Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 

Cum făceați rost de muzică (până prin 2000 și ceva)

* * - - - 5 votes
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004

View Postneagu_laurentiu, on 23 martie 2022 - 15:17, said:


Mai la inceput erau benzile de magnetofon.
Mai la inceput era vinilul...
Inca mai am discuri cu ABBA, Eruption, etc de prin anii 70. Originale.

#38
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,583
  • Înscris: 13.06.2004
De vinil însă era mai greu de făcut rost dacă nu aveai pe cineva să-ţi aducă din afară. În anii '80 apăruseră alea de la "Balkanton" Bulgaria. Nu cine ştie ce calitate (însă mai bune decât cele "Electrecord"), dar oferta era limitată.
Pe bandă magnetică îţi puteai trage însă de la cineva care avea vinil sau copiase pe bandă magnetică.

#39
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,086
  • Înscris: 07.07.2006
Io aveam 12 ani la revoluție, deci nu cunosc situația nemijlocit, dar din povești am înțeles că viniluri străine s-au vîndut, în București, și la Muzica (nu știu dacă numai pînă la un moment dat), dar în general se cumpărau de prin Obor și alte piețe-talcioc.
Iar în vestul țării oferta era mult mai bogată decît în București. Tot prin piețe. Aduse de sîrbi și unguri.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate