Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

FLANCO - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postun_el, on 04 aprilie 2023 - 08:18, said:

si eventual sa cumperi ceva de la ei,

De ce sa cumperi tot de la ei? Daca iti ramburseaza banii, ii ai in contul bancar, deci poti sa cumperi de la orice magazin vrei.


Pai si pana la urma accepti sa vina sa iti repare masina sau nu?

#20
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,161
  • Înscris: 24.11.2006
Am mai explicat ce si cum, n-o sa mai reiau povestea.
Masina de spalat a fost reparata in a opta zi lucratoare, in contract fiind scris termenul de cinci zile lucratoare. Cum a fost reparata e cel putin discutabil, tot mai vibreaza, mai putin ca inainte de reparatie, in momentul in care stoarce. Revenind la termenul reparatiei, daca e sa pun la socoteala doua weekenduri masina a fost reparata in 12 zile calendaristice. Ce am castigat la toata afacerea asta? Nimic! Mai degraba nu cheltuiam 280 de lei plus nervii aferenti. Puteam sa pastrez banii si apelam la o alta firma care se ocupa cu asa ceva, pretul reparatiei fiind tot acelasi, cred. Spun lucrul asta avand in vedere ca amortizoarele originale sunt 60 de lei bucata. Termenul in care o reparau n-ar fi depasit 3 zile, luata de acasa de catre ei, dusa la atelier, adusa inapoi.
In concluzie: nu merita asa-zisa garantie extinsa. Chiar tehnicianul mi-a confirmat ca termenul de 5 zile lucratoare e unul complet nerealist. L-am mai tras de limba, daca pot spune asa, si mi-a spus ca orasul in care locuiesc are ca zi programata pentru interventii ziua de marti. N-am reusit sa aflu daca are PFA sau firma dar mi-a spus ca a fost la un moment dat angajat al firmei care se ocupa de reparatii. In momentul de fata este subcontractor pentru ei din cate am inteles.
N-o sa mai aduc aminte din nou asa-zisele conditii din certificatul de garantie extinsa conditii care incalca legea intr-un mod flagrant. Daca voi mai cumpara vreodata de la magazinul numit Flanco? Nu! Daca voi mai lua vreodata garantii extinse? Din nou, nu!

#21
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Situatia sta cam asa: masina este reparata (cat de profesionist nu stim), garantia extinsa a expirat (au trecut cei doi ani) si fara cei 280 lei. Deci in final ai ramas cu o masina veche de 4 ani si defecta si reparata.

Puteai sa iei banii din factura 1500-2000 lei sau cat ai dat pe masina si iti cumparai una noua din ce magazin voiai tu ce avea 2 ani garantie. Parerea mea este ca nu prea ai facut nicio afacere, chiar ai iesit sifonat.

Eu doar mi-am expus punctul de vedere, ce as fi facut eu.

Edited by MembruAnonim, 09 April 2023 - 08:27.


#22
csgabe

csgabe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,523
  • Înscris: 08.12.2009
Laptopul acesta e disponibil doar in magazin și când dai "Rezerva si ridica produsul din magazin" apare  "Produs disponibil doar online":
https://www.flanco.r...no-os-sand.html

#23
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,161
  • Înscris: 24.11.2006
Suna la relatii clienti sau da-le mail, ai numerele de telefon si mailul pe site. Probabil ca e vorba de o eroare.

Edited by un_el, 21 November 2023 - 16:36.


#24
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 23.09.2017
Flanco devine primul "Smart Discounter" electro-IT din România și își schimbă numele

https://www.profit.r...numele-21555237

Edited by alex342, 12 April 2024 - 17:36.


#25
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,161
  • Înscris: 24.11.2006
Bla, bla, bla! Asta-i tot ce pot spune. Vedem noi ce smart discounter va fi, tine cont de urmatorul lucru: https://stirileprotv...lioane-lei.html

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate