Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Inlocuire Intrerupator Comutator cu Releu

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
M-A-R-I-U-S

M-A-R-I-U-S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 29.08.2010
Am o betoniera careia i s-a stricat intrerupatorul de on/off, pe el sunt scrise urmatoarele informatii:

KJD17B / 18A(AC-1)/15A(AC-3)

Am gasit asta ca inlocuitor, insa nu sunt sigur daca e ce trebuie (AC-3 220V 16(15)A), ca forma si nr. de pini (5) pare ok.

Edited by M-A-R-I-U-S, 31 August 2021 - 10:21.


#2
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
Cel mai probabil da. Important ar fi ca intrerupatorul nou sa aiba o capabilitate de curent (ex.: 16A) la fel sau mai mare decat butonul original sau decat este nevoie prin acel circuit. Fiind pe o betoniera presupun ca este curent continuu , deci nu m-as stresa cu tensiunea (faptul ca scrie ca suporta si 230 V e ... f. bine :) )

#3
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View PostM-A-R-I-U-S, on 31 august 2021 - 10:17, said:

Am o betoniera careia i s-a stricat intrerupatorul de on/off, pe el sunt scrise urmatoarele informatii:

KJD17B / 18A(AC-1)/15A(AC-3)

Am gasit asta ca inlocuitor, insa nu sunt sigur daca e ce trebuie (AC-3 220V 16(15)A), ca forma si nr. de pini (5) pare ok.
Ce ai găsit ca înlocuitor este aproape identic cu ce ai pe betonieră. Diferența este că bobina este conectată intern doar la un capăt, celălalt capat este disponibil pentru a introduce protecție termică sau alte funcții.
Dacă întrerupătorul lucrează singur, trebuie legat capătul liber la fel ca la cel defect. În acest fel ai protecție la cădere tensiune și tensiune mică.

Edited by barbu78, 08 September 2021 - 10:47.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate