Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Cei mai buni crenvursti

* * * - - 6 votes
  • Please log in to reply
273 replies to this topic

#253
Pudu

Pudu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 20.10.2020
E posbil ca Penny sa vanda o imitatie de varsli, pentru ca am mai patit sa nu-mi placa niste carnati de Plescoi luati de la ei. Mi-a adus apoi cineva niste carnati de Plescoi diferiti, nu exista comparatie intre cele doua produse.

#254
Pudu

Pudu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 20.10.2020
Tot apropo de varsli -  acestia din Lidl or fi buni? Ii vor baga sapatamana viitoare si as lua. Poate i-a incercat cineva...


Sa ma scuze colegul initiator pentru discutia despre alt produs in topicul de crenvursti.

Attached Files

  • Attached File  vl.jpg   19.89K   57 downloads

Edited by Pudu, 09 March 2022 - 21:09.


#255
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,477
  • Înscris: 04.05.2006

View Postpasilla, on 09 martie 2022 - 20:23, said:


Nu au nici o legatura cu crenvustii.
Singura asemãnare e ca se fierb. Și ca se mãnâncã cu muștar 😂

#256
DANANDREI2001

DANANDREI2001

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,618
  • Înscris: 10.08.2009

View Postpasilla, on 09 martie 2022 - 20:23, said:

Nu au nici o legatura cu crenvustii.
Singura legatura e ca se fierb.Sorry, n-am vazut ca ai scris si tu.

Edited by DANANDREI2001, 10 March 2022 - 11:41.


#257
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,693
  • Înscris: 22.11.2007

View PostPudu, on 09 martie 2022 - 21:08, said:

Tot apropo de varsli -  acestia din Lidl or fi buni? Ii vor baga sapatamana viitoare si as lua. Poate i-a incercat cineva...


Sa ma scuze colegul initiator pentru discutia despre alt produs in topicul de crenvursti.
nu au nicio treaba cu virsli adevarati. din ce retin astia din poza sunt din carne de porc si atat.

Edited by bossake, 11 March 2022 - 00:29.


#258
Chifteluta

Chifteluta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 838
  • Înscris: 03.02.2007
O mica analiza

#259
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Daca analizezi tot,nu mai maninci nimic.Citi dintre noi isi permit luxul sa manance totul din productie proprie?

#260
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,893
  • Înscris: 25.12.2016

View PostChifteluta, on 17 martie 2022 - 12:15, said:

O prostie generica, de genul: "vedeti ca exista crenvursti cu mai multa carne si crenvursti cu mai putina carne".
Nu mai zic de asta:"Crenvurştii sunt un produs pe care îl cumpărăm pentru a-l mânca dimineaţa, la serviciu, când mergem la picnic sau, mai nou, chiar între doua felii de pâine sub denumirea de hot dog".

#261
DANANDREI2001

DANANDREI2001

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,618
  • Înscris: 10.08.2009

View PostChifteluta, on 17 martie 2022 - 12:15, said:


O prostie, asa e cand numirile astea se fac politic :
""Crenvurştii sunt un produs pe care îl cumpărăm pentru a-l mânca dimineaţa, la serviciu, când mergem la picnic sau, mai nou, chiar între dou felii de pâine sub denumirea de hot dog. Sperăm cu toţii că un astfel de produs este compus doar din carne, arătând şi mirosind a carne, cu ceva condimente adăugate şi cam atât.
Însă, citind eticheta sau urmărind testele comparative InfoCons, putem vedea că într-un astfel de produs se găsesc chiar şi 10 E-uri. Oare mai e loc şi de carne? Haideţi să citim eticheta, să alegem în cunoştinţă de cauză şi să votăm produsele pe care cu adevărat dorim să le cumpărăm!", a afirmat Sorin Mierlea, preşedintele InfoCons."

E-urile mai mult sau mai putin se gasesc in toti, cu cat e termenul mai scurt cu atat mai putine.

Am un prieten care acu cativa ani intr-o criza de sanatate alimentara facea carnati din carne macra degresata.
Complet necomestibili, s-a lasat.

#262
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostDANANDREI2001, on 17 martie 2022 - 18:47, said:

E-urile mai mult sau mai putin se gasesc in toti, cu cat e termenul mai scurt cu atat mai putine.
Isteria E-urilor.
Daca contine sodium nitrite e bun, daca contine E250 e pericol :)

View PostDANANDREI2001, on 17 martie 2022 - 18:47, said:

Am un prieten care acu cativa ani intr-o criza de sanatate alimentara facea carnati din carne macra degresata.
Complet necomestibili, s-a lasat.
Pe la 20 de ani si eu faceam ciorba folosind numai muschi de porc si nu intelegeam de ce era greu de inghitit.

Astazi am facut 1/2 Kg carnati cu carne tocata porc-vita 15 % grasime. Eram foarte ingrijorat ca e prea mic procentul de grasime.
Am framantat carnea cca 2 minute, fara sa adaug lichide.
Carnatii au iesit de consistenta crenvurstilor. S-a emulsionat totul foarte bine (dubios). Daca stiam, foloseam condimentele corespunzatoare si cred ca obtineam cei mai buni crenvursti :lol:

#263
MirceaDWC

MirceaDWC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,097
  • Înscris: 28.02.2006
La crenvursti trebuie sa adaugi gheata in compozitie, ca sa emulsionezi foarte bine carnea

#264
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,359
  • Înscris: 03.08.2004
Am luat crenvursti Angst 1968. Nicio treaba cu crenvurstii ceausisti. Membrana aia este groaznica, sunt convins ca este tratata cu fum lichid anterior umplerii cu compozitie. Mult prea pregnant gustul  de fum lichid. Compozitia fara niciun gust, foarte ferma, probabil din cauza unui agent de ingrosare. Parizerul 1968 la fel de prost. Cu aceasta ocazie se incheie capitolul crenvursti si parizer pentru urmatorii ani.

#265
DANANDREI2001

DANANDREI2001

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,618
  • Înscris: 10.08.2009
Ieri am mancat chilli dog cu crenvusti de Angst- porc vita.F bun.

#266
Pudu

Pudu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 20.10.2020
Am cumparat acesti crenvursti din Lidl. Sunt ok la gust, dar sunt enormi. Un astfel de crenvurst este cam cat doi normali.

Attached Files

  • Attached File  crn.jpg   25.18K   39 downloads


#267
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Si noi ii mancam pe cei Dulano,dar la caserola,din Lidl.Nu sunt la fel de buni ca cei de Angst,dar Lidl e si la tara...Cei Dulano fierti si pusi apoi in cornuri de hotdog incalzite de la masina de hotdog sunt super.

#268
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 Pudu, on 20 mai 2022 - 18:27, said:

Sunt ok la gust, dar sunt enormi. Un astfel de crenvurst este cam cat doi normali.
Am vrut si eu sa ii cumpar. Ma asteptam sa fie cu dimensiune normala. Am renuntat.

#269
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,270
  • Înscris: 06.07.2007
Care locuiti prin jud. Cluj, Alba, Hunedoara si Sibiu, cautati crenwurstii produsi de La Meseni. I-am probat eu astazi si sunt peste ce gasiti in hypermarketuri.

#270
Cellini60

Cellini60

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 26.10.2022
Din punctul meu de vedere, cei mai buni crenvursti sunt aia pe care nu-i mananc...
Cu ceva ani in urma, vreo douazeci, am gasit in ei niscaiva chestii care m-au facut sa renut la preparatul asta.
La fel si toba.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate