Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Huawei P50 pro vs Samsung S21 FE vs Honor Magic 4 pro

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
ands

ands

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 13.11.2006
Salutare!
Incep sa prospectez piața pentru schimbarea telefonului din dotare. Am doua luni la dispoziție până la momentul cumpărării noului device, deci timp suficient pt a lua cea mai bună decizie. Din ce am citit pe net, cele 3 din titlu s-ar preta la bugetul meu. Se cuvin următoarele mențiuni:
1. Vreau android.
2. Vreau să înregistreze foarte bine sunetul din concerte/festivaluri, adică acolo unde volumul este foarte puternic. Mi s-a recomandat aici pe forum achiziția unui microfon extern ceea ce este ok ca idee dar mă gândesc ca poate nu o sa am acel microfon tot timpul la mine cand se ivește ocazia de a filma ceva interesant.
3. Un alt aspect care mă interesează in mod deosebit este capacitatea bateriei. Urăsc telefoanele care nu tin nici măcar o zi la utilizare normală :-).
Menționez ca in cazul Huawei nu mă deranjează lipsa GMS daca el va fi alesul.
Bugetul este 4200 +/- lei. Am introdus si Honor in acest buget deoarece am convingerea ca va avea o traiectorie asemănătoare cu P50 pro care a scăzut foarte mult față de momentul lansării. Mi se pare că s-au aruncat foarte tare la preț cei de la Honor și cred că piața le va domoli avântul.  
Mulțumesc!

Edited by ands, 25 June 2022 - 01:14.


#2
titacodita

titacodita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 07.01.2009
Sony Xperia 10 IV

#3
1000FPS

1000FPS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 29.12.2016
Sincer iti zic ca nu merita sa-ti cumperi samsung, mai ales S21, daca te iei dupa specificatii ar trebui sa mearga excelent de bine, dar in realitate treaba sta altfel, se blocheaza extrem de rau si bateria nu prea tine.
Mai bine mergi pe huawei sau incearca iphone, daca nu iti place IOS ii dau retur.

#4
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,644
  • Înscris: 30.11.2021
La ce are nevoie parca i-ar trebui un Samsung S21 Ultra.

#5
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,853
  • Înscris: 27.04.2010
De S21, mai ales FE, nu ma pronunt ... ii las pe altii care il au sa o faca.
Honor nu prea merita, vezi topicul dedicat.
Din cele alese de tine ramane P50 Pro, dar ... parerea mea e sa-l compari si cu Mate 40 Pro, de exemplu.
Eu nu am gasit motive sa schimb Mate 40 Pro cu P50 Pro.
P-ul e doar 4G, la display are cativa pixeli in minus, dar rata de refresh o idee mai mare, bateria putin mai mica si ar tine o idee mai putin, se aude o idee mai incet.
La aspect, care iti place mai mult.
E doar o parere ...

#6
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 30.10.2017
Honor Magic 4 Pro e peste celelalte două.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate