Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...
 Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 

Ultimul film vazut (II)

* * * - - 11 votes
  • Please log in to reply
1459 replies to this topic

#433
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,689
  • Înscris: 22.05.2011
Asta: https://www.imdb.com/title/tt0106215/

Ok, probabil ca trebuia trecut la clasice/vechituri dar eu l-am vazut azi, remastered 4k, ma rog, gimmick aiurea ca nui poti ascunde varsta.

Totusi, e o dementa totala! Almodovar early work as producer, e dintr-o lume paralela. iti explodeaza neuronii ce expunere, executie si atmosfera.

Drama intimitatii geamanului siamez + multe alte aspecte inedite, idei ce nu am mai vazut ever :).

#434
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,810
  • Înscris: 15.06.2007
Archives.. sfarsitul m-a dezamagit total, mi-a dat senzatia ca am pierdut timpul cu vizionarea..
Altfel un film tipic SF, pana se transforma din Omul bicentenal in Matrix.

https://m.imdb.com/t...ef_=ext_shr_lnk

Edited by tfmercedez, 13 January 2023 - 21:45.


#435
yuukan

yuukan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,017
  • Înscris: 16.01.2010
Knives Out (2019)

Wow, wow ce film holy sh*t, ăsta se poate numi film. G-e-n-i-a-l, nu știu prin ce minune au reușit să scoată așa ceva. Nici o secundă de plictiseală de la început până la sfârșit te ține în priză mai ceva ca un film de acțiune. Foarte, foarte bun.

#436
IaBaDaBadU

IaBaDaBadU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 05.05.2022
Eu am incercat de vreo 3 ori sa ma uit la el. Pana la urma l-am sters 😆

#437
yuukan

yuukan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,017
  • Înscris: 16.01.2010
Nu e pentru oricine clar trebuie să îți placă genul plus că are un build up la început până pune la punct story-ul.

#438
Pudu

Pudu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 20.10.2020
Am vazut un film interesant despre paradoxul calatoriei in timp, Predestination (2014). 7/10
Merita urmarit.

#439
pepino88

pepino88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 26.12.2015
The Forgotten Battle - 9/10
Un film bun. Recomand!

#440
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 12.03.2010

View PostPudu, on 15 ianuarie 2023 - 09:32, said:

Predestination (2014)[/b]. 7/10
Merita urmarit.
Care-i ăsta, ăla in care ăla (aia) e si el (ea) si mă-sa si ta-su in acelasi timp? Yep, film rar de prost, printre putinele la care as cere timpul pierdut inapoi.

#441
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,375
  • Înscris: 23.05.2003
The Banshees of Inisherin.

Cum ar zice americanii Less is more .
Doi actori principali, doi actori secundari și alți câțiva pentru atmosferă.
Un sătuc uitat de lume pe o insulă irlandeză prin 1923.
O felie de viață scrisă/regizată/jucată/ambientată superb.
M-a făcut să zâmbesc, să fiu trist, să meditez, ce să zic, m-a ținut două ore la TV fără să ies la o țigară sau la budă. :)

Aș zice că merită două ore din viața voastră.

#442
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 17.01.2012
Murder by Death - vechi, antic si de demult (ca si actorii), dar de 10x mai amuzant(i) decat comediile/parodiile de azi - cum ar fi ceapa lui Rian Johnson.

Edited by octav727, 18 January 2023 - 13:57.


#443
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.04.2010
Bandit  (2022)  -  7,5/10  -  "recital" al actorului  Josh Duhamel in acest film canadian, in care apare in rol secundar si Mel Gibson. Film inspirat din intamplari reale.

Edited by raul_6776, 19 January 2023 - 09:19.


#444
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.04.2010
Confess, Fletch  (2022)  -  7/10  -  Jon Hamm  in rolul lui Fletcher, ziarist de investigatii si iubitor de arta.

Edited by raul_6776, 21 January 2023 - 14:14.


#445
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,472
  • Înscris: 24.02.2017
TERMINUS PARADIS  - 1998  Il gasiti la liber pe Youtube daca vreti sa il vedeti /revedeti.

Eu am ramas cu mixed feelings ...  Nu il pot considera o capodopera , insa nici o porcarie. In primul rand nu ii inteleg titlul . Nu imi exprima nimic. Care paradis ? Care terminus ? Bezna.

Doi, am citit un pic despre actorul  principal, Costel Cascaval.   Nu e grluma, chiar asa il cheama.  A ramas orfan de mic intai de mama , apoi la 7 ani de tata. Si-a petrecut copilaria in casa de copii iar armata a facut-o chiar la un batalion disciplinar. Dupa revolutie a intrat cu nota 10 la IATC, lucru atipic.

Ce sa mai zic,.... daca aveti vreo opinie, lasati-o aici. Nu am gasit topic dedicat.
Multumesc.

#446
yuukan

yuukan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,017
  • Înscris: 16.01.2010
Kung-fu Hustle - un fel de acțiune - bătăi, comedie cu fantasy. Mi-a plăcut banda de toporiști și unele personaje care îs hilare.

Eram curios de nota pe IMDb care e 7.7,  destul de entertaining.

https://www.imdb.com/title/tt0373074/

View PostPudu, on 15 ianuarie 2023 - 09:32, said:

Am vazut un film interesant despre paradoxul calatoriei in timp, Predestination (2014). 7/10
Merita urmarit.

Caută Timecrimes, link:

https://www.imdb.com/title/tt0480669/

Edited by yuukan, 23 January 2023 - 00:23.


#447
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 12.03.2010
I Still See You (2018), o premiza misto si cu potential (comparativ cu prostiile cu zombalai după care se omoară lumea) materializata dintr-un film ieftior. Avea (are) toate chestiile să-mi placa, dar cumva, n-a făcut click pina la capăt (ca la o pușcă cu flinta, la care apeși trăgaciul, cocosul lovește cremenea, da' nu ia foc). Cred ca o sa caut cartea.

Păcat si de Lionsgate, e un underdog care vrea sa se ia de marii producători si distribuitori, si uneori le iese, dar de si mai multe ori nu.

#448
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,464
  • Înscris: 02.09.2016
Jung_E   7/10
Este un film științifico-fantastic din Coreea de Sud (2023), scris și regizat de Yeon Sang-ho, cu Kang Soo-yeon, Kim Hyun-joo și Ryu Kyung-soo în rolurile principale
După ce am urmărit trailerul, mă așteptam să fie un SF de acțiune! insa situatiunea se dezvolta, avanseaza si creste catre un final neasteptat ... un pic de rabdare deoarece povestea, situatiune merita.
Premiera a avut loc in urma cu cateva zile dar din pacate Kang Soo-yeon (În 1987, Kang a devenit primul actor coreean care a câștigat premiul pentru cea mai bună interpretare  la Festivalul de Film de la Veneția) a decedat inaintea acestei premiere..Ea avea 55 de ani.
Trailer

#449
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View Postadisluc, on 23 ianuarie 2023 - 22:57, said:

Jung_E   7/10
Este un film științifico-fantastic din Coreea de Sud (2023), scris și regizat de Yeon Sang-ho, cu Kang Soo-yeon, Kim Hyun-joo și Ryu Kyung-soo în rolurile principale
După ce am urmărit trailerul, mă așteptam să fie un SF de acțiune! insa situatiunea se dezvolta, avanseaza si creste catre un final neasteptat ... un pic de rabdare deoarece povestea, situatiune merita.
Premiera a avut loc in urma cu cateva zile dar din pacate Kang Soo-yeon (În 1987, Kang a devenit primul actor coreean care a câștigat premiul pentru cea mai bună interpretare  la Festivalul de Film de la Veneția) a decedat inaintea acestei premiere..Ea avea 55 de ani.
Trailer

vai ce prostie de film.
posibil si pentru ca nu ma inteleg DELOC cu filmele coreene. nu am vazut unu' in care personajele sa nu o ia razna.

#450
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,464
  • Înscris: 02.09.2016

View PostDeathRipple, on 23 ianuarie 2023 - 23:08, said:

vai ce prostie de film.
posibil si pentru ca nu ma inteleg DELOC cu filmele coreene. nu am vazut unu' in care personajele sa nu o ia razna.
No problemo, fara poezie, viata e pustiu!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate