Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Roaming Digi

- - - - -
  • Please log in to reply
1044 replies to this topic

#541
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014

View Postsarbulb, on 12 iunie 2023 - 18:46, said:

Dupa depasirea min din abonament - 200 min / abon 2 EUR , cum se taxeaza in roaming ? In cele 2 variante : din SEE catre SEE si din SEE catre RO . Cumva tariful national pt depasire min , in ambele variante ?

Salut, sarbulb,

Daca se depasesc minutele incluse in abonament se tarifeaza conform tarifului national pentru apeluri in afara retelei.

Daca se incalca si politica de utilizare rezonabila in Roaming, se mai adauga suplimentar urmatoarele taxe:
- apel efectuat: 0,012 euro/minut (TVA inclus)
- apel primit: 0,0065 euro/minut (TVA inclus)
- SMS trimis: 0,0048 euro.SMS (TVA inclus)

View Postvasilemadalincristian, on 13 iunie 2023 - 13:51, said:

Pe site-ul Digi la roaming apare o atenționare legată de serviciul de voce in America.

AT&T ar fi închis rețeaua 3G și ca vocea ar merge pe VoLTE, însă la rețele partenere când aleg SUA nu apare bifa și pe voce.

A fost cineva recent in SUA sa confirme?

Salut, vasilemadalincristian,

Pot sa-ti confirm si eu ca, din feedback-ul primit de la clienti, apelurile prin VoLTE functioneaza pe teritoriul SUA.

#542
bluelaser

bluelaser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 02.03.2006
@Digi_Helper Ce inseamna mai exact "politica de utilizare rezonabila in Roaming"?

#543
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014
@bluelaser, poti verifica aici la pagina 4 toate conditiile care se aplica pentru utilizarea serviciului in Roaming:
https://s.digi.ro/ga...GEwYTdlMWYx.pdf

Edited by DIGI_Helper, 14 June 2023 - 12:35.


#544
ser23vl

ser23vl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 26.10.2013

View PostDIGI_Helper, on 14 iunie 2023 - 12:25, said:

@bluelaser, poti verifica aici la pagina 4 toate conditiile care se aplica pentru utilizarea serviciului in Roaming:
https://s.digi.ro/ga...GEwYTdlMWYx.pdf

pe cartela PrePay exista Romaning?

#545
gestt

gestt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,877
  • Înscris: 09.10.2009
Nu

#546
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Salut,
Fica-mea are un DON 2 inteleg ca are 1.9 giga inclusi in abonament. Totusi nu vad pe site-ul digi care este tariful pentru traficul suplimentar de date. Gasesc doar "Tarif național în condițiile respectării politicii de utilizare rezonabilă". Ma puteti ajuta, va rog?
Merci

#547
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,873
  • Înscris: 25.01.2007
0.9 euro prin Europa.

#548
ser23vl

ser23vl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 26.10.2013

View Postsarbulb, on 12 iunie 2023 - 18:46, said:

Dupa depasirea min din abonament - 200 min / abon 2 EUR , cum se taxeaza in roaming ? In cele 2 variante : din SEE catre SEE si din SEE catre RO . Cumva tariful national pt depasire min , in ambele variante ?

aceste 200 min sunt nationale, nu si in roaming.

#549
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,658
  • Înscris: 06.03.2004
Cred ca vrei sa bati recordul la postari prin care nu spui nimic folositor sau spui informatii false.

Edited by clader, 15 June 2023 - 13:06.


#550
sarbulb

sarbulb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 24.09.2016
ser23vl : ai sa ramai surprins dar minutele sant nationale + roaming + atentie !!! internationale . E calumea .

#551
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 28.02.2010

View Postsarbulb, on 15 iunie 2023 - 15:08, said:

ser23vl : ai sa ramai surprins dar minutele sant nationale + roaming + atentie !!! internationale . E calumea .
Daca esti in Germania si suni pe un număr de Germania ai minute incluse sau sa plătesc?

#552
IaBaDaBadU

IaBaDaBadU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 05.05.2022
Depinde pe ce numar de germania. E o intreaga aventura la ei cu asa ceva.

#553
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,678
  • Înscris: 21.03.2005

View PostK-Bobby, on 15 iunie 2023 - 15:37, said:

Daca esti in Germania si suni pe un număr de Germania ai minute incluse sau sa plătesc?

Cand esti in roaming intr-o tara si suni pe un numar din acea tara, se considera APEL LOCAL, iar la Digi este GRATUIT in SEE, conform abonamentului pe care il ai.

Apelul catre Romania este de asemenea gratuit.



Iar pe cei care nu stiu nimic despre Roaming, i-as sfatui sa nu mai emita pareri daca nu au iesit niciodata din Barlad. Mersul pana la Zorleni nu se considera Roaming.

Attached Files


Edited by MELODY, 15 June 2023 - 22:06.


#554
IaBaDaBadU

IaBaDaBadU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 05.05.2022

View PostMELODY, on 15 iunie 2023 - 22:01, said:



Cand esti in roaming intr-o tara si suni pe un numar din acea tara, se considera APEL LOCAL, iar la Digi este GRATUIT in SEE, conform abonamentului pe care il ai.

Apelul catre Romania este de asemenea gratuit.



Iar pe cei care nu stiu nimic despre Roaming, i-as sfatui sa nu mai emita pareri daca nu au iesit niciodata din Barlad. Mersul pana la Zorleni nu se considera Roaming.
sper ca este o gluma ce ai scris acolo. De exemplu, daca esti in spania si suni un numar de spania de pe digi, altul decat digi spania, se TAXEAZA, numai tampenii scriu si aia pe site. Auzi apel local 🤣

#555
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostK-Bobby, on 15 iunie 2023 - 15:37, said:

Daca esti in Germania si suni pe un număr de Germania ai minute incluse sau sa plătesc?

La fel ca in RO. Minutele sunt incluse doar către Vodafone.de. Spre Telekom.de și o2.de plătești ~0,01EUR/min.

Edited by MembruAnonim, 15 June 2023 - 23:10.


#556
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 28.02.2010

View PostMembruAnonim, on 15 iunie 2023 - 23:02, said:



La fel ca in RO. Minutele sunt incluse doar către Vodafone.de. Spre Telekom.de și o2.de plătești ~0,01EUR/min.
Mulțumesc!

#557
ser23vl

ser23vl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 26.10.2013

View Postsarbulb, on 15 iunie 2023 - 15:08, said:

ser23vl : ai sa ramai surprins dar minutele sant nationale + roaming + atentie !!! internationale . E calumea .

arata-mi unde este mentionat ca aceste 200 min nationale sunt valabile si in roaming?
eu, pe sait-ul lor nu am vazut acest lucru, mai mut Cartela PrePay DIGI nu se poate folosi in Roaming.

daca vorbim de Abonament, atunci Da, se pot folosi, iar persoana care a deschis acest subiect sa referit Strict la PrePay Posted Image iar acele minute se pot folosi doar in Retelele unde DIGI nu precepe nici un cost ( de aceea au si pus la dispozitia utilizatorilor o rubrica speciala unde poti verifica Nr de Telefon Internationale, unde este Gratuit ), mai ales in UE.
in restul retelelor se plateste ( am avut DIGI in Germania,  ) Optim Nelimitat 5 si plateam pentru a suna in alte Retele fata de cele in care era Gratuit

View Postclader, on 15 iunie 2023 - 13:03, said:

Cred ca vrei sa bati recordul la postari prin care nu spui nimic folositor sau spui informatii false.

gresit, spun doar ce trebuie stiu, nimic in plus sau minus iar persoana a intrebat de PrePay, nu si de abonament Posted Image

View PostMELODY, on 15 iunie 2023 - 22:01, said:

Cand esti in roaming intr-o tara si suni pe un numar din acea tara, se considera APEL LOCAL, iar la Digi este GRATUIT in SEE, conform abonamentului pe care il ai.

Apelul catre Romania este de asemenea gratuit.



Iar pe cei care nu stiu nimic despre Roaming, i-as sfatui sa nu mai emita pareri daca nu au iesit niciodata din Barlad. Mersul pana la Zorleni nu se considera Roaming.

gratuit este doar in acele Retele unde DIGI nu percepe taxe ( a se verifica pe sait-ul DIGI care sunt acele Retele / Nr de telefoane ) in restul Retelelor se plateste ( testat personal acum 4 ani cand am stat in Germania 4 luni ) unde sunam atat in Interiorul Germaniei cat si in afara ei.

Edited by ser23vl, 16 June 2023 - 09:05.


#558
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,658
  • Înscris: 06.03.2004
Intreba fix de abonament.

Quote

Dupa depasirea min din abonament - 200 min / abon 2 EUR , cum se taxeaza in roaming ? In cele 2 variante : din SEE catre SEE si din SEE catre RO . Cumva tariful national pt depasire min , in ambele variante ?


Edited by clader, 16 June 2023 - 09:20.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

3 user(s) are reading this topic

1 members, 2 guests, 0 anonymous users

eful2007

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate