Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Cine înțelege femeia!

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
99 replies to this topic

#91
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005

View PostTomaso, on 25 februarie 2022 - 15:11, said:

...
A întâlnit cineva vreodată în viața lui  o femeie care să spună chestia asta pe direct?
...
mie, nevasta... de multe ori... dupa 30ani tot o cred si o conving ca merita investitia.

#92
cosmin_235423

cosmin_235423

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 17.06.2018

View Postflg20, on 09 mai 2022 - 12:03, said:

...

daca o gandesti din perspectiva "eu traiesc prezentul".
clar optiunea de a nu face copii e cea mai buna.
egoismul e cea mai usoara cale in viata.
doar ca astia sunt ratatii societatii.
cei din top se gandesc mereu la ziua de maine

problema ca civilizatiile astea occidentale, n-au ajuns aici din neant
s-a produs in urma unei selectii in timp
iar selectia asta s-a format pe baza culturii in jurul familiei.

traiesti mai bine in Romania decat in africa? asta pentru ca cei de dinaintea noastra au stiut valoarea familiei iar cultural am selectat acei oameni cu IQ mai mare.

daca in ultimii 50 de ani occidentul in loc sa puna pe primul loc nebunia woke (postmodernismul)
ar fi pus familia si eugenia
azi faceam city break pe Marte


un mercedes nu poate functiona la nesfarsit cu gazolina, la un moment dat se va strica motorul pentru ca e facut sa mearga cu benzina 95
asa si societatea fara familii.


si apoi tot aud ideea asta idioata si fara sens ca suntem prea multi
nu suntem deloc multi, nici daca am fi 100 miliarde n-am fi multi
si apoi daca am reusit sa facem din tarta asta ce-am facut cu 18 milioane
imagineaza-ti ce societate am fi avut daca eram 60 milioane

unde-s multi puterea creste

#93
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 27.08.2013
Tot ce ai făcut până acum de când te-ai născut și tot ce o să faci este (din) egoism.
Și în orice caz, tot ce ai realizat până acum, material sau spiritual, se datorează faptului că ești prezent, că trăiești în prezent.
Să trăiești prezentul nu înseamnă sex, drugs and rock&roll, nu înseamnă desfrânare, nu înseamnă henodism.
Înseamnă luciditate.

#94
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostYOUR_GOD, on 24 februarie 2022 - 19:09, said:

Poate ai 40 ani, dar dpdv relational si sentimental, asa cum reiese din aceste mesaje, esti adolescent.
Citeam astea si parca ma vedeam scriind in jurnal pe la 16 ani, cand gagica era 70% in cap si 30% in realitate. Ca asta reisese ca ai facut legat de femeia asta. To-ai creat o imagine cu ea in minte si ai pus-o pe un piedestal. Multi barbati fac asta si multi se lovesc. Ca fapt divers, nici femeile, din ce am vazut eu, nu se doresc a fi considerate regine. Unele sunt chiar iritate de disperarea masculilor de a fi galanti, cand stiu ca in timp, chestiile astea dispar si iese la iveala gogomanul.
Acum, la 40 ani singura, nu stiu, poate are ea ceva bile negre. Sau poate este o ciudata. Sau sufera de personalitati multiple. Ia in calcul si experimentul. Poate a experimentat cu tine. Poate, vorba cuiva d emai sus, este cu cineva si a vrut sa incerce marea, dar s-a razgandit. Data dupa o relatie preponderent virtuala ti-a sters numarul, este un semn. A gresit ca te-a cautat, stie ca ar putea sa o mai face,d ar nu vrea sa se mai intample.
Mai cauta...si in funtie de unde stai, lasa Tinder-ul. Aplicatia aia are alt specific, nu ras doua ore in masina. SI nu este pentru oameni de 40 ani care vor ceva serios.
Nu scrii ca unul de 40 ani. Nu cred ca esti, emotional macar, de 40 ani.

Eeeee, internetu i de vină! :lol: Le dă iluzia că își mai pot retrăi adolescența. Csz? Emoji s f importanți anii ăștia. Auzi, ea îi punea Emoji și nu i s mai pus... = ))

Ce să înțelegi femeia dacă tu, om dĂ PATRUJ dĂ ani, cauți înțelesul în niște Emoji lipsă? Maturizați vă, dragilor, evoluați, cunoașteți vă pe voi, apoi să aveți pretenția să știți despre noi, femeile. :fluturatdingene:

Edited by MembruAnonim, 06 June 2022 - 07:54.


#95
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013

View PostMembruAnonim, on 06 iunie 2022 - 07:54, said:



Eeeee, internetu i de vină! :lol: Le dă iluzia că își mai pot retrăi adolescența. Csz? Emoji s f importanți anii ăștia. Auzi, ea îi punea Emoji și nu i s mai pus... = ))

Ce să înțelegi femeia dacă tu, om dĂ PATRUJ dĂ ani, cauți înțelesul în niște Emoji lipsă? Maturizați vă, dragilor, evoluați, cunoașteți vă pe voi, apoi să aveți pretenția să știți despre noi, femeile. :fluturatdingene:
Ete cine vorbea. ��

#96
cosmin_235423

cosmin_235423

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 17.06.2018

View Postonisifor12, on 30 mai 2022 - 21:49, said:

Să trăiești prezentul nu înseamnă sex, drugs and rock&roll, nu înseamnă desfrânare, nu înseamnă henodism.
Înseamnă luciditate.
poti sa-i spui cum vrei si sa te joci cu semantica cat doresti.
doar ca in viata reala doar boschetarii traiesc in prezent.

#97
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 27.08.2013

View Postcosmin_235423, on 06 iunie 2022 - 19:43, said:

poti sa-i spui cum vrei si sa te joci cu semantica cat doresti.
doar ca in viata reala doar boschetarii traiesc in prezent.
Ești paralel cu viața reală înseamnă dacă spui așa baliverne.
În viitor trăiesc jagardelele egoiste, profitorii. Viața este ceva sacru, nu bilet la pariuri.
Tu nu știi ce o să faci în următoarea clipă, concret, realmente. Să îți faci planuri de viitor este un risc cu mult mai mare decât să nu îți faci planuri de viitor, dacă nu cumva trăiești într-o lume ideală. Trăiești în rai cumva? Doar că ți-l asumi nu înseamnă că ești ok, că ești un element netoxic al societății. Sau doar că „toată” lumea face așa, planuri de viitor, nu înseamnă că nu e greșit.
Câți boschetari sunt? Dar părinți denaturați, ratați? Dar copii ratați, lepre? Câți copii sunt „concepuți” din greșeală, nevruți, „din flori”, că s-a rupt prezervativul etc.?
Sunt ratați în toate categoriile astea. Faptul că ai copii nu înseamnă că nu ești ratat. De egoist nu are rost să mai spun.
Orice lache poate să dea la buci si să facă copii. Ăia cu 7 copii de îi aleargă foamea, vai steaua lor sunt crema societății, este?

View Postcosmin_235423, on 06 iunie 2022 - 19:43, said:

poti sa-i spui cum vrei si sa te joci cu semantica cat doresti.
doar ca in viata reala doar boschetarii traiesc in prezent.
Nu mă joc cu nici o semantică. Ceea ce spun nu este interpretabil pentru că folosesc cuvintele în sensul lor real, principal.
În prezent trăiesc inteligenții pe care îi duce capul să fie concentrați la ce au de făcut.
„În prezent” nu înseamnă că ești homeless și tragi aurolac.
ȘI încetează să vorbești de semantică în condițiile în care vorbești în metafore și scrii în versuri.

Edited by onisifor12, 06 June 2022 - 21:34.


#98
cosmin_235423

cosmin_235423

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 17.06.2018

View Postonisifor12, on 06 iunie 2022 - 21:31, said:

...
iti recomand un tur pe youtub cautand "delayed gratification explained"
gasesti o gramada de material care iti va explica mai bine decat as face-o eu.
altfel crezi ce vrei.

#99
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 27.08.2013
Well, there you have it! DELAYED. Nu deloc gratification. Doar amânare. Tot egoism, dar altfel.

#100
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,103
  • Înscris: 29.01.2016
Pana la urma, pe domnul l-a mai cautat doamna sau macar invers, el pe ea ? Ca vad ca nu a mai scris nimic de aproape 4 luni...

Cat despre faza cu intelegerea femeii, eu am cam renuntat, nu imi mai bat capul cu astfel de filozofii. Sunt convins ca asa cum barbatii nu inteleg femeile, nici femeile nu ii inteleg pe ei, deci, suntem chit.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate