Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Incotro acum pentru Novak Djokovic?

  • Please log in to reply
791 replies to this topic

#379
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,490
  • Înscris: 21.04.2014

View PostFluk3, on 23 ianuarie 2022 - 13:33, said:


Pana la 40 ii face praf pe Nadal si Federer.... vine Winbledon, restrictii ioc in UK :))

Asta e vreun sofer pe concasor sau o noua mutatie de virus ? :D

Ai facut un ghiveci de anticorpi cu termen de valabilitate ba mai lunga, ba mai scurta, ba unii, in loc sa ofere protectie, dau chiar dependenta. De reinfectare si trecere prin boala, din cite ai lasat sa se inteleaga, in cazul lui Novak. Clar, anticorpii de campioni nevaccinati sint buni cu perje ! :first:

De ce ziceai ca a donat 1 million € pentru campania de lupta impotriva virusului in Serbia si a investit intr-o firma daneza biotech, daca anticorpii naturali sint "cei mai cei" si (s-a dovedit) te poti reinfecta cu tot cu ei ? Inseamna ca nu trebuie sa-i plingem de mila, ca are bani de aruncat pe fereastra. :lol:

#380
Mickeydutza

Mickeydutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.02.2016

View Posthoneybee, on 23 ianuarie 2022 - 11:58, said:

Bineinteles. Nu i-a pus nimeni interdictie pe viata. Poate sa joace tenis in Serbia pina la adinci batrineti. Posted Image
Nu cred. Serbia e prea mica pentru el.

View Posthoneybee, on 23 ianuarie 2022 - 11:58, said:

Intr-adevar ! Am luat lectii de gramatica online de la Nadal si asta era forma verbului "a astepta" la timpul prezent, persoana a III-a plural. Posted Image
Ok. Imi cer scuze tuturor, in special tie honeybee! E corect cum ai conjugat verbul "a astepta", potrivit acelei fraze. E corect daca ai folosit timpul prezent la persoa a III-a plural.(așteaptă) Eu am crezut ca ai vrut sa folosesti acel verb la timpul imperfect, la persoana a III-a plural(așteptau). Asta e, ai dreptate. Din neatentie am facut o greseala gramaticala pe care a observat-o bine Cleopatra. Djokovic sa ma judece! O seara minunata tuturor!

Edited by Mickeydutza, 23 January 2022 - 18:43.


#381
noris08

noris08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 28.12.2005
De fapt, eu ți-am remarcat greșealã, dar ai fost obraznica.
Eu totuși te iert!😂

#382
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008

View PostMickeydutza, on 23 ianuarie 2022 - 18:42, said:

Ok. Imi cer scuze tuturor,
Buey, pe sp nu se cer scuze. Awww!
Chiar imi erai simpatica.
Tuturor care? tuturor haterilor?Posted Image

Edited by johnnickelby, 23 January 2022 - 20:30.


#383
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ce era asa de grav daca s-ar fi  vaccinat si el de 2-3x ?  Ii e frica de ace sau ce ?

Edited by MembruAnonim, 24 January 2022 - 08:31.


#384
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,897
  • Înscris: 14.08.2007
Nu a vrut sa fie chipat 5G :)

Ca sa vorbim mai serios, omul e un yoghin inrait, vegan, care crede in tot felul de chestii paranormale pe care le aude la diversi guru sau in puterea de vindecare a apei. Nu e nimic surprinzator ca nu vrea sa se vaccineze, face ce ii recomanda gurul lui.

In general opozitia cea mai mare fata de vaccin o regasesti in grupuri de astea de tip "sectant": pocaiti, yoghini, ultra-religiosi, vegani. Adica oameni care cred cu indarjire ca au descoperit ceva ce majoritatea nu stie, pentru ca e accesibil doar unor guru/lideri spirituali alesi.

Nu zic ca procedeaza bine sau rau, ci doar explic de ce au incredere mai mare in religie/pseudo-stiinta decat in stiinta. Statele insa nu pot functiona pe baza unor astfel de credinte in paranormal.

#385
stevetlangat

stevetlangat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,737
  • Înscris: 24.10.2019
Ipoteza ta o prezinti ca singura explicatie. Pare ca si tu crezi ca ai descoperit "ceva ce majoritatea nu stie, pentru ca e accesibil doar unor guru/lideri spirituali alesi."


Doar ca exista cel putin inca o explicatie mai simpla.

Daca crezi in viata de apoi, are sens sa vorbesti despre ce crezi ca e adevarul, chiar cu riscuri imense.
Pentru ca averea ta nu e pe pamant.

Daca insa vezi totul strict lumesc. Calculul e mult mai cinic.
Daca ma apuc si arat ca imparatul e gol, nu cumva risc sa mi se taie capul.

Ia sa stau eu cuminte si sa las copii si nebunii sa zica evidentul.
Sa faca altii revolutii, de ce sa risc ca prostul.

Unii mai parsivi, vad insa o mare oportunitate in astfel de situatii.
Vor lauda hainele de mare finete ale imparatului gol si vor infiera zeflemitorii.
Si vor cere pedeapse strasnice pentru acestia.

Totul cu speranta unor recompense grase.




Nu zic ca e corect, insa e o ipoteza la fel de buna. Sau poate nu, poate numai tu ai dreptate. Cum ai impresia de obicei. Si Clujul e super oras, sa nu uitam. Posted Image

Edited by stevetlangat, 24 January 2022 - 21:16.


#386
stevetlangat

stevetlangat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,737
  • Înscris: 24.10.2019
Plus o opinie exprimata echilibrat. Cred ca nu e nici prost, nici pocait.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CRApq2IRqn4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#387
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,897
  • Înscris: 14.08.2007

View Poststevetlangat, on 24 ianuarie 2022 - 21:15, said:

Ipoteza ta o prezinti ca singura explicatie. Pare ca si tu crezi ca ai descoperit "ceva ce majoritatea nu stie, pentru ca e accesibil doar unor guru/lideri spirituali alesi."

Daca crezi in viata de apoi, are sens sa vorbesti despre ce crezi ca e adevarul, chiar cu riscuri imense
Nu e nici o ipoteza, e o simpla observatie ca cei din astfel de grupuri se opun vaccinului. Ia un pic pulsul printre pocaiti, ultra religiosi, adeptii yoga si te lamuresti rapid care e pozitia majoritatii.

Nu e treaba mea sa judec care au dreptate, dar daca presupunem prin absurd ca unul dintre grupurile astea (care cred in Dumnezeu, Allah, Krishna, Budha, fortele transcedentale ale universului, animism, puteri paranormale, Zamolxe, iad, rai, Nirvana, Shambala, etc) ar avea dreptate, ar rezulta ca 99%+ dintre grupuri (adica cei din celelalte grupuri) delireaza in masa ... sau poate chiar toti :D

Eu am "descoperit" doar ca a adera la orice grup de genul pare o imensa pierdere de vreme, practic se aduna impreuna niste oameni care cred in aceleasi mituri. Dar daca pe ei ii face sa se simta bine, cine sunt eu sa-i opresc? Pana la urma oamenii trebuie sa socializeze cumva, e si asta o metoda :D

Daca pe Djokovic il ajuta sa se concentreze mai bine la meciuri credinta lui in forta apei si a puterii meditatiei, e treaba lui. Doar ca, dupa cum ziceam, statele (moderne) nu pot functiona dupa credintele paranormale ale lui Djokovic, ele sunt obligate sa gaseasca metode stiintifice de a opri raspandirea Covid. Si, pentru a isi proteja populatia, vor impune niste reguli. Pe care si "paranormalii" trebuie sa le respecte daca vor sa participe la evenimentele organizate de o institutie a unui astfel de stat.

#388
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postutopium, on 24 ianuarie 2022 - 23:22, said:

Nu e nici o ipoteza, e o simpla observatie ca cei din astfel de grupuri se opun vaccinului. Ia un pic pulsul printre pocaiti, ultra religiosi,

Eu stiu penticostali corporatisti vaccinati. Si cu 2 doze. acuma vor al 3 lea. Si merg la adunare regulat si totusi gandesc cu capul, si s-au vaccinat. Ok nu din prima, dar cand au vazut ce se intampla, s-au dus cu sotie, copii purcel cu tot!  
Si pastorul inca nu i-a excomunicat, ba dimpotriva !

Edited by MembruAnonim, 25 January 2022 - 05:30.


#389
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,708
  • Înscris: 21.06.2016

View PostFluk3, on 22 ianuarie 2022 - 19:19, said:

Toata planeta adica din nou proiectezi bula si punctul personal peste toti si toate....

Uite, iti propun acelasi deal ca si vrajitorului... pui 10000k pe Biden si eu 10000 pe Trump si alegi ce vrei tu, tabla inmultirii, Statele Americii de la coada la cap, evenimente din ultima saptamana.... sa numere pana la 9.... ce vrei tu... sa vedem cine dintre cei doi ramane treaz pana la sfarsit, hai ca am ales chestii usoare asa ca sa dam sanse egale...



Bah, trezirea, amindoi sint pro-vaccin!

#390
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

View PostFluk3, on 21 ianuarie 2022 - 22:48, said:

Pun pariu pe ce vreti voi ca jumatate din cei care au scris pe aici pro si contra habar nu aveau cine e Djokovic pana la faza asta...
Practic astia 3 erau cei mai buni : Federer, Djokovic si Nadal doar ca puteau macar doi dintre ei sa fi jucat in Openu asta, asa e un fel de.. lba trista.
Federer a spus ca s-a accidentat dar cred ca nici el nu e vaccinat si a vrut din start sa evite chestii de genu.

Federer e vaccinat de mult. Evident.

View PostFluk3, on 21 ianuarie 2022 - 22:59, said:

N-o lua asa de personal Posted Image chiar daca si-o pus-o expre pt eveniment, ca se mai face...

Si ailalti au incalcat legea... dar stii cum zice englezu "Might makes right"

Serios? Cine a mai incalcat legea?

View Posthoneybee, on 23 ianuarie 2022 - 11:58, said:


Intr-adevar ! Am luat lectii de gramatica online de la Nadal si asta era forma verbului "a astepta" la timpul prezent, persoana a III-a plural. Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6fBZBntjEOA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Djokovic cum il conjuga ? Posted Image

Djokovic il conjuga cum vrea el, ca e om suveran, independent si cu drepturi.

#391
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,897
  • Înscris: 14.08.2007

View PostMembruAnonim, on 25 ianuarie 2022 - 05:28, said:

Eu stiu penticostali corporatisti vaccinati. Si cu 2 doze. acuma vor al 3 lea. Si merg la adunare regulat si totusi gandesc cu capul, si s-au vaccinat. Ok nu din prima, dar cand au vazut ce se intampla, s-au dus cu sotie, copii purcel cu tot!  
Si pastorul inca nu i-a excomunicat, ba dimpotriva !
Normal ca sunt, dar daca stii mai multi, stii ca respectivi sunt o exceptie.

E ca la FCSB: nu ii da nimeni afara pe jucatori pentru ca s-au vaccinat, dar pentru ca ciobanul lor e impotriva, procentul de vaccinati e foarte mic (practic majoritatea s-au vaccinat cand erau pe la alte echipe).

#392
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,897
  • Înscris: 14.08.2007

View Postutopium, on 25 ianuarie 2022 - 09:13, said:

stii ca respectivi sunt o exceptie
*respectivii

#393
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,490
  • Înscris: 21.04.2014

View PostBob493, on 25 ianuarie 2022 - 08:49, said:


Djokovic il conjuga cum vrea el, ca e om suveran, independent si cu drepturi.

Dap, s-a vazut ca-i plin de drepturi, numai obligatii morale n-are. :yes:

Are dreptul de a pune in pericol sanatatea celor din jur, sub pretextul ca a fost bolnav asimptomatic si i se prabusea universul, daca nu mergea la intilnirea cu fanii sirbi si la sesiunea foto cu jurnalistul de la L'Equipe. Are dreptul de a da declaratii false la granita unei tari, sub pretextul ca agentul lui a completat gresit declaratia de calatorie. Are dreptul sa creada ca e indreptatit sa respecte regulile impuse pe timp de pandemie numai cind vrea muschiul lui, sub pretextul ca el e un VIP. Are dreptul sa bata din picior si toti sa faca sluj in fata lui, sub pretextul ca asa facea acasa la parintii lui. Si desigur, are dreptul sa nu se vaccineze, dar sa nu incalce deciziile altor tari care nu accepta astfel de persoane pe teritoriul lor. Daca in tara lui e vazut ca un erou national, n-are decit sa-si exercite toate drepturile acolo. Sa se organizeze turnee de tenis si sa fie invitati sportivi din toata lumea, indiferent de conditia lor de sanatate. Ar fi interesant de vazut, daca premierul Serbiei ar accepta lucrul asta. :rolleyes:

#394
stevetlangat

stevetlangat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,737
  • Înscris: 24.10.2019

View PostMembruAnonim, on 25 ianuarie 2022 - 05:28, said:

Eu stiu penticostali corporatisti vaccinati. Si cu 2 doze. acuma vor al 3 lea. Si merg la adunare regulat si totusi gandesc cu capul, si s-au vaccinat. Ok nu din prima, dar cand au vazut ce se intampla, s-au dus cu sotie, copii purcel cu tot!  
Si pastorul inca nu i-a excomunicat, ba dimpotriva !


Nu imi vine sa cred. Posted Image
Woaw!
Nu i-a batut usor pe umar si i-a indemnat sa nu care cumva sa piarda job-ul de la corporatie?
De unde vine si zeciuiala? Posted Image


View Postutopium, on 25 ianuarie 2022 - 09:13, said:

Normal ca sunt, dar daca stii mai multi, stii ca respectivi sunt o exceptie.

E ca la FCSB: nu ii da nimeni afara pe jucatori pentru ca s-au vaccinat, dar pentru ca ciobanul lor e impotriva, procentul de vaccinati e foarte mic (practic majoritatea s-au vaccinat cand erau pe la alte echipe).

Adica Becali Corporatia.
Ca la corporatie.
Dar invers.

View Postutopium, on 24 ianuarie 2022 - 23:22, said:

Nu e nici o ipoteza, e o simpla observatie ca cei din astfel de grupuri se opun vaccinului. Ia un pic pulsul printre pocaiti, ultra religiosi, adeptii yoga si te lamuresti rapid care e pozitia majoritatii.

Nu e treaba mea sa judec care au dreptate, dar daca presupunem prin absurd ca unul dintre grupurile astea (care cred in Dumnezeu, Allah, Krishna, Budha, fortele transcedentale ale universului, animism, puteri paranormale, Zamolxe, iad, rai, Nirvana, Shambala, etc) ar avea dreptate, ar rezulta ca 99%+ dintre grupuri (adica cei din celelalte grupuri) delireaza in masa ... sau poate chiar toti Posted Image

Si asta e imposibil. Pentru ca nazisti si comunisti.

A naibii statistica. Respingerea boosterelor e MARE. MULT MAI MARE statistic. Nu e 1%.
Respingerea boosterelor te baga automat la antivaccinist.
Conform definitiei. Modificate.

Quote

anti-vaxxer = a person who opposes the use of vaccines or regulations mandating vaccination
https://www.merriam-...ary/anti-vaxxer




View Postutopium, on 24 ianuarie 2022 - 23:22, said:

Eu am "descoperit" doar ca a adera la orice grup de genul pare o imensa pierdere de vreme, practic se aduna impreuna niste oameni care cred in aceleasi mituri. Dar daca pe ei ii face sa se simta bine, cine sunt eu sa-i opresc? Pana la urma oamenii trebuie sa socializeze cumva, e si asta o metoda Posted Image

Daca pe Djokovic il ajuta sa se concentreze mai bine la meciuri credinta lui in forta apei si a puterii meditatiei, e treaba lui. Doar ca, dupa cum ziceam, statele (moderne) nu pot functiona dupa credintele paranormale ale lui Djokovic, ele sunt obligate sa gaseasca metode stiintifice de a opri raspandirea Covid. Si, pentru a isi proteja populatia, vor impune niste reguli. Pe care si "paranormalii" trebuie sa le respecte daca vor sa participe la evenimentele organizate de o institutie a unui astfel de stat.

De cine?
Si ce metoda stiintifica...
Sa opresti o boala cu un vaccin care nu opreste infectia.

Seamana cu tratamentele pe baza de usturoi.

Edited by stevetlangat, 25 January 2022 - 12:47.


#395
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,897
  • Înscris: 14.08.2007

View Poststevetlangat, on 25 ianuarie 2022 - 12:37, said:

Si ce metoda stiintifica...
Sa opresti o boala cu un vaccin care nu opreste infectia.
Din moment ce procentul de nevaccinati internati in spital in stare grava e mult mai mare decat e procentul de nevaccinati in populatia totala, inseamna ca acel vaccin are meritele lui. In plus vaccinurile ca si mecanism de a opri pandemii si-au demonstrat utilitatea in ultima suta de ani ...

#396
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,490
  • Înscris: 21.04.2014

View Poststevetlangat, on 25 ianuarie 2022 - 12:37, said:


Seamana cu tratamentele pe baza de usturoi.

Eh, lasa ca ne salveaza firma lui Novak cu suplimente alimentare pe baza de kaèamak si pasulj ! Important e sa-i convinga pe carnivori sa treaca la veganism. :icecream:



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate