Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
System data 100GB din 256GB

Pot sa schimb routerul?

Taxa pod " Sold peaje neexpir...

Problema stabilizator tensiune cu...
 VENTILATOR

Comunicare cu animale moarte ?

Convertit sistem de navigați...

Nu am sunet pe hdmi
 Întrebare alunita

Schimbare tabla acoperis

Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...
 Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro

Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?
 

Elyram Residence - Ciorogarla

* - - - - 1 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
15 răspunsuri în acest subiect

#1
Ahasverus

Ahasverus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.362
  • Înscris: 22.10.2006
Elyram Residence - Ciorogarla

Quote

Vanzari apartamente 2,3 camere si garsoniere cu FINALIZARE IULIE 2022
Planurile apartamentelor se gasesc pe site.

Proiectul urmeaza sa  fie dezvoltat in cea mai frumoasa si nou dezvoltata zona din Ciorogarla,  cu acces direct la  autostrada A1, la doar 5 km de intrarea in Bucuresti.
Complexul dispune de 89 de apartamente si garsoniere.

Detalii:
  • INCALZIRE IN PARDOSEALA
  • TERMOPANE CU 6 CAMERE SALAMANDER
  • IZOLATIE EXTERIOARA DE 10 CM
  • 3 LIFTURI
  • FINISAJE LA CEREREA CLIENTULUI (incluse in pret)
  • ACCES SECURIZAT
  • LOC DE JOACA
  • SUPRAVEGHERE VIDEO
Zona este foarte  linistita si are toate facilitatile  de care aveti nevoie: parcari, loc de joaca pentru copii,  supermarket,  farmacie,  banca.
Fiecare  apartament  va  avea  un loc de  parcare.

Accesul la mijloacele de transport in comun este chiar in fata complexului.

Pretul este de 999 euro/mp util.

https://elyramresidence.ro

Localizare pe harta

Stiu ca pentru multi nu exista viata decat in buricul targului, dar cred ca acum mai multa lume traieste si lucreaza in IF decat in Bucuresti.

[ https://elyramresidence.ro/wp-content/uploads/2021/11/R4-2048x1152.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://elyramresidence.ro/wp-content/uploads/2021/11/9e24cccd-5df9-4485-8cc0-9f4ddc0a7949.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.985
  • Înscris: 15.04.2019
Evident, nici un pret pe site.

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Mesaje: 24.234
  • Înscris: 22.05.2003
E o problema de matematica avansata.

999 x mp al apartamentului tintit = pret final

#4
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.437
  • Înscris: 23.12.2015
Am fost in primavara vara in Romania si am stat prin Militari. Daca vroiai sa iesi de pe la ora 17:00 din Bucuresti de pe la Rasaritului era teroare. Am inteles ca e aceasi problema dimineata in sens invers.

#5
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Mesaje: 24.234
  • Înscris: 22.05.2003
Nu cred ca mai exista cale de acces in/din Bucuresti unde sa nu fie omor la orele de varf.
Si daca am avea o centura cu 3 benzi, tot ar fi probleme la intrare/iesire.

Idealul este sa ai casa aproape de locul de munca si multi aleg asta, de multe ori inconstient.

#6
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.869
  • Înscris: 20.05.2013
Finalizare in Iulie 2022 si proiectul nici macar nu a fost inceput? Pe site nu e nici o poza cu stadiul constructiei, nimic. Daca incep sa toarne fundatia acum, cat mai e cald, nu vor reusi sa inceapa constructia pana la primavara.

Sunt niste timpi de uscare, daca nu vrei sa te muti intr-un apartament facut in graba, care va face mucegai. Daca incep acum, cu constructia, avize, utilitati etc nu vor termina inainte de iulie 2023

#7
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.009
  • Înscris: 15.04.2017

 Ahasverus, on 30 noiembrie 2021 - 18:19, said:

Stiu ca pentru multi nu exista viata decat in buricul targului, dar cred ca acum mai multa lume traieste si lucreaza in IF decat in Bucuresti.
Haide bre sa fim seriosi...Vorbe de dezvoltator din Ciorogarla. In IF sunt depozite in mare parte + service-uri auto.
Nu stiu visul cui o fi sa stea la bloc in Ciorogarla. Cel putin Popesti Leordeni,Chiajna &Co sunt pana in centura.

Pretul de 990 EUR/m2 iarasi mi se pare exagerat, pentru un apartament, intr-un sat de langa Bucuresti pana la urma; practic tot ce este pana in DNCB ar trebui atribuit sectoarelor si sa apartina administrativ de Bucuresti, asa cum si teritorial, cumva este in arealul Bucurestiului.

Editat de mannyx92, 30 noiembrie 2021 - 21:50.


#8
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.078
  • Înscris: 09.08.2005
Ghetou style = parcelă lungă, betonată 95%.
În poză zici că ești în parc. În realitate vecinii sînt la 4 metri de tine.
Apartamentul de trei camere are livingul pe post de hol pentru bucătărie și un dormitor.
Debara - nix, că n-avem ce face cu ea...
Suprafețe nu mai trecem că românul cumpără oricum, orice.

#9
mnezo

mnezo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.762
  • Înscris: 06.03.2006
Chestiile alea numite cu indulgență apartamente nu prea au geamuri. Sau or avea, dar e complet ageamiu ala de a desenat planurile.

#10
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.869
  • Înscris: 20.05.2013

 mnezo, on 01 decembrie 2021 - 19:15, said:

Chestiile alea numite cu indulgență apartamente nu prea au geamuri. Sau or avea, dar e complet ageamiu ala de a desenat planurile.

Si mie cand mi-au refacut cadastrul pt apartamentul comunist ( proprietarul anterior a daramat debara si camara, iar banca a cerut express cadastru nou) au uitat sa treaca geamurile .. ca de .. e greu sa copiezi un plan. Probabil au angajat vreun student ametit.

#11
kuniva

kuniva

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 456
  • Înscris: 04.08.2008

 Ahasverus, on 30 noiembrie 2021 - 18:19, said:

Vai plm. Am dat click aici mai mult de curiozitate si mi-am adus aminte de naveta pe care o faceam la fostul loc de munca care era in A1 Business Park. In afară de vâjâială non-stop a mașinilor altceva nu e pe acolo.

#12
kopac

kopac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.358
  • Înscris: 31.07.2017
daca tu esti zeu pe la vreun depozit pe acolo, ti-ai dat luat un angajament pe termen lung acolo, poate fi o combinatie, in rest ma ia cu ameteala. Chiar asa de rau a ajuns Bucurestiul ca devine un Istanbul, un oras de 100 km lungime - de la giurgiu la ploiesti cu  blocuri dese?

E f dubios cand esti istanbul si dupa 2h la viteza maxima, tot masini ale societatii locale de transport vezi, adica o nebunie continua!

#13
mnezo

mnezo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.762
  • Înscris: 06.03.2006
Pai na, cand nu vrei sa stai la Costin Georgian ca e urat si aglomerat si te deranjeaza zgomotul de tramvai si Mega Image, te muti la o chestie d-asta, unde combini dezavantajele locuitului la bloc cu dezavantajele locuitului la cocioaba in fundul lumii.

#14
ramiusnag

ramiusnag

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 15.03.2022
Pai ce e in ciorogarla e nenorocire, va doresc succes sa puteti iesi din blocul ala in strada dimineata. Posted Image
in afara de asta, in comuna nu veti gasi nimic, niciun parc, niciun loc de joaca, fara trotuare, fara terenuri de sport. Nimic, Sahara.

#15
denisen

denisen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.706
  • Înscris: 13.08.2015
Credeai ca daca iti faci o casuta in Ilfov esti scapat de insertiile de blocuri printre case?
Ei bine think again. Elyram face bairam, si vine sa-ti ia tot soarele de pe sud.
Nici rosiile nu mai cresc! Acoperis cu licheni FTW!
Acum si langa tine cu o spaga modica la sectia urbanism si aprobari.
Luati cu incredere ca o sa aiba metrou nepotii.

[ https://we-better.com/wp-content/uploads/2017/06/22.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Editat de denisen, 06 aprilie 2022 - 22:14.


#16
CARNATUL

CARNATUL

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 254
  • Înscris: 25.08.2021

 denisen, on 06 aprilie 2022 - 22:11, said:

Credeai ca daca iti faci o casuta in Ilfov esti scapat de insertiile de blocuri printre case?
Ei bine think again. Elyram face bairam, si vine sa-ti ia tot soarele de pe sud.
Nici rosiile nu mai cresc! Acoperis cu licheni FTW!
Acum si langa tine cu o spaga modica la sectia urbanism si aprobari.
Luati cu incredere ca o sa aiba metrou nepotii.

[ https://we-better.com/wp-content/uploads/2017/06/22.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

La ce distanta e construit blocul asta de casa ta? A luat retragerea care trebuia?

 Ahasverus, on 30 noiembrie 2021 - 18:19, said:

Elyram Residence - Ciorogarla



https://elyramresidence.ro

Localizare pe harta

Stiu ca pentru multi nu exista viata decat in buricul targului, dar cred ca acum mai multa lume traieste si lucreaza in IF decat in Bucuresti.

[ https://elyramresidence.ro/wp-content/uploads/2021/11/R4-2048x1152.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://elyramresidence.ro/wp-content/uploads/2021/11/9e24cccd-5df9-4485-8cc0-9f4ddc0a7949.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Vad ca pretul a mai scazut cu 9E/mp?

Foarte tari schitele. Specifica suprafata totala dar nu vezi ce lungime/latime au camerele. Nu cred ca vreau sa stiu care sunt suprafetele reale.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate