Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

[CUM] Calcul plata factura regularizare Enel

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
danbilserial

danbilserial

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 02.10.2020
Am primit pe mail doua facturi de la Enel, una cu sold la data emiterii de -170,34 lei, alta cu sold la data emiterii de 34,23 lei.

Prima are ca Data a emiterii: 04.03.2022 si Data scadentã: 18.01.2022. A doua are ca Data a emiterii: 05.03.2022  iar Data scadentã: 21.03.2022.

Ca total de plata in contul MyEnel imi apare 204.57 RON (s-au adunat ambele valori, insa prima cu semn pozitiv). Este corecta suma totala?

Attached Files



#2
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,026
  • Înscris: 04.09.2018
Intra pe site my enel si da in stanga jos la sold rapid, bagi codul eneltel (deci nu cod client) adica cod de plata, ca ala e, si afli cat ai real de plata. O sa-ti arate "total de plata" si suma, ar trebui sa apara doar aia 34,23, doar atat ai de plata, 170 ala s-a scazut.
Apoi intri aici:

https://www.enel.ro/...ata-online.html

Bagi si acolo codul eneltel adica cod plata, mai jos pui mailul, ID factura nu e cazul sa pui si vei plati doar ce ti-a aratat pe pagina enel la sold rapid, o sa-ti apara si dincolo suma.

Si mie mi-a aparut o suma aberanta de 655 pe site enel la plata, dar se pare ca erau si facturile deja platite, asta vineri, si dupa cateva zile tot acolo a aparut suma corecta.

Si pe mine m-a ajutat un coleg de forum si anume nei-k, ca si eu am deschis un topic asemanator, altfel nu stiam  nici eu manevra.
Sa-mi zici daca a mers si ce-ti arata.

Edited by MinettoMatoi, 07 March 2022 - 16:54.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate