Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Scaun auto copil 4 luni?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005

View Postvrajitoruldinoz, on 13 aprilie 2022 - 03:27, said:

Prima fraza e falsa, asta era in anii 70 :D
Spune-le și celor care proiectează lifturi. :D

#20
asul

asul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,493
  • Înscris: 24.12.2005
Diferența dintre fixarea cu centura și Isofix constă în ușurința prinderii scaunului/scoicii. Nu există diferențe din punct de vedere al siguranței cât timp prinderea se face corect. Pentru că nu toți pot fixa scaunul sau scoica în mod corect cu centura a apărut ideea că nu este la fel de sigură ca Isofix.

Maxi-cosi zice așa:

Quote


Și un răspuns la obiect:

Quote



#21
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,354
  • Înscris: 22.10.2007

View Postbogdanmc204, on 08 aprilie 2022 - 18:23, said:

Buna seara in primul rand si-n al 2-lea rand, dupa cum spune si titlul, m-ar interesa un scaun auto pentru un copil de 4 luni (are undeva la aproape 8kg acum) iar scoica cu care l-am adus acasa la nastere nu-l mai incape Posted Image
Din acest motiv doresc un scaun auto care sa fie cat de cat comod si daca se poate sa fie in jurul a 1000 lei?

Ce ma intereseaza e sa nu fie doar plastic peste care e aruncata o husa pe el... Am vazut practica asta la scaunele de vreo 500lei din magazine gen Carrefour si mi-au lasat un gust amar. Mi-e oarecum frica sa cumpar random de pe internet si sa fiu dezamagit dupa, pentru ca nu-s deloc adeptul retururilor.

Sunt la primul copil si sunt usor habarnist in ceea ce priveste.. mai tot. Sotia mea spune sa cumparam un scaun care sa fie adaptabil pentru 0-36kg.

Voi din experienta ce ati recomanda? Daca s-ar incarda si in pret, ar fi ideal!

Va multumesc si astept raspunsurile cu interes!
noi avem un joie stages si un joie every stage, primul e cu centura, al doilea cu isofix si ancora, deci fara picior, ambele stau foarte bine cat timp sunt montate corect.
copiii au stat in ele de la nastere, cel mare a trecut de 5 ani.
cel cu centura ar trebui sa intre in bugetul ala.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate