Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 

Dan Negru a plecat de la Antena 1

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#37
mikaell

mikaell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,903
  • Înscris: 24.12.2010

View Postmiki07, on 24 ianuarie 2022 - 10:46, said:

Nici la Kanal D nu va face prea multi "pui". Isi vor da seama repede ca mai bine baga un episod dintr-un serial turcesc, decat o emisiune cu Dan Negru. Bine, ca ei s-au ars si cu Teo Trandafir, dar asta e alta poveste.

cum s-au ars cu Teo? doar ce am vazut-o la kanald impreuna cu tipul ala.. nu-i retin numele, era coregraf la dansez pentru tine (chiar mai stie cineva emisiunea aia?)
dan negru se perindeaza pe bani, foarte multi chiar. se zvonise ca ia de la antena undeva la 40k euro pe emisiune. daca s-a dus la kanald sigur a facut-o pe mai multi bani

oricum pe mine omul asta ma chinuie psihic modul lui de prezentare si moderare a emisiunii.  inteleg ca e chestie de gust dar ma intreb ce dracului sa-ti placa la el?
inainte eram indiferent dar acum ma zgarie pe creieri, imi vine sa pocnesc tv-u cand il vad (bine ca s-a inventat telecomanda)

Edited by mikaell, 24 January 2022 - 16:10.


#38
danaciu

danaciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 01.05.2006

View PostYOUR_GOD, on 24 ianuarie 2022 - 10:55, said:

Devenise penibil. Un fel de Arșinel mai tânăr.

De ce il jignesti pe Arsinel?

#39
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010

View Postdanaciu, on 24 ianuarie 2022 - 16:57, said:

De ce il jignesti pe Arsinel?
Te referi la libidinosul ala penibil si fara vreun talent cunoscut? :)
Imi amintesc ca eram mic cand aparea Arsinel la TV (cred ca am mai zis-o pe aici) si nu realizam de ce nu-i intelegeam glumele lui Arsinel sau figura buhaita ca final de gluma. Au trecut anii si la final am inteles ca omul pur si simplu era slab ca actor.

#40
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,338
  • Înscris: 05.09.2006
Pe langa asta sa nu uitam cum arsinel s-a bagat in fata, peste rand, pentru un transplant, ca ultima jigodie ce este.

#41
r_ionescu

r_ionescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 07.07.2010
Who the f...k is Dan Negru? Zici că e rudă cu Einstein de merită atâta atenție!

#42
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,451
  • Înscris: 02.09.2016

View Postmiki07, on 24 ianuarie 2022 - 10:20, said:

... se duce la Kanal D...

Ahhhh, in juriu nu mai este loc, in juriu langa Murice, Raluca si Tibi!
Poate il baga se ,,regizeze,, cearta  la Puterea Dragostei deoarece si alfel fac aia cu Sefirin Kizi audienta fara numar, nu mai este loc.

#43
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019

View PostGlCA_Contras, on 24 ianuarie 2022 - 11:44, said:


Care e avantajul? Posted Image
Încă nu intrase în perioada manelista. :)

#44
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,414
  • Înscris: 04.08.2010
Eu am rămas surprins atunci când l-am văzut pe Dan Negru la Denise Rifai în emisiune. Știam că angajații Antena 1 și Pro TV au contracte foarte stricte și nu au voie să apară la alte televiziuni, mai ales la cele concurente. M-am gândit că poate a primit o "derogare" din partea șefilor, dar acum am înțeles că era doar un prim semn că urmează să-și facă bagajele. Postările sale prin care critica Antena 1 că a "furat" Singur Acasă Pro TV-ului (și exemplul cu televiziunile din Polonia) a fost un alt semn, ca să nu mai zic de mesajul său venit cu câteva zile înainte de revelion prin care anunța că e ultimul său revelion cu măști. Mă gândeam că poate schimbă formatul, dar până la urmă a schimbat postul. De altfel, revelionul său mi s-a părut cel mai slab din ultimii 10 ani. Mi-a dat senzația că l-a făcut doar ca să fie făcut, iar acest lucru s-a văzut în audiențe.

Era clar că s-a produs o ruptură între Dan Negru și Antena 1 după ce s-a renunțat și la Next Star și nu i s-a mai dat nicio emisiune pe mână. După ce Antena 1 a renunțat la Capatos și (aproape) la Acces Direct, a părut că nu mai are nevoie nici de Dan Negru. Ajunsese să prezinte emisiuni mai mult la moldoveni decât aici. Cred că acum îi pare rău că nu a plecat la Pro atunci când a avut ocazia. La Kanal D nu prea are șanse, decât dacă primește un format bun, gen Vrei să fii milionar, format pe care l-a prezentat și la moldoveni.

#45
florinpopa1

florinpopa1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 16.05.2021
Hoopa, mai pleaca o ''vedeta''. Ne mai scapam de unul.

#46
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
Dan Negru trebuie sa inteleaga ca e expirat demult. Televiziunea nu e un mediu unde stai la nesfarsit, mai ales daca esti vedeta care intruchipeaza o emisiunea intreaga. Cu mici exceptii.
E una sa fii stirist, citesti ce ai de citit, esti insipid, nu te pui pe tava. Alta e sa fii ca Dan Negru, unde iti arati tot timpul in emisiune charisma personala. Dupa o vreme, devii banal, repetitiv, atat de cunoscut incat devii anost. Dupa 20 de ani de televiziune, nu mai ai ce oferi, mai bine te muti in spate, in productie, unde cu experienta ta poti aduce plus-valoare.

Edited by bai3tzash, 25 January 2022 - 11:23.


#47
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008

View PostCipry7, on 25 ianuarie 2022 - 10:29, said:


A spus Bebe Cotimanis o poveste despre Antena 1, cand au angajat primul lor voice-over profesionist. Era un actor mare (nu-i mai retin numele). Omul a intrebat cum vor sa "dea" promo-urile. I s-a spus sa fie ca la Pro TV. Omul s-a ridicat si a plecat acasa. Dupa 27 de ani, tot "ca la Pro TV" vor sa fie. Oamenii astia nu au inteles si nu vor intelege ca Antena 1 e Antena 1 si Pro e Pro. "Magia" Monei Segall nu a mers la Antena 1, cum a mers la Pro. Sunt mai multe motive.

Dan Negru era cel care trebuia pretuit cel mai mult. El a facut "istorie" la Antena 1. Dar in ultima vreme, nu-i mai dadeau formate TV sau i le puneau vara, in bataie de joc, dupa ora 22:00. Aia e, cand nu mai esti dorit, pleci. Probabil ca la anul vor face revelion tot cu masti, dar cu Liviu Varciu si Andrei Stefanescu. Niste prezentatori mai ieftini, chiar daca vor fi tot pe locul 2.

Sincer, mi-e dor de emisiunile lui Valeriu Lazarov. Lumea zicea ca sunt indecente, ca promoveaza sub-cultura. S-au inselat, alea erau zece "etaje" peste ce s-a facut dupa moartea lui.

Probabil, pentru inceput ii vor da Roata Norocului si Vrei sa fii Milionar? si apoi vedem daca va mai continua. Nu cred ca va sta mult la Kanal D si se va intoarce la Antena 1 peste un an sau doi. Kanal D nu face emisiuni de divertisment, si Dan Negru e cu siguranta un experiment.

Legat de ce ziceati cu Teo Trandafir, ea a fost adusa pentru "ce-a fost", nu pentru "ce mai era". O greseala, din punctul meu de vedere. Dar Kanal D face din astea. Pierde pe o parte, castiga pe alta.

#48
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,837
  • Înscris: 06.11.2018
Ce spun cei de la Kanal D? Comunicat Oficial:

Kanal D își îmbogățește echipa cu unul dintre cei mai apreciați oameni de televiziune din România: Dan Negru. Personalitate energică, complexă, cu o experiență de peste 20 de ani în media, prezentator, dar și scenarist și realizator TV de succes, cu o energie inepuizabilă și reinventându-se în permanență, Dan Negru este pregătit să cucerească în continuare publicul făcând ce știe mai bine, televiziune, la Kanal D.

Cand am intrat în studiourile Kanal D am găsit oameni la fel de pasionați și am reîntâlnit colegi cu care am construit mari succese de-a lungul anilor; îi cunosc de o viață și ne leagă aceeași dorință, aceea de a face televiziune. Și cum o călătorie se măsoară cel mai bine în prieteni, va propunem să ne împrietenim în călătoria asta. Și vă garantăm că va fi una grozavă! ”, a spus Dan Negru .

https://www.paginade...anal-d-20570791

Edited by IceCoolExtreme, 25 January 2022 - 15:35.


#49
BeastieEminem

BeastieEminem

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 03.10.2021
Efectul razelor de Lună asupra șoșonilor de gumă. Trebuie sa fii nătăfleț tare ca să te uiți la Dan Negru chiar și de-ar ajunge la BBC.

#50
florinpopa1

florinpopa1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 16.05.2021
Eu urmaream acum 10 ani in 2011 vechea emisiune pe care a avut-o la Antena 1, emisiunea Castigi in 60 de secunde.

#51
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,882
  • Înscris: 28.11.2006
Sincer, nu-l vad pe Danut prezentand Vrei sa fii milionar. Cum ar fi sa urle la concurenti: HAI, RASPUNDE MAI REPEDE! ASTA E RASPUNSUL FINAL?? :bicycle:

Pe la Roata norocului l-as vedea, ca si tipul de acolo zbiara tot ca Negrutzu.

#52
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,414
  • Înscris: 04.08.2010
E chiar surprinzător de calm la Vrei să fii milionar. Cred că îl sedează cineva înainte de emisiune.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PhjhYsd4S50?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#53
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,882
  • Înscris: 28.11.2006
Prima data am ramas :w00t: ca nu stiam ca Negrutu a prezentat VSFM. Apoi mi-am dat seama ca e de la Chisinau :P

Nu styiu ce sa zic, nu-l prea prinde formatul. Cu toate bubele ei, o prefer pe Teo pentru aceasta emisiune. Dar oricum noi vorbim discutii, sefii de la Kanal D vor hotari ce emisiune ii vor da (sau poate au hotarat deja).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate