Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit eth vs Adap...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Recomandare bicicleta mediu urban : 4000-4500ron

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
Yo-carman

Yo-carman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 20.01.2022
Juniorul va creste repede.
Peste câțiva ani va vrea un mtb cu care va vâna cele mai mari gropi. Parcul sau străzile din jurul casei nu vor mai fi suficiente.
Si va trebui sa ții pasul...

#20
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,032
  • Înscris: 06.09.2008
Ajung sa recomand iar Riverside 500, e ieftin, cam greu... dar am zis ca e ieftin Posted Image
Au portbagaj tot in magazin si scaun de copil, le iei de la inceput sa le monteze si regleze ei tot...

[ https://media.karousell.com/media/photos/products/2020/03/07/bicycle_btwin_riverside_500_including_child_seat_1583551302_0d6e1004_progressive.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by sirgoofy, 25 May 2022 - 19:33.


#21
elbjorn

elbjorn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 02.09.2016

View Postsirgoofy, on 25 mai 2022 - 19:30, said:

Ajung sa recomand iar Riverside 500, e ieftin, cam greu... dar am zis ca e ieftin Posted Image
Au portbagaj tot in magazin si scaun de copil, le iei de la inceput sa le monteze si regleze ei tot...
Dar Elops, chit ca e dublu  ca pretPosted Image ?
https://www.decathlo...c=8405468&c=GRI

Edited by elbjorn, 25 May 2022 - 19:51.


#22
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,032
  • Înscris: 06.09.2008
Dai 3000lei pt fier de 19kg ? Posted Image
Aproape dublu ca pret vs River 500 si cu 5 kg mai greu... sa zicem 4kg dupa ce montezi portbagaj pe river.

Daca vrea ceva mai finut e Riverside 920, exagerat ca pret imo dar 12.8kg,
Insa dpmdv nu merita, costa cat 2x river 500 si ce primesti in plus ?
Transmisie de mtb deci merge si la urcari mai serioase..
Si furca pe aer care e un negativ prin oras fiind mai ferma vs arc - arcul absoarbe mai bine socurile mici.

Edited by sirgoofy, 25 May 2022 - 20:08.


#23
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,382
  • Înscris: 28.10.2018

View PostAnn0nyym0us, on 25 mai 2022 - 15:38, said:


Uite ca eu m-am dat. Da, ce-i drept nu cu Shimano, cu niste amarate de Campagnolo.

Forumistul pana nu e si fudul parca nu e forumist destul.

Permite-mi sa nu te cred. Din spatele calculatorului am si eu Rolls Royce Phantom. Cine ma verifica?

#24
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009

View Postsirgoofy, on 25 mai 2022 - 19:59, said:

Dai 3000lei pt fier de 19kg ? Posted Image
Aproape dublu ca pret vs River 500 si cu 5 kg mai greu... sa zicem 4kg dupa ce montezi portbagaj pe river.

19kg, plus 80 ale initiatorului, plus cateva ale piciului, plus scaun pentru pici. Deja incepi sa tragi ca magarul, chiar daca nu cauti viteza.

#25
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 05.02.2012
Am facut comanda . Sper sa fie totul ok ... am vazut ca ati zis de unele piese, m-am mai intalnit si cu varumiu azi si la fel cum a zisi si un user mai sus :

Quote

Peste câțiva ani va vrea un mtb cu care va vâna cele mai mari gropi. Parcul sau străzile din jurul casei nu vor mai fi suficiente.

Orasul in care locuiesc e Resita , practic sunt doar dealuri imprejur. Nu am de gand sa merg momentan cu cel mic pe dealuri , insa avem zone faine in jur (Valiug, Garana, Secu) unde putem sa ne plimbam mai tarziu, cand va mai creste si el. Am comandat de la KTM , Peak XT 29 :

https://www.hervis.r...HhoCx-wQAvD_BwE

Dimensiunea imi e foarte comoda, tocmai de aia m-am dus pana la varu-miu sa ii cer bicicleta , ca din spusele lui , cea pe care o are el e cu 1cm mai mica (cadrul) si am ales pentru marimea 53.

Scaunul copilului va fi acesta . Cele de tip scaun / scoica vor fi ok decat anul acesta , nici macar nu stiu daca gasesc pentru marimea lui. In schimb, cel postat de mine e ok chiar si pentru copiii de 5 ani.
E o replica a celui fabricat de Shotgun insa am vazut in comentarii ca lumea e multumita de el. In cazul in care nu e ok , il pot returna si comanda varianta de la shotgun. Am vrut neaparat sa stea in fata, am impresia ca se va avea o experienta mai placuta :

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/X0XCHywn990?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Va multumesc mult pentru sfaturi si ajutor Posted Image. O sa revin dupa primele tura cu un feedback in ceea ce priveste achizitiile facute

Edited by Andreysc7, 25 May 2022 - 22:15.


#26
Yo-carman

Yo-carman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 20.01.2022
Furca suntour, 3x10, la 4500 lei?
Nu știu ce sa zic...


#27
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

View Postelbjorn, on 25 mai 2022 - 19:49, said:


Dar Elops, chit ca e dublu  ca pretPosted Image ?
https://www.decathlo...c=8405468&c=GRI

Ma asteptam la mai mult cand am vazut tankul.
Din pacate e tank degeaba -
"Greutatea maximă utilizare
Această bicicletă suportă o greutate maximă de 100 kg (utilizator+ bicicletă+ echipament)".

View PostAnn0nyym0us, on 25 mai 2022 - 21:58, said:



19kg, plus 80 ale initiatorului, plus cateva ale piciului, plus scaun pentru pici. Deja incepi sa tragi ca magarul, chiar daca nu cauti viteza.

Nu-i nimic. Acum se va lupta cu cauciucurile de MTB nu cu cele cateva kg in plus la o masa totala de vreo 120kg :)

Dupa cum am scris, toti sar pe greutate cand de fapt cauciucurile ajuta sau incurca mult mai mult decat o fac cateva kg in plus sau in minus.

#28
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,032
  • Înscris: 06.09.2008
Si-a luat ce a vrut, trecem mai departe, inca unu cu mtb prin oras ca nu erau destui Posted Image

Edited by sirgoofy, 26 May 2022 - 12:55.


#29
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,382
  • Înscris: 28.10.2018
Dar a bifat ca a cerut sfaturi pe forum ;)

#30
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
L-a "imbrobodit" varul ca zice ca are la fel :D
Dar nu mai conteaza. Sa o stapaneasca sanatos.

#31
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,392
  • Înscris: 27.08.2013
Nu știm să cumpărăm biciclete, ce să mai vorbim!? Prima bicicletă de cele mai multe ori, ori e prea mică, ori prea grea, ori nu are din aia, ori nu are din aia laltă, ori, bineînțeles e prea scumpă. Așa e, asta e. Până nu pui mâna, până nu pedalezi să faci diferența, să compari cu alte biciclete, nu înțelegi. Trial and error. Am zis trial? Ia-ți ce vrei, dar nu biclă de trial.
Păi da' știți voi pe cineva, care să-și fi luat o bicicletă, prima, și să nu regrete ceva după 6 luni? Ce șase luni!? După o lună, după câteva ture.

Edited by onisifor12, 28 May 2022 - 00:45.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate