Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Experienta evomag - lipsa stoc furnizor

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 21.10.2009
Aceeasi mizerie am patit-o cu Altex, doar ca la mine aparea "in stoc", nu "in stoc furnizor".
Am stat cu banii blocati aproape o luna de zile, mi-au propus alt laptop in schimb(mult mai slab decat ce cumparasem eu initial), pana la urma am cerut banii inapoi si am comandat din alta parte, pentru ca nu aveam chef sa ma complic cu ANPC, dar cred ca as fi avut castig de cauza.

Eu zic sa faci o sesizare la ANPC, nu ai ce sa pierzi(poate putin din timpul liber).

#20
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,401
  • Înscris: 08.02.2011
Si toate astea se intampla ca romanul plateste cu cardul sa nu dea 5 lei in plus la plata ramburs, care e sfanta.

#21
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,534
  • Înscris: 21.12.2006
Problema inițiatorului nu este că a plătit în avans ci că nu s-a livrat produsul la prețul afișat inițial.
Legal nu are temei în a depune plângere, când a plasat comanda a fost de acord cu termenii și condițiile de vânzare, care-l exonerează pe vânzător in astfel de situații. Dacă vânzătorul ii procesa comanda, i-o confirma și apoi, după ceva timp o anula, avea motive să se plângă.

Dar, nu. El vrea mocăngeala, probabil știa când a plasat comanda că prețul e prea mic decât în alte părți, de asta suferă cel mai tare.

Evomag a procedat corect legal (prețul afișat nu era actualizat, sau produsul chiar nu era in stoc atunci), moral e de discutat. Dacă avea 🥚🥚 își accepta eroarea și onora comanda, asumându-și pierderea.

#22
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 21.10.2009

View Postmodoran, on 20 martie 2022 - 15:26, said:

Si toate astea se intampla ca romanul plateste cu cardul sa nu dea 5 lei in plus la plata ramburs, care e sfanta.

Si care e logica ta?
Daca platea ramburs, tot nu expedia coletul.
Tu si pe amazon ai vrea sa cumperi ramburs, nu?

#23
dtd234

dtd234

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,062
  • Înscris: 29.03.2021
Alta data sa va invatati sa nu mai platiti cu cardul, la hipstereala.
Daca plateai ramburs puteai deja sa ai laptopul de la alt magazin

#24
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,401
  • Înscris: 08.02.2011

View Postlex2010, on 20 martie 2022 - 15:41, said:

Si care e logica ta?
Daca platea ramburs, tot nu expedia coletul.
Tu si pe amazon ai vrea sa cumperi ramburs, nu?


Logica e ca daca ai banul in buzunar poti oricand sa-l cumperi din alta parte. La fel si daca se modifica pretul intre timp pana sa-l primesti efectiv ( presupunand ca se livra ).

De pe amazon nu am cumparat nimic, nu vad vreo diferenta de pret incat sa merite efortul si riscul sa cumpar de acolo ( fara garantie ) fata de emag sau altii. O fi mai ieftin acolo in unele cazuri, dar prefer sa nu risc.

Iar la amazon chiar primesti mai putini bani ( cu cursul valutar ) daca nu au produsul in stoc, din Romania primesti aceeasi suma inapoi.  Chiar pe forum au fost cazuri din astea. Cu ce-i diferit amazon astia daca platesti inainte si stai 2 - 3 saptamani si produsul tot nu se livreaza, basca primesti si mai putini bani inapoi ?

Edited by modoran, 20 March 2022 - 17:30.


#25
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,784
  • Înscris: 12.01.2018

View PostYthrixium, on 20 martie 2022 - 10:54, said:

sanctionati pentru oferte fictive
nu-i fictivă ci tocmai s-au terminat produsele.au fost și s-au terminat

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate