Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke
 

Samsung Galaxy Watch 4

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1929 replies to this topic

#1891
lone-wolf

lone-wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 27.06.2007
Dimpotriva, nu le mai vede. Am mai scris anterior, se desincronizeaza agenda: dispar unele contacte de pe ceas, uneori mai multe, alteori mai putine, desi aparent ceasul e sincronizat cu conturile Google/Samsung. Daca primesti apel de la un contact care nu mai e pe ceas, iti va aparea doar numarul, fara nume.  Iar daca pe ceas mai ”rezista” doar patru contacte (cum am patit eu) rezultatul e clar...

#1892
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,015
  • Înscris: 13.09.2007
La mine apar toate contactele în agenda de pe ceas, fiind sincronizată cu cea din contul Google, dar când primesc apel, arată contactul la cine vrea, total aleatoriu. Sau, primesc telefon de la un contact, mi-l afișează corect și dacă mă mai sună același contact peste o oră, două să zicem, afișează doar numărul, fără nume.

#1893
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 12.02.2014
Eu am avut GW4 până la sfârșitul lui decembrie - nu am avut niciodată, nicio problemă, de genul acesteia expuse de voi, mai sus. Și nici acum, pe GW6. Telefon Xiaomi.
Cred că e posibil să fie ceva setări bușite la voi, pe telefon, pe contul de google, pe ceas, pe undeva.

#1894
lone-wolf

lone-wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 27.06.2007
Exact.  Noi, toti, avem setarile busite. Tu esti singurul care are setarile corecte. Felicitari! Posted image

#1895
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 25.05.2006
Ce mai este cu tastatura de la google? La voi merge cu google keep? La mine încă nu!

#1896
geo741

geo741

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 07.09.2007
O solutie pentru contacte ar fi adaugarea codului de tara la contacte, in telefon.. (eu am incercat cu un singur contact, deocamdata, direct in contul de google, la contacte, pentru ca le sincronizez cu acesta) Deocamdata merge, probabil asta e problema, unele contacte apar pentru ca au deja codul....

#1897
lone-wolf

lone-wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 27.06.2007
Nu cred ca are legatura cu prefixul international, sau cel putin la mine nu e cazul. Eu am toate contactele salvate cu prefix international si tot am probleme: functioneaza ok cîteva săptămîni, dupa care brusc(de la o zi la alta, practic), fara sa modific absolut nimic nici pe ceas, nici pe telefon, imi dispar unele contacte, uneori mai multe, alteori mai putine. ”Recordul” a fost duminica trecuta, cînd au disparut TOATE contactele de pe ceas, iar ulterior, dupa ce am salvat pe telefon un contact nou, pe ceas a aparut noul contact, impreuna cu care a reaparut UN SINGUR contact din celelalte..... Posted image
Pe topicul dedicat Watch 6 spunea cineva ca o posibila cauza ar fi limba sistemului de operare de  pe telefon: adica, daca e in romana merge bine, daca e in engleza(saul alta limba) apar probleme. La mine sistemul e in engleza, astept urmatoarea desincronizare sa verific ipoteza. Daca se confirma, voi face o schimbare: schimb ceasul, la SO in engleza nu renunt. Posted image

Edited by lone-wolf, 17 February 2024 - 20:08.


#1898
geo741

geo741

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 07.09.2007
Nu stiu cum iti dispar contactele din agenda, eu ma refeream la faptul ca nu apare numele apelantului, solutia ar fi de adaugat prefixul de tara la contacte.

#1899
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,015
  • Înscris: 13.09.2007
Nu. Nu este o soluție. Am pus și cu prefix și fără. Uneori arată, alteori nu. Singura soluție și care merge 100% este să fie setată limba română.

#1900
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 12.02.2014
Da. Probabil că de-aia nu am probleme. La mine sunt setate pe RO, atât telefonul, cât și ceasul. Pe telefon folosesc True Phone, dacă ajută.
Totuși, mi se pare ciudat să aibă probleme la EN, mai ales dacă ambele (telefon și ceas) sunt setate pe EN.

#1901
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,015
  • Înscris: 13.09.2007
Vezi și discuția de pe topicul cu Watch 6. Și mie mi s-a părut ciudat.

#1902
lone-wolf

lone-wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 27.06.2007

Vizualizare mesajgeo741, pe 18 februarie 2024 - 12:59, a scris:

Nu stiu cum iti dispar contactele din agenda, eu ma refeream la faptul ca nu apare numele apelantului, solutia ar fi de adaugat prefixul de tara la contacte.
Pai nu apare numele apelantului fiindca apelantul nu mai e in agenda de pe ceas, deci ceasul nu-l recunoaste. Cel putin la mine asa e. Ai verificat tu si iti apare doar  numarul in agenda, fara sa aiba numele asociat?
Cum si de ce imi dispar contactele, nici eu nu inteleg, inca incerc sa aflu...

#1903
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,923
  • Înscris: 10.06.2008
Eu am o întrebare mai ciudata... Cu contacte am inteles... "asa face toate" sau poate e un feature de confidentialitate...:).

Stiti vreo aplicatie care ar putea fi utilizata ca lap counter iar incrementarea sa se faca in modul subacvatic prin apasarea unui buton?

Scop: numararea manuala a turelor la bazin. Senzorii sunt praf, nu ma pot baza pe ei.

#1904
rocada

rocada

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,032
  • Înscris: 07.11.2012

Vizualizare mesajmarselcj, pe 18 februarie 2024 - 13:40, a scris:

Nu. Nu este o soluție. Am pus și cu prefix și fără. Uneori arată, alteori nu. Singura soluție și care merge 100% este să fie setată limba română.
Merge setat doar ceasul pe RO sau trebuie si telefonul?

#1905
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,015
  • Înscris: 13.09.2007
Nu. Ambele se setează pe aceeași limbă automat. Dacă pui telefonul în engleză, automat trece și ceasul tot pe engleză, dacă pui pe română la fel, ambele trec pe română.

#1906
rocada

rocada

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,032
  • Înscris: 07.11.2012

Vizualizare mesajmarselcj, pe 19 februarie 2024 - 12:47, a scris:

Nu. Ambele se setează pe aceeași limbă automat. Dacă pui telefonul în engleză, automat trece și ceasul tot pe engleză, dacă pui pe română la fel, ambele trec pe română.
Pe naiba!
Nu am nici un chef să setez telefonul pe română.


#1907
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,923
  • Înscris: 10.06.2008
Cred ca m-am prins cum se instaleaza un esim. Problema e ca nu merge... Oare ptr ca sunt in roaming? Cred ca are sens.

#1908
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 12.02.2014
Nu cred că vei reuși în roaming. Mai ales dacă e de Vodafone. Eu nu am reușit prin aplicație, nicicum. Doar în Shop Vodafone au reușit. Mai trebuie să dea ceva dintr-o aplicație.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate