Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

ELA Cotroceni

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#1
Petru13

Petru13

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 14.12.2021
Buna ziua,

Se construieste un bloc de 10E + 11R pe strada Nutu Ion, chiar la giratoriul de la Lidl de pe 13 Septembrie, langa ONE Cotroceni [https://elacotroceni.ro].
Mi se pare un proiect dragut, pe o strada linistita, aproape de metrou. Nu mi se pare nimic spectaculos de niciun fel insa decent pe toata linia.
Voi ce parere aveti?

#2
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,951
  • Înscris: 15.04.2019
Sunt de parere ca ai pus link-ul intr-un mod eronat. Nu se deschide la clic. Intrand cu copy-paste pe pagina dezvoltatorului, vad apartamente la preturi peste medie intr-o zona de trafic intens. Dar asta-i Bucurestiul, nu?

#3
Petru13

Petru13

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 14.12.2021

 Petru13, on 14 decembrie 2021 - 13:24, said:

Buna ziua,

Se construieste un bloc de 10E + 11R pe strada Nutu Ion, chiar la giratoriul de la Lidl de pe 13 Septembrie, langa ONE Cotroceni [https://elacotroceni.ro].
Mi se pare un proiect dragut, pe o strada linistita, aproape de metrou. Nu mi se pare nimic spectaculos de niciun fel insa decent pe toata linia.
Voi ce parere aveti?

https://elacotroceni.ro

#4
george_e

george_e

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 27.04.2021
Din start imi ridica un semn de intrebare, se marcheteaza ca fiind "Cotroceni"...poate aproape de Cotroceni, ca acolo nu este zona Cotroceni.

#5
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
E Sebastian
Zona
13 septembrie

Toată zona între răzoare și 13 septembrie se schimbă cu one și ela.

Toate fabricile alea au fost rase și vor apărea blocuri noi pe terenurile lor

#6
emeral

emeral

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,492
  • Înscris: 16.09.2021
A ajuns Cotroceni și groapa asta de zonă ?

https://www.google.c...76!4d26.0657034

Mai bine îi spunea - ELA Kiseleff ca să viseze că stau în Kiseleff ăia care cumpără acolo.

Edited by emeral, 14 December 2021 - 17:23.


#7
cristianc1

cristianc1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,148
  • Înscris: 01.04.2016
Hai ca merge tehnica. La Politehnica pe Iuliu Maniu vis-a-vis de Apaca cand au ridicat acum vreo 5 ani blocurile alea i-au zis complexului Cotroceni Residence.

#8
Petru13

Petru13

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 14.12.2021
Eu cred ca totul a inceput cu AFI Cotroceni

#9
TheWarrior

TheWarrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,065
  • Înscris: 16.10.2007
Cand eram copil si mergeam la stadionul Steaua, era o aventura cand treceam de cinema Lira, trebuia sa fiu cu ochi-n 10.
Acum vad ca e zona centrala, bine, nu era pe vremea aia nici Sos. Progresului sau Trafic greu cum ii zicea odata.

Edited by TheWarrior, 15 December 2021 - 07:08.


#10
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,044
  • Înscris: 09.08.2005
1. Cotroceni - my ass...
2. apartamente trei camere- intri prin camera de zi care comandă întregul apartament; ai un dormitor de 11 mp care are baie proprie - clasica tîmpenie făcută cu scop de marketing (pare să funcționeze la proștii care nu știu și nici nu întreabă), fără spații de depozitare - 2.000 e/mp
3. duplex tip 4 - cică 195 mp; dacă aduni ies 126 cu balcon cu tot.
4. concluzie - e dă lux...

#11
claudiu_manda

claudiu_manda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 22.06.2008
Duplex cu Su de aproape 65 mp 😄

#12
throw

throw

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 30.07.2020
2 camere, suprafata "utila totala" 71 mp. Oare chiar merge pacaliti oamenii cu balconu pus la "util" ? Imi place apartamentul ala cu hol, doar ca usa de intrare e in living :))) deci ai un hol cam degeaba.

#13
ramof

ramof

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 13.03.2017
nu stiu daca am vazut bine in poze, dar are cumva parter din ala descoperit cu parcari?

#14
throw

throw

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 30.07.2020
Exact. Parterul e transformat in parcare, o găselniță descoperita de dezvoltatorii români ca sa iasa bine. Nu mai fac subsol ca e scump, parterul oricum nu e indicat in unele zone si nu se cumpara, asa ca parcam masinile sub bloc si o numim parcare subterana, acoperita etc. :) Everybody wins.

#15
george_e

george_e

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 27.04.2021

 throw, on 20 decembrie 2021 - 19:13, said:

2 camere, suprafata "utila totala" 71 mp. Oare chiar merge pacaliti oamenii cu balconu pus la "util" ? Imi place apartamentul ala cu hol, doar ca usa de intrare e in living Posted Image)) deci ai un hol cam degeaba.
Living + bucatarie = 22 mp! Oare cei 3 mp de scara, se scad din suprafata de 22 mp?
Din pacate orice e posibil.

#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ajunge cartierul Cotroceni până in Rahova cu toți hămesiții aștia …

#17
CARNATUL

CARNATUL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 25.08.2021

View Postemeral, on 14 decembrie 2021 - 17:18, said:

A ajuns Cotroceni și groapa asta de zonă ?

https://www.google.c...76!4d26.0657034

Mai bine îi spunea - ELA Kiseleff ca să viseze că stau în Kiseleff ăia care cumpără acolo.

E un semn cand vezi ca Google Maps n-a intrat pe strada respectiva Posted Image

#18
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,116
  • Înscris: 04.09.2013
Nu am reusit sa inteleg pana acum, daca tot ai spatiu la dispozitie, de ce sa nu il faci functional si firesc?

Am modificat (in paint) imaginea atasata - 3 camere - asa cum cred eu ca ar fi mai normal sa fie.

Livingul inchis, sa nu aiba legatura directa cu zona de intrare in apartament. Nu stiu cat dracu spatiu mai ramane, dar oricum zona aia in prelungirea holului nici macar spatiu versatil nu poate fi (cum sunt apartamentele comuniste cu trecere prin sufragerie), e doar un culoar de trecere si atat.

Baia sa fie cu intrare din hol si nu din dormitor, care nici macar nu este dormitorul mare. Si inca o usa adaugata pe hol care delimiteaza  zona de zi (living-bucatarie) de zona de noapte. Ca rezultat fiecare dintre cele doua zone este cu baia sa.

Despre faptul ca locul masinii de spalat rufe este fix la intrare, nu stiu ce sa spun.

Attached File  ETAJ-2-3_03_3C-TIP-1a-1536x1170.jpg   219.72K   164 downloads

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate