Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Electric & Gas Power Trade SRL - pareri, opinii, experiente

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
369 replies to this topic

#361
D-Nblog

D-Nblog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 01.02.2015

View Postdaniel_sandu, on 03 martie 2022 - 14:55, said:

Felicitări!
ce le-ai zis?
Le-am arătat contract, ofertă, faptul că există firma, că are licență tot. Parte legislativă de abuz și înșelătorie, calcule cu banii plătiți în plus, facturile de la ENGIE. Au găsit și cei de la ANPC numere de ordonanțe, legi după care lucrează și a rămas că la vreo luni 07 martie 2022 ar trebui să-mi dea vreo 1630 lei bani plătiți în plus la ENGIE prin nerespectarea ofertei preț fix 3 luni până în 31 ianuarie 2022. Firma există, au văzut cei de la ANPC, oferă gaze s.a. Pur și simplu înșelătorie, abuz și ce-i asta FUI?! Normal trebuia decis și să se anuleze cele de la ENGIE și să fiu în continuare la Electric & Gas Power Trade SRL cel puțin la noua lor ofertă și oferta trebuia făcută de Electric & Gas Power Trade SRL în luna ianuarie 2022 în care să zic: da nu de la 1 februarie 2022.

Edited by D-Nblog, 04 March 2022 - 15:41.


#362
D-Nblog

D-Nblog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 01.02.2015
A trecut o lună de zile. Nu mi-am primit banii! Nu știu ce să mai fac. Decizie există, decizie ANPC

#363
dan_padure

dan_padure

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 12.05.2002
eu am rezolvat in final cu indexul cu care m-au aruncat la engie
in final s-a rezolvat cu reclamatia la anre, cand le-a scris anre au stiut sa rezolve. cand le-am scris eu s-au facut ca ploua

#364
D-Nblog

D-Nblog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 01.02.2015

View Postdan_padure, on 28 martie 2022 - 20:59, said:

eu am rezolvat in final cu indexul cu care m-au aruncat la engie
in final s-a rezolvat cu reclamatia la anre, cand le-a scris anre au stiut sa rezolve. cand le-am scris eu s-au facut ca ploua

În final la mine cu indexul nu prea erau probleme. Doar cu rezilierea abuzivă la 12x preț mai nou. ANRE a zis că e nefondat, ANPC mi-a dat dreptate, a scris că trebuie să îmi dea cât am calculat și nu-mi dă nimic! Am sunat la ANPC și tot amână silirea lor. Cred că îmi mai rămâne executarea silită? Cine o plătește?

#365
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,604
  • Înscris: 08.08.2007
Singuru lucru ce poti face sa te plangi maideparte la ANPC ca nu respecta decizia,

Eu am ramas cu o singura problema ca indexul de trecere de la ENGIE -> EON ii gresit... am trecut din 06.01.2022 la EON si Engie ma factureaza cu indexul din 11.01.2022 .....

#366
oltycus

oltycus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.08.2013
Mai este cineva la firma asta, la energie electrica ?
Mi-au marit abonamentul la 6,49 Ron/zi (de la 0,36), desi in contract este stipulat ca abonamentul este o componentata fixa. Practic, valoarea abonamentului depaseste restul facturii.

#367
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,604
  • Înscris: 08.08.2007
Nu au fost aruncat in decembrie la FUI?

#368
georgepopoiu

georgepopoiu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 01.07.2016

View PostHeavyd, on 03 aprilie 2022 - 10:09, said:

Nu au fost aruncat in decembrie la FUI?
La FUI si-au aruncat clientii la gaze!

View Postoltycus, on 03 aprilie 2022 - 07:45, said:

Mai este cineva la firma asta, la energie electrica ?
Mi-au marit abonamentul la 6,49 Ron/zi (de la 0,36), desi in contract este stipulat ca abonamentul este o componentata fixa. Practic, valoarea abonamentului depaseste restul facturii.
Nu cred ca mai sta nimeni intreg la minte la "scorurile" pe care le au!

#369
D-Nblog

D-Nblog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 01.02.2015
A mai trecut o vreme. Nici acum nu am primit banii!

#370
D-Nblog

D-Nblog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 01.02.2015

View PostHeavyd, on 29 martie 2022 - 19:47, said:

Singuru lucru ce poti face sa te plangi maideparte la ANPC ca nu respecta decizia,

Eu am ramas cu o singura problema ca indexul de trecere de la ENGIE -> EON ii gresit... am trecut din 06.01.2022 la EON si Engie ma factureaza cu indexul din 11.01.2022 .....
Am fost marți la Brașov sau luni, am trimis scris la satu mare și la Brașov iar și joi cei de la EGP mi-au virat banii în cont. E și un atașament la facturi, nu se poate descărca pentru că așa e la ei; documentul întârzie să apară câteva zile. Și la engie când vine factura, la fel!

Astfel, după multe luni și cu ajutorul ANPC s-a rezolvat. Am primit prejudiciul creat prin rezilierea abuzivă de către EGP. Nu am fost chiar așa păgubit. Cel puțin pe lunile de ofertă n-am pierdut nimic (noiembrie 2021 - 31 ianuarie 2022). Doar din februarie martie 2022... Ș-acum posibil să închid gazul că se încălzește afară.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate