Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Comisia Europeană a aprobat tranzacţia prin care Orange preia fostul Romtelecom şi devine un gigant cu operaţiuni fixe şi mobile.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#37
FANCHELSEA-BVB-MILAN

FANCHELSEA-BVB-MILAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 30.07.2018
eu nu înțeleg de ce atâta agitație Mai ales dacă ne uităm pe ce oferă Telekom în momentul ăsta pe televiziune cel puțin pe zona asta abonații Telekom vor avea de câștigat și plus că cine vrea să rămână  rămâne cine nu va pleca sau deja plecat eu am făcut asta de anul trecut și ca să mă întorc vreodată trebuiesc să se întâmple multe lucruri enorm de multe lucruri că știu foarte bine Ce înseamnă experiența Telekom Romtelecom și nu e suficient să zicem doar păstrarea și investițiile în televiziunea de sport

Oricum dacă ne ducem în istorie putem spune că în sfârșit  Romtelecom ajunge la Orange pentru că inițial Orange a vrut să cumpere Romtelecom și chiar și cu oferta mai bună numai că sa decis altfel

#38
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,210
  • Înscris: 26.06.2009

View PostFANCHELSEA-BVB-MILAN, on 30 iulie 2021 - 20:15, said:

Oricum dacă ne ducem în istorie putem spune că în sfârșit  Romtelecom ajunge la Orange pentru că inițial Orange a vrut să cumpere Romtelecom și chiar și cu oferta mai bună numai că sa decis altfel
Cam fals... Initial au fost: STET, Deutsche Telekom, France Telecom, KPN Olanda si OTE Grecia. France Telecom (Orange) si Deutsche Telekom (pe atunci nu era actionar OTE) nici macar nu au prezentat oferte.  http://www.ziua.ro/d...-07-06&id=67226

Oricum ca sa vezi cum se intoarce roata :-)

#39
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
Apropo de cladirile Telekomului: la mine in oras cladorea a fost preluata de Banca Transilvania, dar inca mai are bannerul cu "de vanzare" si ceva nr. de telefon si adresa de mail de la telekom. Nu stiu care e situatia, dar cei de la BT au bagat bani seriosi in cladirea aia.

#40
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,833
  • Înscris: 06.11.2018
"Dupa finalizarea tranzacției, care va avea loc cel mai probabil în septembrie-octombrie 2021, Orange va demara procesul de migrare a clienților în reteaua Orange și integrarea operațională și comercială dintre (deja fostul) Telekom Fix si actuala Orange Romania. Ulterior, va avea loc fuziunea juridică a celor doua companii, fuziune ce va fi guvernată de acordul strategic semnat între statul roman și Orange în 2020. Statul roman va deține 20% din entitatea fuzionata, respectiv noul Orange România care va însemna Telekom fix+actuala Orange', au declarat vineri pentru HotNews.ro surse guvernamentale apropiate tranzacției.

https://economie.hot...range-surse.htm

Edited by IceCoolExtreme, 31 July 2021 - 08:42.


#41
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Aștept cu interes ce soluție vor adopta pt DTH: 31,5 sau 39.
O perioadă vor merge cu ambii, dar apoi vor rămâne cu un singur satelit.
Cred că vor migra pe Hellas pt că are acoperire mai mare in Europa.
Și mulți clienți sunt cu DTH prin Europa.



#42
FANCHELSEA-BVB-MILAN

FANCHELSEA-BVB-MILAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 30.07.2018
am și eu altă întrebare pentru voi de mai bine de o săptămână canalele de sport ale Telekom sunt proprietatea Orange România SA De ce abonații Orange nu beneficiază de aceste canale?!?  bănuiesc că un acord provizoriu se putea face și de închis Nu știu dacă se mai închid că au luat recent liga a doua și ei împreună cu Digi și look

#43
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,210
  • Înscris: 26.06.2009
Probabil dureaza pana le rebranduiesc, pana aliniaza solutiile, etc. Faptul ca au anuntat de cateva zile nu inseamna ca totul va fi integrat instant :-)

#44
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,005
  • Înscris: 27.02.2006

View Postpufonel, on 30 iulie 2021 - 23:08, said:

Apropo de cladirile Telekomului: la mine in oras cladorea a fost preluata de Banca Transilvania, dar inca mai are bannerul cu "de vanzare" si ceva nr. de telefon si adresa de mail de la telekom. Nu stiu care e situatia, dar cei de la BT au bagat bani seriosi in cladirea aia.
banca transilvania este chirias al telekomului. nu au cumparat nimic. au inchriat doar spatiul in care isi desfasoara activitatea agentia bancara. la etaj inca sunt echipamente telekom si la parter de asemenea este spatiul telekom. de aceea nu a disparut afisul cu vanzarea cladirii. ca sa stii si cine va cumpara va fi obligat de telekom sa le pasteze echipamentele in cladire o lunga perioada de timp.
de aceea nu cumpara nimeni si pretul este unul destul de mare si cu clauza sa nu ii dea afara echipamentele.

https://realestate.t...alenii-de-munte

#45
dany23ro

dany23ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,174
  • Înscris: 16.08.2007

View PostFANCHELSEA-BVB-MILAN, on 31 iulie 2021 - 10:12, said:

am și eu altă întrebare pentru voi de mai bine de o săptămână canalele de sport ale Telekom sunt proprietatea Orange România SA De ce abonații Orange nu beneficiază de aceste canale?!?  bănuiesc că un acord provizoriu se putea face și de închis Nu știu dacă se mai închid că au luat recent liga a doua și ei împreună cu Digi și look
Ai in grila posturile look sport care transmit aceleasi competitii.cu siguranta cat de curand vor beneficia si abonatii orange si de posturile telekom sport pana in septembrie-octombrie cand se incheie integrarea sigur veti beneficia si de aceste posturi de sport.

#46
FANCHELSEA-BVB-MILAN

FANCHELSEA-BVB-MILAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 30.07.2018
eu nu sunt abonat Orange numai că odată cu cedarea licențelor Orange plătește ceea ce plătea Telekom până de curând și recent liga a doua secundă de la noi Orange nu plătește din buzunarul propriu plătește din buzunarul abonaților de asta zic

#47
dany23ro

dany23ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,174
  • Înscris: 16.08.2007
Se primesc deja notificari prin e-mail ca incepand cu data de 28 septembrie site-ul pentru telekom v-a fi https://fix.telekom.ro
asta insemna ca tranzactia se apropie de final iar abonatii vor trece cu aceasta data la orange.

#48
viogeny

viogeny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 27.11.2010
Am mai spus că preluarea se face în perioada 21-30 septembrie.

#49
viogeny

viogeny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 27.11.2010
Am mai spus că preluarea se face în perioada 21-30 septembrie.

#50
dany23ro

dany23ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,174
  • Înscris: 16.08.2007

View Postdany23ro, on 15 septembrie 2021 - 18:30, said:

Se primesc deja notificari prin e-mail ca incepand cu data de 28 septembrie site-ul pentru telekom v-a fi https://fix.telekom.ro
asta insemna ca tranzactia se apropie de final iar abonatii vor trece cu aceasta data la orange.
fac o rectificare.sietul este operat de orange NU DE TELEKOM.
sietul telekom ramane www.telekom.ro

Edited by dany23ro, 15 September 2021 - 18:49.


#51
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,833
  • Înscris: 06.11.2018
Informare!
În perioada 23 - 28 septembrie 2021 se vor derula o serie de lucrări necesare pentru actualizarea sistemelor IT ale Telekom Romania Mobile (TKRM) și Telekom Romania Communications (TKR), prin urmare, procesarea unor solicitări și funcționarea anumitor servicii de asistență pot întâmpina dificultăți în perioada respectivă.

Te asigurăm că toate echipele noastre se dedică rezolvării solicitărilor clienților în cel mai scurt timp și că vom încerca să minimizăm impactul acestor situații.
https://www.telekom.ro/informare/

#52
marse212

marse212

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 14.02.2007
del

Edited by marse212, 29 September 2021 - 21:10.


#53
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,833
  • Înscris: 06.11.2018
Tranzacţia care schimbă piaţa de telecom din România: Orange pregăteşte anunţul preluării oficiale a fostului Romtelecom, devenind un gigant cu afaceri anuale de 2 mld. euro. Conducerea Telekom Fix va fi preluată de Andrei Popovici. Anunţul, după 6 zile în care ultimele legături între sistemele de IT ale Telekom Fix şi Mobil au fost rupte
https://m.zf.ro/busi...nuntul-20280284

#54
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,623
  • Înscris: 07.02.2003
https://economie.hot...tatul-roman.htm
"Orange a anunțat finalizarea achiziției Telekom Fix România și primele schimbări. Marea întrebare: Ce a câștigat statul român?"

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate