Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Odei Towers (Berceni)

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
Ionutmarin95

Ionutmarin95

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.06.2021
Buna ziua.

Ce parere aveti de Odei Towers din Berceni, Strada Odei 76.
Ma tenteaza sa achizitionez din cauza preturilor accesibile.

https://odei-towers.ro/

Multumesc!

#2
Septimus

Septimus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 30.03.2008
Toate ansamblurile din zona respectiva sunt fix langa CET Progresu, am vizitat acum ceva timp, poluarea fonica este uriasa (si, mai important poate, constanta). Nu iti recomand

#3
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,548
  • Înscris: 09.09.2017
CET-ul ăla nu e falimentar? O sa dispară cum a dispărut și IMGB-ul in Popesti.

#4
Septimus

Septimus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 30.03.2008
Posibil, dar nu stie nimeni daca se va intampla asta intr-un an sau in 5. Si parca nu ti-ai lua casa in baza unor speculatii

#5
Ionutmarin95

Ionutmarin95

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.06.2021
Am vorbit cu o doamna care are casa vis-a-vis de Odei Towers si a zis ca vara cateva zile se aude cand elibereaza o presiuni dar in rest nu se aude.

#6
Lupuauriu

Lupuauriu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.09.2020
Si eu am avut aceeași tentativa, de a cumpăra aici un apartament cu 3 camere. Dar am dat înapoi dupa ce am văzut Cet Progresul in spate, un huruit continuu. Agentul de vanzari a avut aceeași placă, ca s au făcut petiții pentru închiderea Cet ului... Dar n am vrut sa iau ceva pe presupuneri, sa stau sa aștept ziua inchiderii cet ului...

#7
Septimus

Septimus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 30.03.2008

 Ionutmarin95, on 21 iunie 2021 - 11:19, said:

Am vorbit cu o doamna care are casa vis-a-vis de Odei Towers si a zis ca vara cateva zile se aude cand elibereaza o presiuni dar in rest nu se aude.

Du-te la fata locului si vezi. Asa a incercat sa imi vanda si mie agentul gogosi, cu geamul de la camera inchis si cu balconul inchis, tot se auzea huruitul.

#8
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017
CET-ul nu se va inchide prea curand; poate niciodata. Extrem de multi sunt inca dependenti de RADET.

#9
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011
problema zic eu ca este faptul daca iti asumi sa traiesti restul/o buna parte din restul vietii in acea poluare, respirand acel aer? eu stau la cativa km distanta de el si abia astept sa ma mut.
Odei:
- nu ai transport in comun oarecum aproape
- pana la metrou faci >20 de minute cu transportul in comun.
piata > 10 minute (cu masina)

#10
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Parerea mea personala...urate cu spume blocurile alea, asa se construia si in 8x pe vremea comunismului, numai ca astea sunt un pic mai colorate. Ce naiba, inca nu ne am dezobisnuit de stilul asta de constructii...blocuri masive, lungi si inalte.

Personal, parere mea , urate si gretoase...nu as putea sa locuiesc in asa ceva, pentru nimic in lume.

Edited by cuculea, 22 June 2021 - 13:19.


#11
MarcoSemedo

MarcoSemedo

    în oraș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,816
  • Înscris: 14.12.2019
După nume, ai zice că sunt niște turnuri, după cum arată, nu :D

#12
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,991
  • Înscris: 18.12.2007

 Ionutmarin95, on 20 iunie 2021 - 16:10, said:

Ma tenteaza sa achizitionez din cauza preturilor accesibile.


Presupun ca ai vazut faptul ca acel pret este pentru un avans de min 60%.

#13
Ionutmarin95

Ionutmarin95

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.06.2021
Da, am avansul ala deja, dar cum nu-mi plac prea mult creditele, am sperat sa ajung la unul cat mai mic. Deci preturile sunt decente, dar intr-adevar, zona nu e foarte ok, cred ca ma razgandesc.
Caut apartament cu 2 camere zona de sud a bucurestiului, in bloc vechi, daca are cineva :))

#14
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009

 mannyx92, on 22 iunie 2021 - 09:13, said:

CET-ul nu se va inchide prea curand; poate niciodata. Extrem de multi sunt inca dependenti de RADET.
CET Progresu este cel mai nou CET construit in Bucuresti, prin anul 1987.
Ideea e ca aceste Termocentrale produc in primul rand energie electrica si abia apoi agent termic.
Deci fara aceste CET-uri, Bucurestiul ar fi in bezna.

Ele nu se vor inchide niciodata, ba chiar se vor extinde/moderniza o data cu cresterea consumului de energie electrica.
https://www.profit.r...ului-1-19083726
https://www.economic...uro_505117.html
https://www.investen...de-modernizare/

Edited by Hamutovski, 23 June 2021 - 04:31.


#15
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009

 Lupuauriu, on 21 iunie 2021 - 13:48, said:

Agentul de vanzari a avut aceeași placă, ca s au făcut petiții pentru închiderea Cet ului...
Mancarea din frigiderul agentului de vanzari depinde de aceste minciuni odioase.
Fraierul care inghite/crede minciunile, il ajuta pe agent sa-si faca plinul de mancare in frigider.

Edited by Hamutovski, 23 June 2021 - 23:30.


#16
Baltaci

Baltaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 28.04.2007

 Hamutovski, on 23 iunie 2021 - 23:28, said:

Mancarea din frigiderul agentului de vanzari depinde de aceste minciuni odioase.
Fraierul care inghite/crede minciunile, il ajuta pe agent sa-si faca plinul de mancare in frigider.

Unora le-a iesit, vezi inchiderea aeroportului Baneasa. Desigur, ma indoiesc ca aia care se muta langa CET progresu au aceeasi influenta ca securistii din Baneasa

#17
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009
Cam toată "crema" de lepre locuiește prin Băneasa. De la SRI și SIE până la cei mai mari bogătași îmbogățiți cu multă muncă și sudoare, politicieni, sau alte așa-zise vedete. Ăia dacă vor, închid și aeroportul Otopeni, însă nu ar mai avea cum sa plece prin Miami la o plimbare.
Sa nu comparăm totuși Berceni cu Băneasa...

#18
Mikydon

Mikydon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 13.08.2006
Noi am contractat apartament acolo la Odei Towers.
Dupa mai multe cautari in zona, i-am ales din urmatoarele motive:
- este la ceva distanta de CET, sunt blocurile de la Cavar care au balcoane direct in centrala, apartamentul contractat are geamurile in partea cealalta;
- preturile accesibile;
- este aproape de Piata Resita, pe noi ne interesa sa fim aproape de zona Izvoare care e foarte accesibila;
- zona in general este cu destul de multe parcuri pentru copii;
- in apropiere este un Penny si MyAuchan (accesibile pe jos, pe langa Carrefour Grand Arena etc);
- legat de mijloace in transport in comun, nu e chiar cea mai fericita zona, nu ne-a interesat subiectul;
- in zona se va mai construi pe viitor, sunt terenuri in jur in care tot blocuri se vor construi.
As accentua ca ceea ce imi place mie, nu trebuie sa ii placa si altuia. Din nefericire, in zona respectiva nu sunt foarte multe optiuni, decat pe Metalurgiei sau Postalionului, unde pe noi nu ne avantaja.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate