Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

V-ati alege o partenera cu copil?

* * * - - 10 votes
  • Please log in to reply
1380 replies to this topic

Poll: V-ati alege o partenera care are deja copil? (254 member(s) have cast votes)

V-ati alege o partenera care are deja copil?

  1. Voted Da, chiar si daca nu am mai face alti copii (118 votes [46.46%] - View)

    Percentage of vote: 46.46%

  2. Voted Nu, sub nicio forma (107 votes [42.13%] - View)

    Percentage of vote: 42.13%

  3. Da, doar daca am mai face inca un copil impreuna (29 votes [11.42%] - View)

    Percentage of vote: 11.42%

Vote Guests cannot vote

#1
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016
Intrebarea este exclusiv pentru barbati.

E vorba intai de contextul in care barbatul nu are copii si nici nu mai urmeaza sa faca, dar adaug in poll si scenariul in care se mai face un copil, considerand asta un fel un troc.
Nu am zis casatorie, ci parteneriat, pentru ca sunt si persoane care intra intr-o relatie serioasa fara casatorie, dar in special la casatorie ma refer. Sau la ceva la fel de serios cum e casatoria, dar fara acte.

Edited by Notsure, 16 July 2021 - 09:49.


#2
CryTeku

CryTeku

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 938
  • Înscris: 29.11.2013
O persoana (barbat sau femeie) cu un copil nu este un virus viral, deci nu vad rostul acestei intrebari...

Ca sa iti raspund, da... pentru ca atunci cand tii la cineva, tii pentru ca iti place persoana respectiva de-a intregul, fie ea ca are copii, ca e neagra sau alba, cu maini sau fara, etc.

Te-ar condamna familia pentru asta? Atunci acea familie este un primitiva si ei sunt de condamnat. Suntem in 2021, persoane singure cu copii nu reprezinta o boala, ci doar au avut un ghinion in viata.

#3
sSorsy

sSorsy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 24.03.2017
NU!

#4
horny_hornet

horny_hornet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,431
  • Înscris: 15.10.2020
Da, de ce nu? Există niște mentalități în România și e greu pentru femeile divorțate cu copii să-și găsească pe cineva, în alte țări e altfel.

Edited by Barboso, 16 July 2021 - 11:57.
Limbaj.


#5
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,337
  • Înscris: 01.12.2001
Pune și opțiunea: copilul sa fie +14 ani, să nu te chinui cu pampers, colici, creșterea dinților, dusul la grădiniță și școală,...etc. ;)

#6
horny_hornet

horny_hornet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,431
  • Înscris: 15.10.2020

 dorin_2k, on 16 iulie 2021 - 09:57, said:

Pune și opțiunea: copilul sa fie +14 ani, să nu te chinui cu pampers, colici, creșterea dinților, dusul la grădiniță și școală,...etc. Posted Image
Aici ai dreptate, dacă ar avea copil mic, aș zice pas pentru simplul fapt că vreau să dorm bine noaptea. :lol:

#7
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,102
  • Înscris: 09.01.2007
Eu nu stiu decat de sotie, nu de partenera.
In termen absoluti DA, daca o femeie conteaza pentru tine restul vine la pachet.

#8
ccc190577

ccc190577

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 02.08.2020
In niciun caz .
Pentru ca nu exista iubire .

#9
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Ca sa iei decizia asta, trebuie sa te gandesti bine. Daca are copil nu inseamna ca are un handicap. Trebuie insa sa te gandesti daca esti genul care ar iubi acel copil. Sa iubesti copiii este usor, deci petrecand timp impreuna, va veti apropia. Vorbesc despre un copil mai mic. La 20 ani, nu mai ai nicio sansa sa ajungi la sufletul lui. Apoi, poate in primul rand, te gandesti daca o iubesti. In acest caz, ai trece peste provocari mai mari.
Am cunostinte care s-au casatorit cu femeie cu copil. Un cuplu au mai avut un copil. Tranzitia catre tata pentru primul copil a fost greoaie, desi tata biologic nu a vrut sa auda de el. Totusi, lucrurile par OK. AL doilea cuplu este deja in varsta. Tatal biologic a facut cateva greseli si in ce priveste copilul (l-a lasat 4 ore in masina inchia, in timp ce el a baut o cafea cu o colega). Aceasta este doar una. Ideea este ca tatal adoptiv i-a luat complet locul in sufletul copilului si atunci cand spune tata o face din toata inima si cu referire 100% la cel adoptiv. Din cate stiu, acesta chiar s-a comportat ca atare.

#10
stoshiba

stoshiba

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,842
  • Înscris: 22.02.2014
Nu

#11
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010
Acum la 28 de ani nu. Daca as fi singur la 40,50, atunci probabil ca as lua in considerare.

#12
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

 ccc190577, on 16 iulie 2021 - 10:00, said:

In niciun caz .
Pentru ca nu exista iubire .
Asta ai decis tu, Chuck Norris?

#13
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
NU
ia doza de înțelepciune de la nenea ăsta

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MdzLfiLCkrc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#14
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,438
  • Înscris: 10.08.2005

 Notsure, on 16 iulie 2021 - 09:46, said:

Intrebarea este exclusiv pentru barbati.
Intrebarea a mai fost propusa, cu permisiunea voastra, doresc sa-mi schimb punctul de vedere.
NU!

#15
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

 horny_hornet, on 16 iulie 2021 - 09:56, said:

Da, de ce nu? Există niște mentalități în România și e greu pentru femeile divorțate cu copii să-și găsească pe cineva, în alte țări e altfel.


Cine le pune sa faca alegeri proaste ? Multe se combina cu bombardieri si isi bat joc de cei buni si timizi care ar face orice pentru ele, le rad in nas si ii trateaza de sus, sunt nebune dupa papagali cu bmw, iar apoi cand le lasa plang. Majoritatea o merita.
Si in cele din urma, de multe ori e greu sa iti cresti propriul copil si iti face nervi fara nr, dar sa ai unul strain !

#16
TheWarrior

TheWarrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,065
  • Înscris: 16.10.2007

 YOUR_GOD, on 16 iulie 2021 - 10:01, said:

La 20 ani, nu mai ai nicio sansa sa ajungi la sufletul lui.
Eu cred ca e mai usor .......... bineinteles trebuie sa iti permita buzunarul :)

#17
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,438
  • Înscris: 10.08.2005

 horny_hornet, on 16 iulie 2021 - 09:56, said:

Da, de ce nu? Există niște mentalități în România și e greu pentru femeile divorțate cu copii să-și găsească pe cineva, în alte țări e altfel.
Cand lumea nu este pe aceasi lungime de unda cu tine nu inseamna ca are "niste mentalitati" sau prejudecati, poate inseamna ca au avut o experienta.

Edited by MarianG, 16 July 2021 - 10:12.


#18
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016
Trebuia sa adaug, barbatul avand sub 40-45 ani. Ca dupa 40-45 iti alini singuratatea mai mult decat sa ai o relatie. Ma refer sub 40-45, cand inca mai e pe baza de hormoni

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate