Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Infiltratie apa de la balconul de deasupra

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
m-amintors

m-amintors

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 26.07.2021
Nu mai cauta cauze in alta parte , mucegaiul il ai pt ca nu incalzesti acel balcon inchis. stai in continuare cu 14-16 grade in balcon ca sa faci economie ,dar nu te mai plange de mucegai.
daca locuiai la ultimul etaj si hidroizolatie era ok pe cine mai dadeai vvina ? pe doamne doamne?

View Postcrisstonne, on 08 ianuarie 2022 - 01:51, said:

Poooze, vă tot spun, poooze!
Poate nu crezi, dar, problema poate să fie exclusiv de la tine, lipsă aerisire, economie la căldură, adică nu dai drumul la căldură la tine în casă & alte situații.
are poze in alt topic.

#20
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,027
  • Înscris: 04.09.2018
Am aflat azi de unde este, a venit azi si cealalta firma sa vada ce si cum, nu este de la vecinul, o sa spun in celalalt topic ce si cum, adica la ala cu problema mucegai in casa.
Oricum mersi la toti ptr raspunsuri.

Edited by MinettoMatoi, 08 January 2022 - 18:12.


#21
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,114
  • Înscris: 17.01.2012

View PostMinettoMatoi, on 08 ianuarie 2022 - 01:28, said:

... e obligat prin lege sa-si rezolve problema ca sa nu mai apara la mine mucegai ? ...

invers dragule, invers!
TU trebuie să refaci balconul, că sigur fostul nu ți-a dat proiectul de modificare a apartamentului cu toate aprobările respective!

#22
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004

View PostLeoT, on 08 ianuarie 2022 - 11:44, said:

eu as (re)deschide balconul . am un vecin cu aceiasi problema, mucegai in balcon inchis cu termopan , desi balcoanele adiacente deaspra / dedesubt sunt si ele inchise.
i-am explicat ca spre deosebire de camere, ale caror pereti grosi sunt din caramida din aia cu gauri, balconul nu e izolat termic (parapetul balconului e din beton armat)  
iar parapetul face punte termica cu planseul
in principiu, mucegaiul vine de la (lipsa de) ventilatie, termopanul nu ajuta prea mult.
eu am balcon inchis cu termopane si am izolat balconul cu polistiren pe oriunde s-a putut: parapetul balconului pe interior, podea, tavan, peretele lateral cu vecinul.
in general geamul de la balcon sta partial deschis pe oscilobatant, dar cand plec de acasa il inchid.
nu am avut niciodata probleme cu umezeala.

#23
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
Știm cu toții asta

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate