Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Masini Inmatriculate Polonia

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
Villefort

Villefort

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 22.04.2016

View PostGingisHan2015, on 16 ianuarie 2022 - 13:40, said:

Polonezii vorbesc doar limba gimnastica, cel puțin șoferii de camioane .
Mai vorbesc și rusa, dar în UK nu prea ajuta la nimic .
Noroc că o au pe Iwona, ea mai ridică nivelul .
Reușesc cu grație cele mai haioase faze, de la stauri pe km din cauză că îi rătăcește gps îl, până la blocări pe sub poduri mai joase decât semiremorca cu câțiva cm.
Sunt printre cei mai agresivi și abuzivi in trafic, genul care în depășiri te trezești cu jumate de ansamblu in fata ta pe banda la tine pentru că nu apreciază corect lungimea totala și iau prea repede de volan.

Traficul in Varsovia e mult mai civilizat decat in Italia, Franta, Belgia. As zice ca soferii conduc cam ca in Olanda.  In rest da, sunt cam ca noi. :)

#20
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Nu vorbim de Varșovia colega, pe Anglia sa ii vezi .Ori Scoția, Irlanda și Țara Galilor.
Mă refer strict la truckdrivers aici.



#21
laurentiufocsani

laurentiufocsani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 11.01.2010
Polonezi au site online unde se pot verifica detalii despre inspecția tehnică periodică și km?
As vrea sa achiziționez o mașină înscrisă pe Polonia.. Mulțumesc

#22
mad88

mad88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 08.01.2008
Salutare stie cineva cum sunt legile in Polonia pentru schimbatul motorului cu unul diferit, de la alt producator ? E ca la noi cu omologare complicata si de cele mai multe ori refuzata ?
Eu locuiesc in Poznan de 2 ani, orasul este Foarte frumos, civilizat, traficul este relaxat desi sunt si "baietasi" agresivi in trafic, semafoarele sunt sincronizate, "inteligente", piste de biciclete peste tot. Uneori serviciile mi se par de proasta calitate, mecanici, chelneri, orice. Probabil am nimerit eu prost si mi-am format o preconceptie gresita. Preturile sunt mai mici ca la noi in special la mancare. Viata de noapte e ok, este oras Universitar, Cosmopolit, exista "Centru Vechi". Per total imi place Polonia, pacat ca nu prea vorbesc limba, mi se pare foarte grea.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate