Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

ATR Spor putere electrica Digi Energy

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
22 replies to this topic

#19
wwalexww

wwalexww

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.06.2021
La mine in ATR scrie ca trebuie inlocuita o siguranta de 25 A cu una de 40 A pe scara blocului. Pentru acest lucru E-distributie are incheiat un contract cu o alta firma tot a lor ca sa rezolve problema. Termen de executie 2 luni si jumatate. mai sunt 2 zile si expira termenul. Pana acum nu s-a miscat nimic
P.S.- Nu sunt sigurante montate la panoul de pe scara unde sunt montate contoarele Posted Image

Edited by Dany_Darke, 26 January 2022 - 18:50.


#20
gmowner

gmowner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 13.02.2015
Eu nu vreau sa ma intind mai mult decat mi-e plapuma :)
Adica asa le-am scris si in cerere: sa imi dea maxim cat permite instalatia actuala, fara modificari.

In plus, eu cred ca la mine nu trebuie parcursi toti pasii aia si nici nu e nevoie de toate documentele respective.

Procedura respectiva se aplica si celor care se conecteaza prima data la retea.

Atunci da, evident ca e nevoie de mai multe verificari.

#21
wwalexww

wwalexww

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.06.2021

 gmowner, on 26 ianuarie 2022 - 22:09, said:

Eu nu vreau sa ma intind mai mult decat mi-e plapuma Posted Image
Adica asa le-am scris si in cerere: sa imi dea maxim cat permite instalatia actuala, fara modificari.

In plus, eu cred ca la mine nu trebuie parcursi toti pasii aia si nici nu e nevoie de toate documentele respective.

Procedura respectiva se aplica si celor care se conecteaza prima data la retea.

Atunci da, evident ca e nevoie de mai multe verificari.
Eu am cerut spor de putere pentru o garsoniera aflata in bloc construit dupa revolutie. Acum sunt la pasul 7 si nu am sarit niciunul ( nu cred ca o sa ratez  vreunul din urmatorii Posted Image )

#22
gmowner

gmowner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 13.02.2015

 conpressgroup, on 20 decembrie 2021 - 11:25, said:

Trebuiesc depuse acum la operatorul de distributie din zona ta, toate documentele ca pentru un ATR nou, inclusiv schema electrica interioara si certificatul prizei de pamant actualizat. Dupa depunere se  modifica din centrala puterea modificat conform noului ATR pe contorul inteligent.
Asta daca nu sunt modificari de sectiune ce trebuiesc la cablurile de la stalp la contor, situatie care se complica si costa destul (in jur de 7000-8000 ron).

De unde se face rost de documentele astea?

Ms :)

#23
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
https://forum.softpe...-instalata-atr/

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate