaptez ceva lance metalica din obor la Solo nu cred ca e simplu. In plus sigur toate garniturile s-au dus dupa atatia ani.

#9
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Intri pe magazialucostica , dai Solo la cautare si gasesti tot felul de tije , furtune si seturi de garnituri . Dupa ce gasesti ce cauti , cumperi de unde vrei ca nu am actiuni la ei , de acolo am luat eu .
Eu am luat un furtun de 10 metri , cu lancea de inox mare ajustabila , iar pulverizatorul l-am montat pe un carut...ca m-am saturat de carat in spate .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate