Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Cum sa ma distrez la 20 ani?

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
111 replies to this topic

#55
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,392
  • Înscris: 27.08.2013
Învață și fă bani. În ordinea asta.

#56
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

View PostBucsaMobilul, on 02 iulie 2021 - 19:04, said:

Salutare forumisti ! Dilema mea e ca nu simt ca ma distrez, sau ca-mi traiesc viata
Pai traieste, lucreaza, infiinteaza o firma, devino faimos etc...

#57
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006

View PostBucsaMobilul, on 02 iulie 2021 - 20:18, said:

Oho iubesc fotbalul, dar în ultimul timp am mers numai cu necunoscuți, ei aveau echipă prestabilita și eu veneam ca să fie număr egal.
Cu bicicleta și chiar trotineta (mi-am luat și din asta) nu am cu cine merge, e frustrant.
Facebook nu e doar pentru poze cu mancare si flori, sunt grupuri multe de biciclisti cu care poti merge la ture.
Trotineta e mai mult un mijloc de transport urban cu care te poti simti bine.
incearca o tura pe munte, si acolo sunt grupuri, poate descoperi un nou hobby.

View Postterratec, on 02 iulie 2021 - 22:48, said:

Eu recomand renuntarea la trotineta. Mi se pare o jucaria hipsterista dedicata antisocialilor.

Nu te supara, dar daca tu esti etalonul inteligentei pe forum inseamna ca nu stam prea bine cu media :) . Daca a te deplasa cu 10 km/h fara efort inseamna ca esti hipster antisocial e clar ca undeva da cu minus im ecuatia asta. Daca iei in calcul trotineta electrica deja ai un mijloc de transport eficient. Si daca mergem mai departe la trotinetele de freestyle e clar ca n-ai auzit niciodata de action sports si ca mediul rural predomina.

#58
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Buey, ce forma artistica de a-l face taran...
Din pacate, pseudo-psihologia  practicata de unii se intalneste numai in medii orasenesti si pre-orasenesti.

#59
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005

View PostBucsaMobilul, on 02 iulie 2021 - 19:04, said:

...
iti gasesti o duduie si-ti umpli timpul si viata.

vrei distractie - butura muzica bla bla bla... nu esti genu... incearca sa te bucuri de ai, si nu au sa obti. cate un pic. acu doar visezi la cai verzi.

#60
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020
Bautura si manele si femei de sapte stele! Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8dzP9YfNzaI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#61
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Bautura si femei e suficient. Sari peste manele. Parerea mea.

#62
pelecaci

pelecaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 03.06.2008
da o cautare "jill kelly" pe google

#63
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,392
  • Înscris: 27.08.2013
Apropo de bicicletă, încearcă ture lungi de minim 100 de kilometri.
Scuze de off-topic: Nu văd butonul de quote, am vrut să răspund inițiatorului cu quote dar nu îmi apare butonul respectiv.

#64
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,716
  • Înscris: 21.06.2016

View PostBucsaMobilul, on 02 iulie 2021 - 19:04, said:

Salutare forumisti ! Dilema mea e ca nu simt ca ma distrez, sau ca-mi traiesc viata (am observat ca parerea asta o au multi tineri de varsta mea, nu stiu daca e un trend, "de la prea mult bine" in mod clar nu e). Adica viata mea se cam rezuma la iesit-plimbari cu bicla sau pe jos, facultate, studiu, forumeala, internet, si .... ceva interesant nu am ce mentiona. Pot sa dau vina pe pandemie, ca s-a nimerit fix in aceasta perioada asta (98% din colegii mei sunt din alte orase, nici n-am apucat sa-i cunosc), dar nu-si are rostul, pana la urma te poti distra si simti bine oricand daca stii cum. Nu stiu, aveti sugestii? Voi cum va/v-ati distrati la varsta asta?

Îți spun eu o problema: Internetul a distrus mare parte din viața de facultate. Alta problema e munca in timpul facultății (chiar dacă nu e cazul tău, dacă nu ai cu cine ieși, tot aia e).

#65
DarthBane

DarthBane

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,486
  • Înscris: 22.03.2021

View PostBucsaMobilul, on 02 iulie 2021 - 22:51, said:



Nu se integrează în ecuație în ultimul timp

Foarte rău.
Mai ești și la Iași, moldovencele au un radar suplimentar prin care depistează masculii singuri și în căutare :)
Remediază problema asta, semnalizează cumva... :)

In scurt timp vei fi ocupat până peste cap cu programările lor și nu vei mai avea timp să te gândești la cum să te distrezi la 20 de ani. Îți fac ele programul.

Sigur, poți să ți iei și o bicicletă și să alergi cu ea de nebun pe șosele, dar asta o poți face și la 50 de ani, acum ai alte priorități.
Idem cu bananaitul prin munți. Dacă o faci cu una, pt ea, e ok. Dacă e doar să te afli în treabă, las o moartă, dacă îți plăcea, o făceai deja.

#66
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020

View Postvrajitoruldinoz, on 04 iulie 2021 - 01:30, said:

Îți spun eu o problema: Internetul a distrus mare parte din viața de facultate. Alta problema e munca in timpul facultății (chiar dacă nu e cazul tău, dacă nu ai cu cine ieși, tot aia e).
Asa este...

#67
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 02.11.2016

View PostDarthBane, on 04 iulie 2021 - 02:11, said:



Foarte rău.
Mai ești și la Iași, moldovencele au un radar suplimentar prin care depistează masculii singuri și în căutare :)
Remediază problema asta, semnalizează cumva... :)

Era mai ușor când nu se făcea totul de acasă, și practic online-ul ăsta o eradicat tot campusul studențesc, abia 3 fete am reușit să cunosc în online (cu una am și fost împreună dar din cauza distanței n-o mers).

Edited by BucsaMobilul, 04 July 2021 - 09:28.


#68
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,054
  • Înscris: 02.03.2003

View Postspooky51, on 03 iulie 2021 - 04:06, said:

Nu te supara, dar daca tu esti etalonul inteligentei pe forum inseamna ca nu stam prea bine cu media Posted Image .

Observ că te consideri parte a unui juriu dintr-un concurs. Probabil în trecut ai fost câştigătoarea vreunei ediţii.  Posted Image

Scuze, că am greşit aria, acum am observat că discuţia este în "Psihiatrie si psihologie".

Edited by terratec, 04 July 2021 - 11:47.


#69
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 04.09.2018
Tu esti ca si elevpopa, ai o problema, o depresie ceva (el are anxietate doar), nu te poti bucura de viata in timp ce alti se pot bucura adica majoritatea.
Eu ma bucur de ce pot face desi si eu am o depresie, ca ma bucur mai putin, aia e, insa am tot felu de activitati, plimbari, TV, emisiuni, documentare, filme, jocuri, socializat cu prietenii, ma mai duc pe la vreo piscina, mai fac o grafica 3 D de amuzament, o editare audio, video, o programare, mai lucrez la mate si fizica asa din placere, deci cum sa nu-mi traiesc viata ?! Si asta fac de cel putin 20 ani si nu mai am probleme.
Asa ca du-te si tu la un medic psihiatru, zi problema si o sa iti zica ce ai de facut, daca e de tratat sau e de psiholog.

Deja daca ai pus intrebarea asta, e neinregula, un om okey nu ajunge sa isi puna asa intrebare, ca de la sine isi traieste viata.

#70
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,054
  • Înscris: 02.03.2003

View PostDarthBane, on 04 iulie 2021 - 02:11, said:

Idem cu bananaitul prin munți.

Ce înseamă "a bananai", din ce limbă vine expresia ?

#71
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020

View Postterratec, on 04 iulie 2021 - 17:12, said:


Ce înseamă "a bananai", din ce limbă vine expresia ?
Din limba bananaiana Posted Image Posted Image

#72
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 02.11.2016

View PostMinettoMatoi, on 04 iulie 2021 - 15:51, said:

Tu esti ca si elevpopa, ai o problema, o depresie ceva (el are anxietate doar), nu te poti bucura de viata in timp ce alti se pot bucura adica majoritatea.
Eu ma bucur de ce pot face desi si eu am o depresie, ca ma bucur mai putin, aia e, insa am tot felu de activitati, plimbari, TV, emisiuni, documentare, filme, jocuri, socializat cu prietenii, ma mai duc pe la vreo piscina, mai fac o grafica 3 D de amuzament, o editare audio, video, o programare, mai lucrez la mate si fizica asa din placere, deci cum sa nu-mi traiesc viata ?! Si asta fac de cel putin 20 ani si nu mai am probleme.
Asa ca du-te si tu la un medic psihiatru, zi problema si o sa iti zica ce ai de facut, daca e de tratat sau e de psiholog.

Deja daca ai pus intrebarea asta, e neinregula, un om okey nu ajunge sa isi puna asa intrebare, ca de la sine isi traieste viata.

Apai eu consider ca am o depresie (spre severa daca nu chiar), dar nu am bani de terapie, ca as face, am incercat deja cateva carti in ultimele zile (biblioterapie) dar nu m-au incantat, poate stii tu una si o recomanzi.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate