Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...
 Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 

Husa exterioara masina

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,793
  • Înscris: 25.11.2009
Avand in vedere fenomenele meterologice si faptul ca nu circul decat in weekend cu masina m-ar tenta o husa dar nu stiu cat de practica e, adica ocupa mult loc in portbagaj dupa ce o dai jos ? Ca una e ambalata de nou, nu o mai poti face la loc cum a fost in cutie. Foloseste cineva ?

#2
dell99

dell99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,005
  • Înscris: 29.09.2008
Nu ocupa mult loc dar devine imputita de nu o mai bagi in masina, daca mai ai si caini prin cartier sa o marcheze aia e. Eu am avut vreo 2 saptamani cat am plecat in concediu si cand m-am intors am zis ca o spal sa o pun bine dar mi-a fost sila si am aruncat-o. Evident ca se poate spala daca ai unde si timpul necesar.

Edited by dell99, 29 July 2021 - 09:37.


#3
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Cred ca e cam scarbos cand o strangi si o dai jos din masina, rahat de porumbel pe ea, etc... :)

#4
legalizes_crime

legalizes_crime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 13.08.2006
folosesc,foarte buna,atata timp cat o lasi pe masina.daca o lasi cateva zile,devine murdara.E foarte dificil sa te joci cu ea, (o pui / o scoti) tinand cont ca daca ajunge  praf pe partea ce se pune pe masina e pericol de a produce zgarieturi.
eu folosesc de unica folosinta,cand plec in concediu o pun apoi o arunc.la urmaturul concediu cumpar alta.
este pe emag pe la 200 de lei

#5
AztecWarrior

AztecWarrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,031
  • Înscris: 17.02.2020
Am avut una argintie ce refecta bine lumina solara, usoara facuta din nylon ce semana cu materialul de umbrele. Proteja bine de praf si ploaie si a fost ieftina.
Dezavantaje - vantul puternic a rupt cele 4 puncte de ancorare si pe vant nu mai putea fi folosita. La vant slab si moderat statea si fara ancorare.
Dupa 3-4 luni a inceput sa se sfasie si cam asta a fost viata ei.
Cumpara una "heavy duty" - sunt si antigrindina.
Alea de calitate le recunosti dupa materialul gros si dupa faptul ca au "puf" pe interior ca pe anmalele plusate

#6
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,262
  • Înscris: 26.06.2009
Depinde cat de mult esti "psihologic atasat" de masina :-)

Nu recomand una universala - desi este mai ieftina, nu se potriveste perfect. Am un vecin care a luat una de la Lidl (aparent foarte faina si pret bun, 50 sau 70 lei). La un vant mai puternic cele 4 catarame de pe margini (cele care blocheaza curelele care se baga sub masina) au frecat pe aripile masinii (din cauza vantului puternic) si i-au lasat 4 zgarieturi de zici ca a dat cineva cu un smirghel pe ele :-(

Sunt huse dedicate pentru masina, dar pretul este de 3-400 lei. Gasesti chiar cu un mic burete pe interior care protejaza in situatii de grindina. De fapt chestia asta mi se pare singura utilitate, nu prostii de genul protejat de soare, praf, etc. Nu va fi practica sa o tot pui in portbagaj, dar nici nu va fi de unica folosinta. In cel mai rau caz o duci la o spalatorie manuala, o speli bine (pui pe masina) si apoi se usuca in parcare. Am vazut chiar zilele trecute unul la spalatorie care spala masina in boxa cu husa pe ea :-D

#7
realnick

realnick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 22.10.2007
Am si eu una de pe Emag. Te anunt cum e dupa ce o scot din cutia in care e de vreo 8 luni. Am vandut masina "de colectie" fix dupa ce am luat husa. Pare destul de solida, are doua straturi.De spalat cred ca merge si in cada, dar te chinui.

#8
cotizo_dacul

cotizo_dacul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,192
  • Înscris: 09.01.2009
Poti sa o speli si pe masina.Nu este  nevoie sa  o duci in cada.Eu  folosesc  husa  de 12  ani ,si pot sa iti  zic ca  protejeaza  ff  bine.Plus  ca  o dai  jos  dupa masina ,vara   iarna nu mai trebuie sa  te chinui sa iti cureti  geamurile.Singurul dezavantaj (desi  eu nu il consider  dezavantaj)este ca  intodeauna trebuie sa o pui pe masina  curata.ADica nu merge sa o pui  pe masina plina de praf sau noroi.Eu mereu mi-am luat husa  dintarg la vitan,este  o husa vatuita pe interior iar in exterior este cauciucuata.pret 110 ron.

#9
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,531
  • Înscris: 01.12.2001
Am avut și folosit maxim o luna. Greu de pus și de scos.
Daca e plouată și murdara când o scoți, renunți repede la ea


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate