Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Baterie iPhone 11

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
Daca te incalzeste cu ceva, am folosit n iphoane incepand cu v6; toate au avut baterii praf, mai proaste decat la cel mai ieftin xiaomi (doua iphone 6 noi au cedat ~6-8luni, nu se mai incarcau).
Actualul iphone 12 are 1 an dar de pe cand avea doar o luna bateria ceda la 30-40% (pur si simplu se oprea telefonul..). De atunci merge tot asa, pare ca si-a mai revenit putin dupa ultimul update.

#20
Evonxxx

Evonxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 17.02.2022

 aeon, on 08 iunie 2022 - 08:37, said:

Daca te incalzeste cu ceva, am folosit n iphoane incepand cu v6; toate au avut baterii praf, mai proaste decat la cel mai ieftin xiaomi (doua iphone 6 noi au cedat ~6-8luni, nu se mai incarcau).
Actualul iphone 12 are 1 an dar de pe cand avea doar o luna bateria ceda la 30-40% (pur si simplu se oprea telefonul..). De atunci merge tot asa, pare ca si-a mai revenit putin dupa ultimul update.
Eu am ajuns la o concluzie ca loturile de iphone-uri din ro sunt de o calitate inferioara in comparatie cu cele din west, why? aici nu am intalnit nici o persoana sa aiba probleme de genul cu orice model de iphone, pe cand in ro aud in stanga si in dreapta de probleme de genul, poate europa de est primeste doar rebuturi...

#21
Ovidiu333

Ovidiu333

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 06.09.2010
N-am avut probleme cu bateria la iphone 12 intr-un an cât l-am folosit. E drept scăzuse sanatatea bateriei pe la 90%, dar ținea relativ bine. Acum pe 13 pro am 98% după 8 luni, dar duce fără probleme o zi forjat serios.

#22
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002

 Evonxxx, on 08 iunie 2022 - 09:14, said:

Eu am ajuns la o concluzie ca loturile de iphone-uri din ro sunt de o calitate inferioara in comparatie cu cele din west, why? aici nu am intalnit nici o persoana sa aiba probleme de genul cu orice model de iphone, pe cand in ro aud in stanga si in dreapta de probleme de genul, poate europa de est primeste doar rebuturi...

nu cred, 12-le actual e tot din vest, praf de baterie. Acum, la 13 luni vechime, tine maxim 1h pe Teams. Si nu folosit intens deloc, are maxim 3h/ saptamana de Teams sau email, prea putin audio, fara jocuri sau cine stie ce aplicatii.  Stiu de asemenea multe iphone tot "din vest" cu diverse probleme, dar beleaua cu bateria e preponderenta: cele mai multe pur si simplu se opresc brusc cand bateria este la 20-40%.
Cred ca ultimul iphone adevarat a fost 5-ul, in rest doar jucarii frumoase dar pline de bug-uri si mediocre ca functionalitate. Aia e, cat omul da 800-1000 eur pe el, ba mai sta si la coada, trebuie jumulit tare, merita.

#23
Evonxxx

Evonxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 17.02.2022

 aeon, on 09 iunie 2022 - 10:31, said:


nu cred, 12-le actual e tot din vest, praf de baterie. Acum, la 13 luni vechime, tine maxim 1h pe Teams. Si nu folosit intens deloc, are maxim 3h/ saptamana de Teams sau email, prea putin audio, fara jocuri sau cine stie ce aplicatii.  Stiu de asemenea multe iphone tot "din vest" cu diverse probleme, dar beleaua cu bateria e preponderenta: cele mai multe pur si simplu se opresc brusc cand bateria este la 20-40%.
Cred ca ultimul iphone adevarat a fost 5-ul, in rest doar jucarii frumoase dar pline de bug-uri si mediocre ca functionalitate. Aia e, cat omul da 800-1000 eur pe el, ba mai sta si la coada, trebuie jumulit tare, merita.
Al tau sigur are probleme din fabrica, 11-le meu pe Teams tine 4 ore cu 20% din baterie ramasa...

#24
SUPERMEGARAPTOR

SUPERMEGARAPTOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 31.03.2011

 Evonxxx, on 09 iunie 2022 - 11:02, said:


Al tau sigur are probleme din fabrica, 11-le meu pe Teams tine 4 ore cu 20% din baterie ramasa...
Poate cu baterie externa.Si daca il omori sub 10% si tot nu este recomandat.

#25
SUPERMEGARAPTOR

SUPERMEGARAPTOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 31.03.2011
Atentie mare ca la Carrefour au aparut Iphone 11 reconditionate la 2000 lei.Desi in descriere scrie ca se incadreaza in parametrii ,bateria este la toate sub 90% life.Am vrut sa cumpar la copil si cand l-am desigilat in magazin avea 85% battery life.Asta da incadrare optima.

#26
tepan

tepan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 31.01.2011
De 2 ani jumătate am iPhone 11 și niciodată nu s-a închis telefonul nici când bateria era la 10%. Nici vara nici iarna, iar acum cu 86% la viața mai scot 7 8 ore SoT. Deci nu toate au problema cu bateria, cred ca un număr mic au probleme doar pentru ca nici un prieten nu se plânge.

#27
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002

 AndrwC, on 23 decembrie 2021 - 07:03, said:

Salut, recent am cumpărat un iPhone 11 de pe eMAG și as vrea sa stiu dacă e normal ca Intr o luna de folosire la nivel normal e ok sa scadă viata bateriei la 97.

Am un iphone 8, evident mai vechi dar foarte putin folosit. Bateria indica 90% dar in realitate rezista doar cateva ore (2-3h de youtube, cam o zi la folosire ocazionala si nu mai mult de 40h la stat "degeaba", fara a fi atins

#28
TigerGirl

TigerGirl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 28.08.2012
Buna ziua. Am cumparat un IPhone 11 reconditionat acum doua zile. Pun telefonul la incarcat la 20 %. Brusc scade la 15 %, dupa la 10 %. Si de abia atunci incepe sa se incarce. Aceasta poate reprezenta o problema?

#29
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,212
  • Înscris: 26.06.2009
Da - poate reprezenta ca bateria este uzata. Cat iti apare “battery health”? Ai ceva mesaj in iOS ca bateria nu ar fi originala? De la ce magazin ai cumparat telefonul?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate