Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pensie anticipata cu certificat g...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?
 Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...
 Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica

Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...
 Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...

apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri
 

Filozofia unui contract pt. o casa noua..

* * * - - 2 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
58 răspunsuri în acest subiect

#55
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.504
  • Înscris: 31.07.2011
Deci in post-ul meu anterior venisem doar cu o intrebare vizavi de rentabil/ba, eu nu cunosc raspunsul ci pot doar sa il..apreciez. Pana la urma pretul caselor a sarit atat de sus tocmai datorita faptului ca exista toleranta si interes (si) pt. preturi exagerate - asta dicteaza pana la urma suma finala.

Quote

Mai e o problema: daca castigi 1000e/luna pare mult!Daca castigi 3.000e/luna nu mai pare asa mult!
Nu-ti pot dovedi dar afirm totusi ca nu sunt genul care sa faca eforturi/30 ani doar pt a achizitiona mai mult decat mi-ar fi nevoie conform estimarilor de-nceput. Si asta e un gen de logica care poate dicta pretul pe piata. Din ceea ce am observat eu de'a lungul vietii.. omul cu mai multi bani e mai zgarcit si atent la cheltuieli.
Intr-un final e vorba de cat face.. nu de cat poti tu duce si cum se vede din perspectiva ta de om cu 1k sau 3k. Daca excluzi total capitolul asta ajungi..unde s-a ajuns - sa platesti mai mult decat face si daca majoritatea procedeaza astfel (ca este incurajata sa o faca)..urmarile se cunosc.

Mie mi se pare ca faci un pic de trolling pe aici :lol: Am dat pe gaz la 150mpu ~350 de lei in cele mai friguroase luni de iarna.
Eu imi rezerv dreptul de a nu te crede si mai mult decat atat.. tu pari sa starnesti subiecte fara interes.

#56
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 23.874
  • Înscris: 10.10.2003

 Pieptoasa, on 31 mai 2021 - 16:04, said:

Eu imi rezerv dreptul de a nu te crede si mai mult decat atat.. tu pari sa starnesti subiecte fara interes.

Eu cand ti-am zis ca faci trolling ieftin pe aici

Fișiere atașate



#57
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.219
  • Înscris: 12.09.2013
Ok...mai pierd putin timp ca sa iti mai explic unele lucruri!
1.Daca iti permiti o rata de 1000 e/luna la credit cred ca termini mult mai repede de 30 de ani.Se pare ca nu iti permiti; atunci iti poti lua un apartament la jumatate de pret decat casuta respectiva.
2.Costurile de intretinere ale unei case nu sunt la indemana oricui.Cel care are un castig de 1000 e/luna nu isi poate permite sa stea la casa.Daca faci socoteala cu gazul, apa, curentul, curatenia, paza, internetul vei vedea ca nu-ti mai raman bani sa platesti rata!
Ca fapt divers iti spun ca eu traiesc in 200 mp uzual, dar mai am inca 200 mp de depozitare, evident incalziti(demisolul si mansarda)Si nu am probleme de costuri de gaze, curent sau apa....care si ele nu sunt mici ca ud gazonul

#58
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.504
  • Înscris: 31.07.2011
Eu cand ti-am zis ca faci trolling ieftin pe aici
vad ca bubui, dar s-o zic pe limba ta.. n-ai afisat/cum sa dovedesti suprafata si cat de multa caldura ai facut efectiv. La Voluntari stiu ca se fura mult pe vremuri..de toate.

Ok...mai pierd putin timp ca sa iti mai explic unele lucruri!
nu mai consum nici eu calorii citind ce spui ca minti si traiesti doar la nivel de impresii. a spus bine cineva ca aici e groapa cu destepti care umbla ca gainile fara cap.

Editat de Pieptoasa, 31 mai 2021 - 18:02.


#59
Alex432

Alex432

    involt

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.218
  • Înscris: 28.05.2020

 Pieptoasa, on 31 mai 2021 - 16:04, said:

venisem doar cu o intrebare vizavi de rentabil, eu nu cunosc raspunsul
Intr-un final e vorba de cat face..
Rentabilitatea si Valorizarea sunt chestii diferite. Rentabilitatea o poti calcula usor.

Valoarea tine de piata, nu e batuta in cuie. Locatia centrala e mai valoroasa.
Un tablou costa 2.000 euro sau 100.000. La fel un automobil.
Care e mai valoros?  Dar mai rentabil?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate