Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

V-ati alege o partenera cu copil?

* * * - - 10 votes
  • Please log in to reply
1380 replies to this topic

Poll: V-ati alege o partenera care are deja copil? (254 member(s) have cast votes)

V-ati alege o partenera care are deja copil?

  1. Voted Da, chiar si daca nu am mai face alti copii (118 votes [46.46%] - View)

    Percentage of vote: 46.46%

  2. Voted Nu, sub nicio forma (107 votes [42.13%] - View)

    Percentage of vote: 42.13%

  3. Da, doar daca am mai face inca un copil impreuna (29 votes [11.42%] - View)

    Percentage of vote: 11.42%

Vote Guests cannot vote

#1081
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,710
  • Înscris: 09.05.2008

View Postcatalina1, on 07 iunie 2022 - 17:29, said:


Aici problema nu era ca e mama, ci cum o crescuse pe fica-sa
In spiritu' vremurilor.
O saptamana cu ma-sa, una cu tac-so.
Unu ii spune Hăis, altu' Cea, iese kinderu' multilateral dezvoltat.
Bine, nu top mondial ca utopium, da' macar bugetar de succes ca Flat tot iese.
Daca e si corect politic ca andreic deja vorbim de un castig major pentru viitoarea societate.

Bine ca n-o mai apuc. :harhar:

Edited by futurist, 07 June 2022 - 17:43.


#1082
cosmin_235423

cosmin_235423

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 17.06.2018

View Postvrajitoruldinoz, on 07 iunie 2022 - 17:13, said:

la mine la liceu  .... După liceu
ca si colegul de mai sus sunteti niste copii ramasi blocati in anii de liceu.
probabil cei mai buni ani ai vostrii.
deh, copilaria e cea mai frumoasa perioada a vietii pentru unii.

nu pot decat sa-ti urez un glorios Grow Up! desi am mari dubii.

View Postfuturist, on 07 iunie 2022 - 17:42, said:

O saptamana cu ma-sa, una cu tac-so.
Unu ii spune Hăis, altu' Cea, iese kinderu' multilateral dezvoltat.
sa vezi cum sunt aia cu parinti din civilizatii diferite.
vorbesc limba cailor

atata timp cat mama e fericita, restul conteaza mai putin

Edited by cosmin_235423, 07 June 2022 - 18:14.


#1083
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,704
  • Înscris: 21.06.2016

Quote

ca si colegul de mai sus sunteti niste copii ramasi blocati in anii de liceu.

Te agati de cuvinte ca sa te convingi ca ai dreptate. N-am nevoie sa mai cresc, am crescut destul.
Eu am prieteni (cu care tin legatura si ma vad) din 3 etape distinte si foarte diferite ale vietii, si da liceul e una din ele. E normal sa il adaug pentru ca aduce diversitate.

Edited by vrajitoruldinoz, 07 June 2022 - 20:45.


#1084
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

View PostJayanti, on 05 iunie 2022 - 19:02, said:



Cu cât "revii la realitate" și iei o hotărâre mai repede cu atât o să fie mai bine.

Da, aia este, orgoliul că nu poți s-o ai și că ți-a tăiat macaroana prea repede.


Am revenit la realitate destul de repede. Am terminat o cu ea, ma rog, ea cu mine, pe motiv ca a tot incercat sa aiba o relatie cu mine dar nu poate si ca vrea sa fie singura si linistita.

#1085
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,577
  • Înscris: 10.04.2009
mai bine, pentru TINE

incearca la una fara remorca :D si vei vedea ca e mai ok (macar la inceput :lol:)

#1086
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

View Postbeavis03, on 26 iunie 2022 - 23:37, said:

mai bine, pentru TINE

incearca la una fara remorca :D si vei vedea ca e mai ok (macar la inceput :lol:)



Dar ce crezi, dupa 2 saptamani ma baga iar in seama si reluam relatia.. pana acum 2 zile cand i a trimis pe instagram o fosta de a mea niste conversatii. Ma bagase respectiva in seama acum cateva luni si am vorbit niste chestii cu ea dar nu ne am vazut.

Ma bagase in seama si acum cateva zile si am vorbit la misto amandoi niste chestii care nu trebuiau vorbite in mod normal. Oricum nu voiam niciunul din noi sa ne vedem. M a bagat iar in seama acum 2 zile sa mi scoata ochii in legatura cu relatia mea, s a enervat si i a trimis conversatiile.

Iti dai seama ca femeia in secunda 2 m a blocat peste tot si n am mai avut cum sa rezolv ceva. Aia e.

#1087
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Deci in toata aceasta telenovela copilul n-a avut nici un rol. E ca  in filmele alea cu Bruce Willis cap de afis, da de fapt doar trece putin prin cadru.

#1088
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022
Tot la voi ajung sa ma plang ca nu am unde..de atunci cu conversatiile n am mai auzit nimic de ea. A fost ziua ei acum 2 zile si i am trimis azi un trandafir criogenat super frumos la munca prin glovo, ca asa am simtit. Nici macar un multumesc sau orice altceva nu mi a spus. Nu inteleg cum poate sa fie in halul asta. Nu stiu de ce am impresia ca i a pasat altei colege cadoul. Deci nu mai scap de senzatiile astea super proaste.

Alte sfaturi bune? Promit ca de data asta ascult 😂

Ati avut sfaturi foarte bune pana acum dar fraier eu ca nu am ascultat de ele.

#1089
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011
În locul lui cosmin, care e în concediu ori de odihnă ori de paternitate, ascultă aici: CE-I AIA, "CĂ AȘA AM SIMȚIT", EȘTI VREO OBOSITĂ TRISTĂ DEZORIENTATĂ CARE ARE-N CĂPĂȚÂNĂ DOAR EMOȚII?

Trebuie să ai puțină rațiune și să nu mai insiști.

Ea încearcă probabil să stea departe că a văzut că nu merge și o fi mai având și alte griji în viață, tu trimiți trandafiri criogenați super frumoși.

Dar dacă-ți place drama cu una cu care oricum nu te vezi mai departe, de ce nu?

#1090
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
A strins trandafirul la piept si i-a inghetat inima.

#1091
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

View PostJayanti, on 18 iulie 2022 - 18:56, said:

În locul lui cosmin, care e în concediu ori de odihnă ori de paternitate, ascultă aici: CE-I AIA, "CĂ AȘA AM SIMȚIT", EȘTI VREO OBOSITĂ TRISTĂ DEZORIENTATĂ CARE ARE-N CĂPĂȚÂNĂ DOAR EMOȚII?

Trebuie să ai puțină rațiune și să nu mai insiști.

Ea încearcă probabil să stea departe că a văzut că nu merge și o fi mai având și alte griji în viață, tu trimiți trandafiri criogenați super frumoși.

Dar dacă-ți place drama cu una cu care oricum nu te vezi mai departe, de ce nu?


Corect. Nu mergea si pana la urma cumva tot se termina.

Nu consider ca am gresit trimitandu i cadoul dar cel mai frustrant e ca nici macar nu s a obosit sa ma scoata de la block sa spuna un multumesc sau orice altceva.

Asta mi se pare ceva extraterestru.

Si daca se inversau rolurile si ma insela sau facea alte nenorociri tot o scoteam ma de la block sa i spun ceva si o bagam la loc.

E prima oara cand intalnesc asemenea rautate si orgoliu prost la o femeie.





#1092
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Sa inteleg ca mamica este de vina pentru “conversatiile” pe care le-ai avut cu fosta? Se pare ca ai fost niste conversatii pe cinste de ti-a dat ban total :first:

#1093
chinezzu2003

chinezzu2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 15.01.2015
Auzi BOSS (scuze expresia dar nu mă pot abține)
De ce puii mei i-ai mai trimis cadou din moment ce te-a și blocat nu înțeleg.
Văd că te tot mănâncă pe tine, și dacă reiei legătura cu ea peste o perioadă tot aici ajungi sa postezi că iar nu e bine.
Consideri răutate și orgoliu?
Las-o așa cum a picat că oricum nu mai e cale de întoarcere.
Tu trebuie sa te concentrezi pe tine și să îți vezi de ale tale că peste o perioadă o să îți treacă.
Și dacă la caz te va mai caută (șanse spre zero) nu mai ceda că oricum nu are rost.
Ideea că astfel de relații toxice nu-și au rostul indiferent de persoană.

#1094
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

View PostMosotti, on 19 iulie 2022 - 05:43, said:

Sa inteleg ca mamica este de vina pentru “conversatiile” pe care le-ai avut cu fosta? Se pare ca ai fost niste conversatii pe cinste de ti-a dat ban total :first:


Au fost da…daca nu ii trimitea si conversatii vechi care pareau recente era ok. I am demonstrat ca ce i a trimis ea erau de acum 2 ani dar tot degeaba.

Si ce am vorbit recent au fost niste chestii unde o luam la misto dar cine naiba s ar fi gandit ca ii trimite gunoaiele alea

View Postchinezzu2003, on 19 iulie 2022 - 07:03, said:

Auzi BOSS (scuze expresia dar nu mă pot abține)
De ce puii mei i-ai mai trimis cadou din moment ce te-a și blocat nu înțeleg.
Văd că te tot mănâncă pe tine, și dacă reiei legătura cu ea peste o perioadă tot aici ajungi sa postezi că iar nu e bine.
Consideri răutate și orgoliu?
Las-o așa cum a picat că oricum nu mai e cale de întoarcere.
Tu trebuie sa te concentrezi pe tine și să îți vezi de ale tale că peste o perioadă o să îți treacă.
Și dacă la caz te va mai caută (șanse spre zero) nu mai ceda că oricum nu are rost.
Ideea că astfel de relații toxice nu-și au rostul indiferent de persoană.


Incercasem sa vorbesc cu ea printr o cunostinta comuna. Ii zisese ca o sa ma sune ea cand o sa simta nevoia sa vorbim. “Daca o sa simta” citez 😂

O pusesem sa ii trimita conversatiile recente cu fosta si i am demonstrat ca ce ii mai daduse acolo erau conversatii de acum 100 de ani dar tot degeaba

#1095
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,893
  • Înscris: 21.04.2011

View PostAllx155, on 19 iulie 2022 - 00:26, said:


E prima oara cand intalnesc asemenea rautate si orgoliu prost la o femeie.
Sau auto aparare.
Lasă femeia in pace.

#1096
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
ai făcut greșeala să încerci să argumentezi rațional cu o femeie care a acționat emoțional
chiar dacă ai dreptate într-o astfel de situație, nu vei rezolva nimic.

ce îți închipui că s-ar fi întâmplat? ea te blochează pe motiv emoțional (primește conversații cu fosta și se supără). tu îi argumentezi ca la proces și te juri că sunt din cretatic.. așa și?
filmul s-a rupt. emoțional. pentru ea ești un mincinos. sau ceva neplăcut. nici o femeie nu va spune "ah, da, am evaluat greșit, acum că mi-a prezentat obiectiv argumentele voi fi super excitată și atrasă de el, vai ce sexy este el asa rațional"

florile le trimiți ca un gest frumos, nu ca să aștepți împăcare sau sex în schimb. dacă trimiți florile o faci dezinteresat, adică doar altruist
în urma trimiterii unor flori unei foste, se pot întâmpla 3 lucruri.
1. nu răspunde, nici o reacție = e nesimțită, o persoană decentă măcar mulțumește.. deci nu merita să i le trimiți oricum
2. spune mulțumesc și atât = e ok, reacția normală de om civilizat, dar nu te aștepta la blowjob instant sau ceva ca în filme
3. se întoarce la tine = depinde de situație, poate fi o ciorbă reîncălzită care nu duce nicăieri.. o persoană care e așa instabilă emoțional e de regulă redflag

View Postcatalina1, on 19 iulie 2022 - 08:23, said:

Sau auto aparare.

o floare reprezintă un atac?  despre ce apărare vorbești
e doar o nesimțită aia. putea să spună mulțumesc și gata

#1097
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Cum sa-i multumeasca daca nu mai vrea sa vorbeascacu el? Problema evidenta e in conversatii, putem sa vedem conversatiile? :lol:

#1098
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,893
  • Înscris: 21.04.2011
@Flat
Bullshit. Ai citit ce scria colegul in trecut? Nu a fost cinstit. Nu e nesimtita ca nu ii raspunde la florile alea.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate