Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Hidroelectrica a lansat platforma pentru contractarea online

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
241 replies to this topic

#235
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001

View Postwertyck, on 03 aprilie 2023 - 10:39, said:

Da, pentru că odată făcut contul pe posf.ro te muti cu contractul de energie electrică/gaz in 24 de ore la alt furnizor...

O intrebare. Mi-am facut cont pe posf.ro, a functionat, vad contractul existent, insa daca apas pe Shimba contract, imi spune Momentan indisponibil. Ar trebui sa functioneze de acolo sau fac eu ceva gresit?

Va multumesc.

#236
SirCypress

SirCypress

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 15.04.2010
Incă nu e funcțioală platforma la 100%. Nu știu când ar trebui să devină operațională

#237
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,978
  • Înscris: 13.03.2005

View PostFlorin_Alex, on 16 mai 2023 - 08:26, said:



O intrebare. Mi-am facut cont pe posf.ro, a functionat, vad contractul existent, insa daca apas pe Shimba contract, imi spune Momentan indisponibil. Ar trebui sa functioneze de acolo sau fac eu ceva gresit?

Va multumesc.
Nu poți pleca de la Hidroelectrica până nu ești la zi cu emiterea facturilor și plata lor.

#238
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,605
  • Înscris: 10.01.2008
Momentan nu functioneaza schimbarea furnizorului prin POSF. Nu merge nimanui in acest moment.



View Postwertyck, on 17 mai 2023 - 06:10, said:


Nu poți pleca de la Hidroelectrica până nu ești la zi cu emiterea facturilor și plata lor.
Poti pleca linistit.... Ei vor emite cand vor emite pana la data la care ai fost la ei in furnizare... Noul furnizor emite din data in care ai intrat la el in furnizare.

Distribuitorul decide prin citire sau estimare indexul de transfer.


#239
mikaell

mikaell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,888
  • Înscris: 24.12.2010
in caz ca mai intereseaza pe cineva, au eliberat facturi pana in Martie 2023 inclusiv (practic mai au 2 luni si sunt la zi cu toate facturile)
toti kw care i-au bagat in plus pe facturile anterioare, s-au scazut din urmatoarele facturi, cam din 3 in 3 luni
daca o factura imi venea cam 300 lei/luna, tot la 3 luni eliberau o factura de 100-150
media pe kw a fost de 0.71 lei cost final
vedem ce se mai intampla pana anul viitor in aprilie cand expira contractul

#240
copite_oparite

copite_oparite

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 24.06.2023
Are cineva idee cand lanseaza aplicatia pentru telefon?

#241
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,978
  • Înscris: 13.03.2005
Contractul se va prelungi automat cu pretul de la data prelungirii, daca nu reziliezi tu acel contract sau nu te muti la alt furnizor.

#242
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,289
  • Înscris: 07.02.2003

 mikaell, on 27 iunie 2023 - 11:19, said:

in caz ca mai intereseaza pe cineva, au eliberat facturi pana in Martie 2023 inclusiv
Pai da, stim de ceva vreme, asteptam aprilie-mai sa le dea dupa 1 iulie ca sa intre pe plata automata dupa 15 aug.. nu mai devreme :P

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate