Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Hidroelectrica a lansat platforma pentru contractarea online

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
241 replies to this topic

#235
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001

View Postwertyck, on 03 aprilie 2023 - 10:39, said:

Da, pentru că odată făcut contul pe posf.ro te muti cu contractul de energie electrică/gaz in 24 de ore la alt furnizor...

O intrebare. Mi-am facut cont pe posf.ro, a functionat, vad contractul existent, insa daca apas pe Shimba contract, imi spune Momentan indisponibil. Ar trebui sa functioneze de acolo sau fac eu ceva gresit?

Va multumesc.

#236
SirCypress

SirCypress

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 15.04.2010
Incă nu e funcțioală platforma la 100%. Nu știu când ar trebui să devină operațională

#237
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,621
  • Înscris: 13.03.2005

View PostFlorin_Alex, on 16 mai 2023 - 08:26, said:



O intrebare. Mi-am facut cont pe posf.ro, a functionat, vad contractul existent, insa daca apas pe Shimba contract, imi spune Momentan indisponibil. Ar trebui sa functioneze de acolo sau fac eu ceva gresit?

Va multumesc.
Nu poți pleca de la Hidroelectrica până nu ești la zi cu emiterea facturilor și plata lor.

#238
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,605
  • Înscris: 10.01.2008
Momentan nu functioneaza schimbarea furnizorului prin POSF. Nu merge nimanui in acest moment.



View Postwertyck, on 17 mai 2023 - 06:10, said:


Nu poți pleca de la Hidroelectrica până nu ești la zi cu emiterea facturilor și plata lor.
Poti pleca linistit.... Ei vor emite cand vor emite pana la data la care ai fost la ei in furnizare... Noul furnizor emite din data in care ai intrat la el in furnizare.

Distribuitorul decide prin citire sau estimare indexul de transfer.


#239
mikaell

mikaell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,903
  • Înscris: 24.12.2010
in caz ca mai intereseaza pe cineva, au eliberat facturi pana in Martie 2023 inclusiv (practic mai au 2 luni si sunt la zi cu toate facturile)
toti kw care i-au bagat in plus pe facturile anterioare, s-au scazut din urmatoarele facturi, cam din 3 in 3 luni
daca o factura imi venea cam 300 lei/luna, tot la 3 luni eliberau o factura de 100-150
media pe kw a fost de 0.71 lei cost final
vedem ce se mai intampla pana anul viitor in aprilie cand expira contractul

#240
copite_oparite

copite_oparite

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 24.06.2023
Are cineva idee cand lanseaza aplicatia pentru telefon?

#241
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,621
  • Înscris: 13.03.2005
Contractul se va prelungi automat cu pretul de la data prelungirii, daca nu reziliezi tu acel contract sau nu te muti la alt furnizor.

#242
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

 mikaell, on 27 iunie 2023 - 11:19, said:

in caz ca mai intereseaza pe cineva, au eliberat facturi pana in Martie 2023 inclusiv
Pai da, stim de ceva vreme, asteptam aprilie-mai sa le dea dupa 1 iulie ca sa intre pe plata automata dupa 15 aug.. nu mai devreme :P

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate