Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 

NIGHTWISH CÂNTĂ LA BUCUREȘTI.

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,837
  • Înscris: 06.11.2018
Fanii formației Nightwish au parte de o surpriză de proporții! Trupa va susține un concert la București, pe 1 august 2022. Evenimentul va avea loc la Romexpo și va face parte din turneul HUMAN. :II: NATURE.", nume pe care il poarta si noul lor album care a fost lansat in luna aprilie 2020.
https://www.tvmania....-biletul-324561

#2
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
Nightwish este o formație finlandeză de metal simfonic, canta fain:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8ElrsawqFSo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020
Fain! Ascultam pe vremea cand era vechea solista, intre timp auzisem ca s-a intors, oricum nu mai stiu nimic de ei.

#4
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
Tarja nu s-a intors niciodata... s-au despartit cu drame.

Dar a plecat Anette. Mie unul Anette nu mi-o placut deloc, mi se pare ca era total paralela.

Dupa Anette, a veit Floor Jansen, care are experienta pe scena symphonic metal si e chiar si prietena cu Tarja.

Tarja a ramas solo de la despartire si pana acum :) Am fost la cateva concerte de-ale ei; la nightwish cu anette am refuzat sa merg, cu Floor nu am apucat (dar m-as duce)

#5
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
soprana Tarja  Turunen era the best, am vazut /ascultat niste concerte bluray cu ea si Nightwish, super !

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wbeQVzXvtok?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by cristirg, 08 December 2021 - 03:50.


#6
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007
Tarja canta la Cluj in octombrie?

Intrebare cum ajung de la Gara la Romexpo si retur?

Edited by bullterrorist, 08 December 2021 - 06:02.


#7
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,543
  • Înscris: 16.03.2007
a lovit puternic covidu-n matzu lor :))

#8
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 29.12.2016
Mare atentie. Anul acesta s-au anulat multe concerte. Desi unii si-au recuperat banii inapoi, inclusiv eu, s-au pierdut niste sume de administrare. Apoi nu s-au mai returnat banii, s-au dat tichete prin care se pot achizitiona bilete la urmatoarele concerte organizate de aceeasi companie. Este putin cam ambigua lumea show-business. Eu prefer sa-mi cumpar biletele cu cateva saptamani inainte, chiar daca platesc mai mult. Parerea mea.

#9
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Posted Image Posted Image Posted Image is preferatii mei , bag mereu cantecele lor , tarja are  o voce Posted Image

poate poate la anu o sa  merg sa ii vad

rockul simfonic e  aproape singurul ca forma de rock pe care vreau sa ii bag pe pc

#10
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 23.10.2006

View Postbullterrorist, on 08 decembrie 2021 - 06:01, said:

Tarja canta la Cluj in octombrie?

Intrebare cum ajung de la Gara la Romexpo si retur?

Cu STB, autobuzul 105, are unul din capete la Romexpo. Un taxi, nu depaste in general 25 lei, pana la Gara de Nord.

#11
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Sa mergem la concert si sa scandam Tarja ! Tarja ! ce tare ar fi...

#12
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,765
  • Înscris: 01.10.2002

View PostIceCoolExtreme, on 08 decembrie 2021 - 02:40, said:

Fanii formației Nightwish au parte de o surpriză de proporții! Trupa va susține un concert la București, pe 1 august 2022. Evenimentul va avea loc la Romexpo și va face parte din turneul HUMAN. :II: NATURE.", nume pe care il poarta si noul lor album care a fost lansat in luna aprilie 2020.
https://www.tvmania....-biletul-324561
Tarja Turunen canta aproape anual la Filarmonica Banatul din Timisoara. Si suna mai bine decat Nightwish..
De fapt, ea era originalul Nightwish, solistele care i-au succedat pur si simplu nu au aceeasi voce.

#13
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,121
  • Înscris: 03.12.2005

View Postoverseas, on 08 decembrie 2021 - 10:41, said:

Sa mergem la concert si sa scandam Tarja ! Tarja ! ce tare ar fi...

ar fi aiurea fiindca Nightwish cu Floor sunt la cu totul alt nivel decat au fost cand era Tarja.

Am fost la concert in 2015 si a fost superb, Floor are o prezenta de scena magnifica, nu ai cum sa n-o indragesti desi e o adevarata amazoana Posted Image

ce-mi pare rau e ca Marko (bassistul) nu va mai concerta cu ei (s-a despartit de formatie la inceputul anului)

Edited by takillya, 08 December 2021 - 11:49.


#14
nick_blaster

nick_blaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 13.07.2006
Am o fost la concert Nighwish o data la Romexpo, si la Tarja de trei ori (Ateneu, Sala Palatului, Circul de stat).
Nighwish cu Floor este fenomenal, dar depinde si ce set list au programat. La Romexpo au avut si cateva 'hit-uri', dar si alte melodii mai putin cunoscute, care mi s-au parut putin boring (si foarte zgomotoase). As mai merge doar daca Tarja repeta concertul de la Ateneu, a fost ceva special de Craciun, mai soft, exceptional.

#15
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 29.12.2016
Si Evanescence va veni la Bucuresti in 2022. Poate vin si Within Temptation, preferatii mei.

Edited by 2Unlimited, 08 December 2021 - 14:19.


#16
piccione

piccione

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 01.10.2019

View PostLex404, on 08 decembrie 2021 - 03:26, said:

Tarja nu s-a intors niciodata... s-au despartit cu drame.

Dar a plecat Anette. Mie unul Anette nu mi-o placut deloc, mi se pare ca era total paralela.

Dupa Anette, a veit Floor Jansen, care are experienta pe scena symphonic metal si e chiar si prietena cu Tarja.

Tarja a ramas solo de la despartire si pana acum Posted Image Am fost la cateva concerte de-ale ei; la nightwish cu anette am refuzat sa merg, cu Floor nu am apucat (dar m-as duce)

Nu vei regreta deloc concertul cu Floor, din punct de vedere al vocii si prezentei scenice, iti garantez. Poate vei regreta doar ca lipseste Marko.

View Postkarax, on 08 decembrie 2021 - 08:49, said:

Posted Image Posted Image Posted Image is preferatii mei , bag mereu cantecele lor , tarja are  o voce Posted Image

poate poate la anu o sa  merg sa ii vad

rockul simfonic e  aproape singurul ca forma de rock pe care vreau sa ii bag pe pc

De fapt Nightwish canta "symphonic metal"

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate