Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA, a dat teapa de 1...
 COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune
 Roka Residence Doamna Ghica

Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.
 charger "laptop de muzeu"...

apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...
 

Bicicleta sosea

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
618 replies to this topic

#613
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 06.09.2017
Are cineva radarul Garmin varia rtl515 ?
Merita o astfel de "jucarie" ?

#614
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 27.04.2014

 Cool_Kick, pe 08 mai 2024 - 08:46, a scris:

Are cineva radarul Garmin varia rtl515 ?
Merita o astfel de "jucarie" ?
Am eu de peste un an. Într-un cuvânt spus, e super. Întotdeauna știi ce se întâmplă în spatele tău fără să-ți întorci privirea în spate. Te avertizează de apropierea mijloacelor de transport de la aprox. 130-150m atât vizual pe un device compatibil cât și prin avertizare sonoră pe ciclocomputerul compatibil sau chiar pe telefonul mobil, există aplicația Varia atât în Google Play cat și în App Store. Nu știu exact, prețul radarului Garmin Varia RTL515 e între 700-800 lei. Recomand,,jucăria”! Există și un model Varia mult mai scump care și înregistrează totul pe card de memorie. Modelul respectiv după părerea mea nu merită cumpărat, are un preț exagerat, ceva de genul 1900-2000 lei. Deci cumpără cu încredere modelul RTL515, e super!!!

Deschide pe Youtube prezentările cu radarul Garmin Varia RTL515. Chiar funcționează perfect, precum în prezentari

Edited by jeff48, 08 May 2024 - 09:25.


#615
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 06.09.2017
Ok, merci de raspuns. Sa inteleg ca este compatibil doar cu ciclocomputerele Garmin ? Asta daca nu vrei sa folosesti smartphone.

#616
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 27.04.2014

 Cool_Kick, pe 08 mai 2024 - 09:40, a scris:

Ok, merci de raspuns. Sa inteleg ca este compatibil doar cu ciclocomputerele Garmin ? Asta daca nu vrei sa folosesti smartphone.
E compatibil nu numai cu ciclocomputerele Garmin, e compatibil și cu Wahoo și cu alte câteva branduri, parcă și cu Lezyne. Nu știu exact cu care branduri mai este compatibil dar în orice caz cu mărcile chinezești, nu

Apelează pe cei de la Sportguru, Trisport sau Alienbike, poate pot da informații mai corecte, mai exacte, țintite pe subiect

Edited by jeff48, 08 May 2024 - 09:48.


#617
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 27.04.2014
Am uitat să menționez ca e normal sa fie compatibil și cu smartwatch-urile Garmin

#618
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 06.09.2017
Mă bate gândul la Garmin Varia™ RCT715 care are și cameră. Eventual să-l imperechez cu un ciclocomputer garmin edge 1040. Mai studiez vreo câteva zile piața.

Spor la pedalat!

#619
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 27.04.2014
Extrem de scumpă distracție dar dacă din punct de vedere financiar îți permiți, atunci spor la pedalat. Sincer nu văd avantajul modelului  RCT715  cu înregistrarea si  stocarea pe card de memorie a filmarilor cu toate vehiculele care te ajung din urmă și te depășesc. Singurul avantaj la care nici nu vreau să mă gândesc e ca ar fi o probă în cazul producerii unui eveniment rutier care nici nu e sigur ca ar fi luat în seamă deoarece ,,nu are omologare din partea poliției rutiere”. Cursiera mea a fost mai ieftină decât costul total al unui edge 1040 și al unui radar Garmin Varia  RCT715. Repet, dacă ai o cursiera scumpă și nu știi ce să faci cu banii, atunci dă-i bice

Garmin edge 1040 e super sculă dar radarul Garmin RCT715 nu își merită banii, are un preț prohibitiv de 1900-2000lei. Mai bine cheltuiești acei bani pe altceva dacă tot îți sunt neapărat pentru cheltuieli. Mai bine investești în cursiera acei bani, nu în accesorii fără rost

Eu pe autoturismul meu am camera de top față, spate marca VIOFO care acum 6 ani a costat în jur de 800-900lei dar totuși 2 camere de filmare pentru autovehicule și nu un accesoriu pentru bicicletă care are un preț mai mult decât dublu față de camerele mele de autovehicul

Sau la același preț cumperi o cameră Go PRO de montat pe cască și filmezi traseul de deplasare. Ar fi mult mai util

Edited by jeff48, 09 May 2024 - 00:08.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate