Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 

Conexiune 10 Gbps . Ce echipament trebuie pentru asa ceva ?

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
437 replies to this topic

#433
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,239
  • Înscris: 24.02.2007
https://www.neelc.or...ense-pppoe-kvm/

#434
ogo

ogo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,537
  • Înscris: 07.03.2006
:)
Nu cu atom-urile alea.
POATE (in sens de probabil) xeon-urile urmatoare din link-ul lui.

#435
rogerlecoco

rogerlecoco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 18.02.2004
Multumesc.

Edited by Ravy, 09 March 2024 - 22:14.


#436
ionelp

ionelp

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 29.02.2024

View Postogo, on 08 martie 2024 - 08:57, said:

Nu-ti sudeaza digi…
Dar o poti trage si la capate sa o lasi cu conectoare sc/apc, mufezi la el un adaptor si in adaptor mufezi conectorul sc/apc de la RDS - in partea de RDS - si in partea ta conectezi ONU/ONT-ul de la RDS.

@ogo ideea e buna, dar poate nu am inteles eu un aspect - se trage fibra singlemode in toata casa si Digi vine cu fibra Multimode si tu pui un conector si gata, crezi ca functioneaza ? te rog sa ma corectezi daca am pierdut ceva din vedere

Nu stiu ce se agita atata cu fibra asta prin casa dar eu am tras cat6a cand am renovat, ca fibra aveam role intregi donate pe vremea aia, si chiar puteam sa imi chem socrul sa imi sudeze cat vroiam prin casa la fibra dar am ajuns la concluzia amandoi ca nu merita.
De cand au anuntat astia de la digi ca tot vin cu 10G am vandut tot ce aveam prin casa de stia 10G si m-am trezit sapt trecuta cu ei pe cap ca vin sa instaleze, acum nah, fiind pe repezeala si tot nu vroiam sa rup bugetul in d00` m-am uitat in curte la chineji
Si ce sa vezi:
2 bucati sfp+ 10G rj45  "1005006803881352" pe aliex 53$
una bucata switch 4x2.5G cu 2sfp+ Hi-K0402WS 33$ , varianta cu 8 porturi este ruda mai proasta si saraca a lui MikroTik CRS310-8G+2S+IN si costa sub sfert (asta am vrut sa iau initial)
2 bucati placi retea usb de 2.5Gbps reagle, pe emag 173ron
Pentru restul ma orientez mai incolo cand pica ceva "ieftin" pe ebay sau de prin vre-un datacenter pt ca vreau sa iau un microserver gen10+ v2 sau un ML30 Gen11 ( asta in functie de cum pica pomana)
Pana atunci ma multumesc si cu microserver gen8 cu E3-1280v3 (cam gafaie de la o vreme si se cere upgradat) legat cu o placa d'aia de 2.5Gbps pe usb3

#437
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022
Digi nu trage multimode!

#438
ionelp

ionelp

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 29.02.2024

View PostNikoroB, on 25 aprilie 2024 - 21:42, said:

Digi nu trage multimode!

Da, mea culpa. am incurcat discutiile ca eram in tel cu un "dorel" care are zeci de ani experienta si nu era in stare sa ii dea de cap la un echipament si m-a terminat de cap

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate