Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Recomandare solutie pentru taiat legume cuburi.

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#37
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010

View PostAlltrack, on 09 noiembrie 2021 - 15:27, said:

Mie exact pentru morcov, pastarnac, patrunjel radacini vreau. Celelalte se rezolva mai usor.

#38
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Ultima data cand repet . Majoritatea nu detin macar o tehnica minimala a folosirii unui cutit . Aceasta majoritate prefera acel stramosesc stil de ''inainte-inapoi'' si nu apasarea de la varf spre maner . E diferenta de la cer la pamant si transforma taiatul legumelor din chin in placere . Dar nu vreau sa conving pe nimeni...nimic .

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8VBnaFhOEn8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Alltrack, 09 November 2021 - 20:53.


#39
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,476
  • Înscris: 04.05.2006

View Postmaccip, on 09 noiembrie 2021 - 18:00, said:

Nu am uitat insa nici nu am cumparat variantele de plastic din cauza ca am vazut una, Bosch si nu m-a convins.
De aia am deschis si am pus din start o varianta profi de plecare. Chiar nu vreau choppere si alte tocatoare de-astea pentru ca stiu sigur ca-mi vor fi inutile.
Cubul trebuie sa fie cub, nu tocatura, altfel va sta degeaba in dulap, garantat.
Eu personal sunt dispus sa dau 4000 lei pe asa ceva, dar sa fie buna. Nu am fost tot timpul dispus la suma asta, dar cu trecerea timpului, parca devin din ce in ce mai dispus.
Nu stiu deocamdata daca si nevasta o sa fie de acord, dar asta-i alta discutie. Cert e ca imi doresc de multa vreme asa ceva si m-am cam saturat de cautat. Daca as vedea o varianta de-asta profi, mi-as face o idee, insa nu am unde. De aia am apelat la forum, in speranta ca e cineva care are acasa sau la munca, undeva. Si care o cunoaste mai bine.
Stiu ca e o tema grea, dar.. asta e situatia. E datoria mea sa incerc.


Exact varianta asta am vazut la cineva care si-a luat recent (plecand de la ideea mea, de fapt) si nu m-a convins. Nu face cuburile cum trebuie, lasa mult reziduu, la cartofi se blocheaza des, rosiile le sparcaie.
E buna la orice altceva, dar nu la facut cuburi.
Nu e scumpa, ar fi mocaciune, altceva mai ieftin nu gaesti la jobul asta.
M-am tot invartit sa aflu daca nu cumva KitchenAid sau Breville sunt tot la fel de bune, dar am impresia ca-s cam la fel, chiar daca-s mai scumpe.
Poate oi fi eu prea pretentios la aceste cuburi. Astea profi (am vazut un review "cinstit" la o varianta kinezeasca) par a face ce trebuie, cel putin in privinta cuburilor.
E drept ca n-or sa iasa niciodata ca si cum ar fi taiate cu mana, dar.. sa fie macar decente acolo.
Sculele profi le poți vedea/pipăi in Metro.

#40
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,263
  • Înscris: 06.01.2007
Oau, au asa ceva acolo?
Nu am vazut. E drept ca nici nu prea am fost.
Mersi de pont@!

#41
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,148
  • Înscris: 19.09.2005

View Postmaccip, on 09 noiembrie 2021 - 22:01, said:

Oau, au asa ceva acolo?
Nu am vazut. E drept ca nici nu prea am fost.
Mersi de pont@!
serios?

View Postarg, on 09 noiembrie 2021 - 20:17, said:


View Postrichelieu, on 09 noiembrie 2021 - 21:59, said:


Sculele profi le poți vedea/pipăi in Metro.
de nu as fi postat eu sculele din metro

#42
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,263
  • Înscris: 06.01.2007
Acuma le-am vazut, mersi de pont amandorura. O sa ma duc sa le pipai.

#43
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,148
  • Înscris: 19.09.2005

View Postmaccip, on 09 noiembrie 2021 - 22:15, said:

Acuma le-am vazut, mersi de pont amandorura. O sa ma duc sa le pipai.

https://cataloagele....2021/page/52-53

https://produse.metr...CATARIE-GVC1001

Edited by arg, 09 November 2021 - 23:16.


#44
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,080
  • Înscris: 04.03.2014
Ai nevoie de un cutit bun, sau chiar nu mare lucru dar sa-l ascuti sau sa ai pe cineva sa-l ascuta in asa fel incat sa-ti poti rade parul pe antebrat si un curpator sau cum ii zice in Romana

Te uiti la cateva video pe YouTube cum sa feliezi sau sa faci cuburi. Cateva kg de legume cumparat, cate ore de exersat(pari tip practic) si rezolvi problema chiar eftin.   De ce sa dai bani pe gadgeturi pe care apoi sa se puna praful...

Zilele trecute am vazut un gadget de maruntit patrunjuelul de la moulinex pe amazon, doar un 15-20 euro in oferta.:/ de ce naiba ai cumpara asa ceva chiar daca e eftin si are reviewuri bune. da il scoti din dulap, sa o folosesti sa o speli dupa sa o pui la uscat cand intr-un minut iei patrunjelul, il speli, il strangi in mana sa-l faci cat un bulgare di apoi cu un cutit ascutit il maruntesti de naiba il ia.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HFovcq3OLyc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by ionutzitaly, 10 November 2021 - 02:00.


#45
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,080
  • Înscris: 04.03.2014
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CwRttSfnfcc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#46
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,476
  • Înscris: 04.05.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Mb0xc1Q0Q7s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Uite o solutie misto, care poate fi folosita la mult mai multe chestii....

#47
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,148
  • Înscris: 19.09.2005
ce vremuri
rozatoarea borner
https://targetdeal.r...AiABEgLX4_D_BwE

#48
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,476
  • Înscris: 04.05.2006
Pe asta o am si eu acasa,o folosesc cu spor..... dar nu se compara.....aia deBuyer e profesionala si e lucrata ca atare. Bine...si pretul e pe masura :))

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate