Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Cine este Isus Hristos?

* * * - - 8 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4576 replies to this topic

#4573
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,261
  • Înscris: 24.06.2006

View Postdark, on 18 martie 2024 - 19:06, said:

când eram Prezbiter al Martorilor lui Iehova
aoleu! ai sarit din lac in put! Posted Image

#4574
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,490
  • Înscris: 19.03.2022

Vizualizare mesajdan210, pe 20 martie 2024 - 21:45, a scris:

aoleu! ai sarit din lac in put! Posted image
Asa credea el, ca era prezbiter.
Era doar un intrus care isi zicea ca face bine, dar fara credinta.
Acu se vede ce "credinta" avea. Posted image

#4575
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,608
  • Înscris: 16.03.2004
Cine este Isus Cristos? Un exorcist? Singurul?
La această întrebare, Evanghelia dă un răspuns contradictoriu:

NTR:
Marcu 1:25 Isus l-a mustrat, zicând:
‒ Taci și ieși din el!
26 Atunci duhul necurat a ieșit din el, scuturându-l și strigând cu glas tare. 27 Toți au rămas uimiți, așa că se întrebau între ei, zicând: „Ce este aceasta? Este o învățătură nouă, care are autoritate! El poruncește chiar și duhurilor necurate, iar ele Îl ascultă!“.
  • de aici se trage concluzia că nimeni nu mai făcuse exorcisme înainte de Isus (o idee infirmată de istoria antichității!)

NTR:
Luca 11:19 Iar dacă Eu alung demonii cu Beelzebul, fiii voștri cu cine îi alungă? De aceea ei vor fi judecătorii voștri.
  • iată deci, că aici, Isus recunoaște faptul că exorcizarea era o practică existentă deja, înainte ca El să-și înceapă misiunea Sa!


#4576
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,483
  • Înscris: 17.04.2014
7. Isus le-a mai zis: "Adevarat, adevarat va spun ca Eu sunt Usa oilor.
8. Toti cei ce au venit inainte de Mine sunt hoti si talhari; dar oile n-au ascultat de ei.
9. Eu sunt Usa. Daca intra cineva prin Mine, va fi mantuit; va intra si va iesi si va gasi pasune.
10. Hotul nu vine decat sa fure, sa injunghie si sa prapadeasca. Eu am venit ca oile sa aiba viata, si s-o aiba din belsug.
11. Eu sunt Pastorul cel bun. Pastorul cel bun Isi da viata pentru oi. ( Ioan 10)

#4577
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,608
  • Înscris: 16.03.2004

Vizualizare mesajGRATEFUL, pe 06 aprilie 2024 - 20:58, a scris:

7. Isus le-a mai zis: "Adevarat, adevarat va spun ca Eu sunt Usa oilor.
8. Toti cei ce au venit inainte de Mine sunt hoti si talhari; dar oile n-au ascultat de ei.
9. Eu sunt Usa. Daca intra cineva prin Mine, va fi mantuit; va intra si va iesi si va gasi pasune.
10. Hotul nu vine decat sa fure, sa injunghie si sa prapadeasca. Eu am venit ca oile sa aiba viata, si s-o aiba din belsug.
11. Eu sunt Pastorul cel bun. Pastorul cel bun Isi da viata pentru oi. ( Ioan 10)

Dacă toți au fost ”hoți și tâlhari”, conform acestei declarații făcute de Isus, atunci nu mai are sens această afirmație, care aparține tot lui Isus:

Si daca Eu scot dracii cu Beelzebul, fiii vostri cu cine ii scot? De aceea ei insisi vor fi judecatorii vostri. (Lc. 11:19)
  • dacă Isus spune că acei ”fii” vor fi judecătorii celor care-L acuzau pe Isus că scoate dracii cu ajutorul lui Beelzebul, înseamnă că, implicit, Isus acreditează pe acei ”fii” ca fiind niște exorciști veritabili, și atunci, cum se împacă această declarație cu declarația în care ”toți” care veniseră înainte de El, erau ”hoți, tâlhari”?Posted image


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate