Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

ENGIE explodeaza abuziv pretul la gaze in interiorul perioadei contractuale fixe !

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
255 replies to this topic

#253
bbseptik2017

bbseptik2017

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 23.08.2017

 madalinus, on 11 martie 2022 - 19:08, said:

Imi pun intrebarea: Hotie la compensare?!!!  Azi am primit factura la gaze (februarie 2022) de la Engie.Inca de la 1 noiembrie 2021 si pina acum m-am incadrat in cotele de consum si am beneficiat de compensare.Calcul simplu: pret fara taxe 0,169 - 0,125 = 0,044 lei/kwh.Sume corecte de compensare pentru lunile noiembrie 2021-ianuarie 2022.La factura pe februarie,suma pentru compensare era mai mica cu 43 de lei.Am sunat la serviciul clienti si mi-au invocat o taxa de inmagazinare de 0,0048 care se scade din pretul fara taxe,adica 0,169 - 0,0048 - 0,125 = 0,0392.Iar cu acest pret,au calculat pe toata perioada de la 1 noiembrie 2021 pina acum.
S-a mai lovit cineva de aceasta magarie? De ce pina acum n-au introdus taxa de inmagazinare? Este legal ce au facut?

Si la mine au facut niste misculatiuni la factura pe luna februarie. NU stiu cum au reusit, dar mi-au luat inapoi 35 de lei din compensarea pe lunile anterioare, desi m-am incadrat si in februarie in limita de consum!!!

#254
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

 gry2000, on 03 martie 2022 - 17:34, said:

Noi am luptat pentru pamantul tarii noastre
Ce ai facut ? :roflmaofast:

#255
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 16.02.2008
Nu vorbesc cu tradatorii.

#256
madalinus

madalinus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 25.04.2004

 bbseptik2017, on 11 martie 2022 - 20:29, said:

Si la mine au facut niste misculatiuni la factura pe luna februarie. NU stiu cum au reusit, dar mi-au luat inapoi 35 de lei din compensarea pe lunile anterioare, desi m-am incadrat si in februarie in limita de consum!!!
Sesizare ANRE

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate