Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

Cum sa ma distrez la 20 ani?

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
111 replies to this topic

#1
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,843
  • Înscris: 02.11.2016
Salutare forumisti ! Dilema mea e ca nu simt ca ma distrez, sau ca-mi traiesc viata (am observat ca parerea asta o au multi tineri de varsta mea, nu stiu daca e un trend, "de la prea mult bine" in mod clar nu e). Adica viata mea se cam rezuma la iesit-plimbari cu bicla sau pe jos, facultate, studiu, forumeala, internet, si .... ceva interesant nu am ce mentiona. Pot sa dau vina pe pandemie, ca s-a nimerit fix in aceasta perioada asta (98% din colegii mei sunt din alte orase, nici n-am apucat sa-i cunosc), dar nu-si are rostul, pana la urma te poti distra si simti bine oricand daca stii cum. Nu stiu, aveti sugestii? Voi cum va/v-ati distrati la varsta asta?

#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,312
  • Înscris: 01.12.2001
Chefuri, bairamuri, petreceri?
Nu se mai fac din astea cu o grupă întreaga într-o cameră de cămin?

#3
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Sa ai dooj ani si sa pui niste necunoscuti sa te invete cum sa te distrezi... asta e un motiv clar de suicid.

#4
glassofwine

glassofwine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,032
  • Înscris: 17.11.2011
Pai tu ce ai vrea sa faci? Distractia aia poate insemna orice, si depinde de anturajul in care te afli. Ideal ar fi sa te inconjori cu oameni care vor ce vrei tu, care simt ce simti tu...restul vine de la sine. Eu cand aveam 20 de ani calatoaream mult prin tara, pe la concerte si festivaluri, plus ca faceam foarte mult sex. Frecventam din cand in cand si unele cluburi...apropo, vezi ca s-au deschis cluburile de la 1 iunie, poate te tenteaza.

Edited by glassofwine, 02 July 2021 - 19:26.


#5
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008
Pui pe hartie ceea ce te face sa te simti bine si vezi unde poti obtine aceste lucruri.

Eu unul stiu ca am ceva nevoie de socializare, soare, timp in fata ecranului. Prin urmare in timpul liber ies si ma plimb, fac poze, le editez, le trimit prietenilor pasionati si cand e urat afara sau nu e timp de iesit, intram pe Discord si discutam diverse ori ne jucam GTA/Battlefield/Call of Duty/WoW. Asta asa, mai in a nutshell.
Pana aici am avut grija si in continuare mai si citesc, cate ceva despre dezvoltarea personala, chestii psihologice, stii tu, idei pe care singur nu le-ai putea concepe niciodata si care uneori sunt cheia problemei tale, insa neaparat din carti recomandate de persoane cu experienta si discernamant, caci un nestiutor cade foarte usor in plasa maketingului sau a informatiei de slaba calitate.

Edited by reventon, 02 July 2021 - 19:31.


#6
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016
Mergi in cluburi sau la petreceri in aer liber (ca tot sunt la moda in perioada asta). Sigur ai cativa colegi cu care te intelegi mai bine, cheama-i la o bere.

Afla daca si colegilor tai le place sa se plimbe cu bicicleta, eventual drumetii pe munte (daca ai in jur), etc.

#7
strehaia

strehaia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 08.07.2020

View PostBucsaMobilul, on 02 iulie 2021 - 19:04, said:

Voi cum va/v-ati distrati la varsta asta?


CAre e afectiunea?

#8
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,843
  • Înscris: 02.11.2016

View Postdorin_2k, on 02 iulie 2021 - 19:11, said:

Chefuri, bairamuri, petreceri?
Nu se mai fac din astea cu o grupă întreaga într-o cameră de cămin?

S-or face dar eu nu-s caminist și nu știu cum să ajung eu acolo, sincer.

#9
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016

View PostBucsaMobilul, on 02 iulie 2021 - 19:04, said:

Nu stiu, aveti sugestii? Voi cum va/v-ati distrati la varsta asta?

Ai ramane surprins, ca sa nu spun socat, sa afli ce inseamna pentru unii distractia.

#10
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,843
  • Înscris: 02.11.2016

View Postglassofwine, on 02 iulie 2021 - 19:25, said:

Pai tu ce ai vrea sa faci? Distractia aia poate insemna orice, si depinde de anturajul in care te afli. Ideal ar fi sa te inconjori cu oameni care vor ce vrei tu, care simt ce simti tu...restul vine de la sine. Eu cand aveam 20 de ani calatoaream mult prin tara, pe la concerte si festivaluri, plus ca faceam foarte mult sex. Frecventam din cand in cand si unele cluburi...apropo, vezi ca s-au deschis cluburile de la 1 iunie, poate te tenteaza.

Faza tare e că nici eu nu știu cum să mă distrez, ce mi-ar da plăcere, adrenalină, etc.

#11
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Acum cativa ani fiind in autobuz, am ascultat involuntar (vreo 10 minute) o discutie purtata la telefon de un tanar de varsta ta. Povestea ca in weekend se distrase grozav: se imbatase, se facuse praf..... Si spunea ca " ce grozav s-a distrat"...
Mi-a fost mila de el, sper sa alegi  altceva.
Cel putin pt weekend, ti-as propune sa faci niste drumetii pe munte. Ma rog, aici o seara cu ceva mai multe beri la cabana, nu mi se pare ca e normal. Dar nu sa-ti pierzi controlul, sa te simti a doua zi ca dracu'.

Edited by altuser09, 02 July 2021 - 20:06.


#12
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010
Mergi la fetite, hehe

#13
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,843
  • Înscris: 02.11.2016

View Postcurvymomylore, on 02 iulie 2021 - 20:06, said:

Ai bani ?? Pune poza cu tine

Nu o să mi pun poza pe un forum! Nu arat rău oricum.
De avut bani, depinde ce înseamnă la tine asta.

#14
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,740
  • Înscris: 08.10.2004
a vrut sa te intrebe daca vinzi pe olx ceva ... Posted Image)))

strict la obiect. iti gasesti o pasiune..gen drumetii montane, mountain biking, ciclism strada, alergat, moto...etc, gasesti grupul ala de oameni care fac asta din pasiune si incepi sa iesi cu ei. si restu vine de la sine.

Edited by smoke, 02 July 2021 - 20:12.


#15
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010

View PostBucsaMobilul, on 02 iulie 2021 - 20:09, said:

Nu o să mi pun poza pe un forum! Nu arat rău oricum.
De avut bani, depinde ce înseamnă la tine asta.

Vrea sa o scoti la o cioco boss....

#16
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,843
  • Înscris: 02.11.2016

View Postrazor01, on 02 iulie 2021 - 20:02, said:



Ai ramane surprins, ca sa nu spun socat, sa afli ce inseamna pentru unii distractia.

Chiar sunt curios

#17
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Pentru mine distractie inseamna bicicleta, role, longboard, plaja si sporturi in apa, fotbal, baschet, orice e sport si miscare, intotdeauna m-am plictisit rau la carciumi, cluburi, petreceri...

#18
coniac

coniac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 497
  • Înscris: 17.12.2019
Asculti Voltaj " Ca la 20 de ani "

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate