Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Android auto - full screen / full android pe unitatea mașinii tale.

  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 10.09.2007

 benis, on 12 iulie 2021 - 22:12, said:

Poți adăuga touchscreen pe bluetooth pe care îl conectezi la telefon.

Nu inteleg la ce te referi? probabil daca schimb displayul cu tot? Ori asta nu mi-e intentia

#20
zippo123

zippo123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 04.05.2003

View PostAl3xandrus, on 13 iulie 2021 - 14:27, said:

Nu inteleg la ce te referi? probabil daca schimb displayul cu tot? Ori asta nu mi-e intentia

unitatea ta media are doar mirrorlink ca protocol de conectare cu telefonul(mirrorlink protocol: nu inseamna ca iti face mirror 1 la 1 al ecranului by default - este similar AA).
S20-ul tau nu mai are mirrorlink enabled, de la Android 10 in sus. Trebuie sa cauti in telefon compatbil mirrorlink (adica de generatie mai vechie).
Chiar si asa, aplicatiile mirrorlink sunt specifice, si nu includ G-Maps sau Waze. Exista cateva trick-uri care merg pe anumite unitati (gen gama VW), unde prin mirrorlink iti poti mirrora complet telefonul pe ecranul unitatii media.
Fara touch este inutilizabil.

Edited by zippo123, 19 July 2021 - 09:17.


#21
Satrupmanaconasule

Satrupmanaconasule

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 27.03.2021

View PostAl3xandrus, on 12 iulie 2021 - 21:22, said:

In ce sens este cam inutilizabil? Ideea este ca am intrat si in meniul secret de la masina (Un Mercedes CLA) mirrorlinked enabled, deci sigur nu e de acolo problema, ci de la android probabil cum zici si tu :)

Am un S20 plus, ma gandesc ca si daca il tin pe Android Auto, cand pun cablu intra automat, poate ar trebui sa il dezactivez de pe telefon?

Nu prea am ce aftermarket sa pun caci ma gandesc ca ar trebui schimbat tot bordul si clar nu o sa fac asta. Da, m-ar fi interesat mirrorlink ca sa pot utiliza waze ca lumea, masina nu are touchscreen si clar nu a fost gandit de ex. la waze cu joystickul acela si e cam degeaba...
Pai inutilizabil in sensul ca niciun samsung din casa cu Android 11 nu mai vrea cu AA, am incercat un xiaomi si a mers insa nu stiu ce varianta de os avea, android 9, 10 vor, numai astea cu 11 nu au chef. Este plin peste tot de problema asta si se pare ca de vina este google in acest caz.
De asta imi place mie cu gogu, niciodata nu stii ce optiuni se deblocheaza la update, de data asta a fost incetarea functionarii AA .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate